Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kisgyerekre nem...

Két éves kisgyerekre nem illik rászólni, ha udvariatlan?

Figyelt kérdés

Találkoztunk többen barátnők és egyikünk hozta két éves kislányát. A kicsi többször tett megjegyzést, hogy "ők ne jöjjenek", "ők itt maradnak", szóval, hogy kopjunk le a fenébe. Ezt az anyuka csak tolmácsolta (mert nem nagyon lehetett érteni mit mond a kislány cumival a szájában). Nekem párszor a nyelvem hegyén volt, hogy megmondjam, hogy "ez nem szép dolog Bogika!", de nem akartam beleszólni Bogika nevelésébe, ha az anyuka ebben nem talál kivetni valót. De azon meglepődtem mikor egyik barátnőnk végül reagált Bogi egyik kijelentésére, hogy ő nagyon szomorú lesz, ha a kislány ilyeneket mond, persze Bogi erre valóban elkámpicsorodott. Anyuka meg ránk szólt, hogy ne izgassuk a gyereket.

Miért? Hány éves kortól lehet a gyermek tudomására hozni, hogy nem lesz népszerű, ha bizonyos dolgokat kimond? Vagy x éves korig még túl kicsi ehhez?


2012. okt. 22. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Ha ekkora taplók,lehet,hogy én be sem tenném a lábam ezek után hozzájuk. A kislány nem hibás ,de a szüleik annál inkább! Kicsi kórba kell megnevelni nem akkor amikor kamasz lesz és csúnyákat beszól és pimasz,,igazi kis dög lesz belőle. Bocs ez az én véleményem.
2012. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
ellenszenvesek vagytok neki és ezt közli veletek. hol itt a probléma?
2012. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
akinek gyereke van,az pontosan tudja,hogy sajnos vannak ilyen korszakok a gyerekeknél,egyrészt elutasítók másrészt dacosak.ezzel nem tudsz mit tenni max ha nem tetszik arrébb mész.az okot igazából nem tudom,de azt igen,hogy az én fiamnak is vannak ilyen korszakai.dacos és nem köszön,ha rászólok,csak azért se.van hogy a mamákat is elutasítja,te most nem ölelj át,mama te most ne gyere ide.hagyjál békén.van hogy rá szólok,hogy sajnos most el kell viselned a mamát mert ide jött hozzánk,és mi beszélgetünk,ilyenkor ha 2 percig nem erőlteti a mama meg senki vele a kapcsolatot akkor megnyugszik és maga kezd nyitni.ha durva lenne azért mindig szólok neki,az lehet hogy nem teszik valami de igy akkor sem beszélünk.de mint mondom,ez egy ilyen idős gyereknél előfordul.és mivel mi felnőttek vagyunk az okosak,igy ha nem piszkáljuk,békén hagyjuk megnyugszik a gyerek,lehet féltékeny volt rátok,mert anya nem vele foglalkozott,ez is érthető.lehet nem volt valaki szimpi neki,ez is érthető.lehet túl tolakodóak voltatok és beléptetek az intim szférájába,ez is érthető.anyuka részértől meg egy kis magyarázat nem ártott volna felétek,hogy ne elítéljétek,hanem megpróbáljátok megérteni mit miért nem csinál,de magának a gyereknek is lehet magyarázni,elmondani dolgokat,hisz nem minden úgy van ahogy azt ő elképzeli.
2012. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekem nem az a problémám, hogy dacos, meg hogy ilyeneket mondd. A kérdésemet az a szituáció szülte, hogy nem szabad jelezni a gyerek felé, hogy ilyet nem illik mondani? Anyuka se mondja, mi se mondhatjuk.. ez rendjén van?

Nyilván nem háborodok fel, ha anyuka rá szól és Bogi nem változtat a viselkedésén. De nem tudtam ezt hová tenni, hogy mikor amúgy sem érteném mit mondd a kisgyerek, azt azért közvetíti az anyuka és ennyi.

Vagy azt mondod, hogy ebben a korban úgyse érti, ezért felesleges rászólni?

2012. okt. 22. 13:25
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem simán rá lehet.Persze nem lekiabálva a fejét,én mondjuk ezt a "szomorú leszek/sírni fogok"dolgot sem szeretem.

Inkább elmondom neki,h ezt ne illik így,és megígérem,h mi nem zavarjuk őt,de anyu barátnői vagytok és jöttetek meglátogatni,ezért veletek is foglalkozni kell.Persze,ha akar,anya itt van,és jöhet.

Ezt a másfél évessel így csinálom,tuti később lesznek nehéz időszakok,de ehhez próbálom majd tartani magam.

De mondjuk engem nem zavar az sem,ha a barátaink rászólnak a gyerkőcre.Szerintem semmi baj nincs abban,ha hamar megtanulja,h nem csak a szülőkre kell hallgatni.

2012. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A gyerek nyilván "ki akarta sajátítani" az anyját, azért szólt rátok. Zavarta, hogy nem csak az övé a barátnőtök. Egyenes következmény, hogy ezt ki is mondja. Utána anyukának az a dolga, hogy megmondja: kislányom, ők az én barátnőim, megkérlek, hogy ne beszélj így velük! Ők is szépen beszélnek veled, stb, stb.

Én ezt tettem volna hasonló esetben. Épp van egy rémes kétévesem, ő is csinál ilyeneket.

2012. okt. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen,a kicsik mondanak néha ilyeneked,az anyukának kell ilyenkor azt mondani neki,hogy figyelj Bogika,a nénik is jönnek velünk sétálni. Ennyi. El kell neki szépen mondani,hogy mi miért van,most anyuka beszélget a nénikkel és együtt sétálunk. Ebben semmi bántó nincs a gyerek felé,csak tudatositani kell benne,hogy nem minden úgy van,ahogy ő akarja :)
2012. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, én is rászoktam szólni a kislányomra, de van amikor már 1000-ik alkalom lenne aznap és már így belefáradok állandóan rászólni szegényre, mert tudom hogy nincs semmi hatása, lehet anyuka is már így volt vele...
2012. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 23. 09:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Kb. a 3. életévig nincs értelme rászólni a gyermekre, de általában se hatásos nevelési tényező, mert kényszer. Kényszerből az idősebb gyerek esetleg engedelmeskedik, de ez nem épül bele a lelkivilágába.


A példamutatás a lényeg. Néha lehet szólni kedvesen és áttételesen, hogy "kicsim, múltkor úgy örültem, amikor köszöntél a Béla bácsinak / Kati néninek, emlékszel? :)", de ennek is csak a 3. életévtől van jelentősége, inkább a dackorszak után (van, aki 3 és fél évesen is abban van még).


Az erőltetéssel, direkt tanítással többnyire nem érhető el hosszú távú fejlődés, ha 7 év alattit nevelünk, sőt, gátolja a fejlődését hosszútávon (átmeneti, rövidtávú esetleges sikerekkel körítve).


A példamutatás amiatt is hatékony nevelési tényező, mert a kisgyermek nem csupán kreatív, de ha viszont a tanulási folyamatait tekintjük: az elsősorban az utánzásra épül a 7. életévig (később már egyre inkább változik a tanulási tényezők hangsúlya, sorrendje).


El kell fogadni, h a 3. életévig még nem képes sajátjává tenni lélekben a viselkedési normákat, se azok okát, célját. Az erőltetés se teszi soha de soha lélekben sajátjává, nem érti meg, legfeljebb felszínesen utánozza olykor. A 4. életévtől már kezdi érteni is, de az erőltetés tehát ekkortól SEM használ, más téren se.

2012. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!