Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet összefüggés a mesenézés...

Lehet összefüggés a mesenézés és a problémás alvás között?

Figyelt kérdés
A kicsikém nem mindig tud / akar / képes aludni délután. Egy-két (neki való) mesét meg szoktam neki engedni. Ma "ottfelejtettem" a tévé előtt, és hiába dörzsölte a szemét, nem jött össze a délutáni alvás. Lehetséges, hogy máskor is ez volt a baj, és hogy még ennyit sem szabadna nézni neki?

2012. okt. 21. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

IGen lehet. Van akit elaltat, de többnyire épp az álmos gyermeket is ébrentartja, és csak szenvedni kezd, mert akarja látni a mesét, nem hagyja magát elaludni.

Ki kell kapcsolni a tv-t.

2012. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne, ha leülnél és egy rövidet Te mesélnél neki. A legjobb,ha rövid és fejből. Egyszerű kis mesét, akár te találod ki.. A tv/video sajnos pereg- sok ne érthető képpel, szeretné érteni mert kíváncsi- ez a folyamat izgató, káros. A hangod, bármily egyszerű kis mesével meg nyugtatólag hat rá. egy kis dudoló, kis ének- ez beválik, próbáld ki:))
2012. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább mesemondást ajánlanék, bár én a tv-n kívül olyanról még nem hallottam, hogy valaki elaludjon mikor mesélnek hozzá. De előfordulhat. Viszont az megnyugtatóbb, és a végén csönd és alvás.
2012. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha hatna rá, amikor mesélek neki. Próbálkoztam, de csak idétlenkedik sajnos :(.

Én mindig elájulok, ha megpróbálok tv-t nézni... Volt már, hogy ő is belealudt. Nehéz eset.

Mindenesetre ki fogom iktatni a mesenézést, köszönöm a megerősítést!

2012. okt. 21. 16:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Hány éves?

Fiamnak hétvégenknt megengedjük, hogy forma 1-t vagy vmi sportot nézzen apával, ha álmos, azokon elalszik. De 3,5 éves, és az oviban se alszik már el, csak ritkán.

2012. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!