Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van, hogy...

Szerintetek miért van, hogy szégyelli a család a gyerek "kövérségét"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az én problémám az, hogy a családom szégyelli, hogy kövér vagyok. 176 cm, és 71 kg vagyok, a testtömeg-index és az orvos szerint ideális, de csak egy kis úszógumim van. A családomban mindenki kövérnek tart, ha azt mondom, jó, nem eszek 2 napig, akkor helyeslik, pedig ők sem nádszálak (ezt tényleg nem rosszindulatból akarom mondani). Próbálok sportolni, futok napi 1 órát, 6 után nem eszem, és egészségesen étkezem, mégsem mennek le a kilóim. A szüleim szerint "nem mozgok eleget"... Nem tudom, mit tegyek. Minden más téren megértő, kedves, és odaadó emberek, remek személyiséggel, de ezen a téren valahogy teljesen kiakasztanak:( Mindig mással példálóznak. Mitől lehet ez, és hogyan változtathatnék?

14/L


2011. aug. 18. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert ez őket minősíti.Ők nem tudtak "egészségesen" nevelni.
2011. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ava87 ***** válasza:
86%

Nem hiszem, hogy te olyan nagyon kövér lennél. Nem sokkal vagyok nálad kevesebb kiló, viszont 163 centi vagyok. Oké, hogy nem vagyok vékony, van némi felesleg rajtam, de azért nem vagyok KÖVÉR. Ezt nem csak én mondom, hanem pl. az anyukám is, aki megmondta őszintén azt is, amikor tényleg dagi voltam.

Biztos lenne mit leadnod, de ez még szerintem nem kövérség.

Amúgy szerintem azért piszkálnak ezzel, mert neked szeretnének jót, szeretnék, ha egészséges és csinos lennél. És valószínűleg azt szégyellik, hogy kiskorodban nem tudtak egészségesebb táplálkozásra szoktatni.

2011. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Apai részről fogpiszkáló a családom, anyai részről pedig egy farönk. (Szeretek mindenkit, úgyhogy bocsi a hasonlatért). Én meg a kettő átlagaként ideális testsúlyban élem az életemet.

Apap részről lévő családomnak ducika vagyok. Anyai részről lévő családomnak gebe. És valóban tényleg folyton a súlyommal vannak innen is és onnan is elfoglalva. Már bele törődtem. Nem foglalkozok velük. Nem élem meg bántásként, mert amúgy semmi baj nincs velük. Csak innen is onnan is kirívok.

2011. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szégyelljék is, de MAGUKAT.


Egy elhízott gyerek se maga tehet róla.

Mondjuk a Te súlyod még nem kritikán aluli, de ne az ő kedvükért és ne ilyen "2 napig nem eszem" nekibuzdulásokkal próbálj fogyni, hanem csak szépen fokozatosan csökkentesd az adagod. Ha eddig megettél 8 merőkanál főzeléket, holnap egyél csak 7-et. Egy hét múlva hatot... és így tovább, amíg nem normalizálódik a megevett mennyiség.

Szóval 14 évesen nem kéne koplalnod, és diétákat betartanod, csak ésszerű mennyiséget enni és mozogni mellé.

2011. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem a 176 cm-hez a 71 kg igen is sok, persze nem mind egy milyen arányban oszlik el. Én 170 vagyok és 56 kg, amit kicsit sokallok, meg a fenekemre ment a felesleg, de te nehogy nekiállj 14 évesen fogyókúrázni. Neked még fejlődésben van a szervezeted, kicsit figyelj oda jobban, hogy mit eszel és mennyit eszel, meg sportolj sokat és nem lesz különösebb gond. Nem azt mondom, hogy kövér vagy, mert lehetnek erősebbek a csontjaid.

Úszógumira jó a hulahopp karika, amúgy onnan megy le legnehezebben a felesleg.

22/L

2011. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

[link]


az orvosod nem tud testtömegindexet számolni

14 évesen 175 cm/71 kg igenis túlsúlyos


viszont koplalás meg 6 után nem evés helyett csinálhatnád ésszel a fogyókúrát

[link]

[link]

[link]


számolj és egyél 5-6 alkalommal keveset egy nap, de a napi energiaszükségleteden belül

2011. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a tömeg önmagában semmit sem mutat

mert lehet,hogy vastagabbak a csontjaid stb..

és is azt hittem hogy kövér vagyok 163 cm és 60 kiló

most mindenki elborzadhat :jaj milyen kövér vagy....

tettem fel néhány napja ide egy kérdést mert ismeretlenül mondák egy páran hogy a 60 kg mennyire sok

akik pedig válaszoltak a kérdésre azt mondták nem vagyok kövér(tettem fel képet)

az pedig nem megoldás,h nem eszel napokig !!!beteg akarsz lenni???

amúgy is még formálódhatsz mert csak 24 vagy változik még a test:))))

14/L

2011. aug. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Piszkafa gyerek voltam, aztán 13-16 éves korom között úgy néztem ki, mint egy hörcsög, mert beindultak a hormonjaim és gyűjtöttem a zsírt. Most 30 vagyok és 10 éve tartom a 45-50 kg-os súlyomat.

14 évesen bőven beleszólhatnak a hormonok is. Ha mozgás és normális(!!!) étkezés mellett pár év múlva se változik, akkor már lehet aggódni.

Ha a menzeszed 12-13 éves korodban jött meg, akkor valószínű, hogy most te is fejlődési szakaszban vagy.

2011. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!