Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a gyerek...

Mit tegyek, ha a gyerek állandóan ütöget és megver?

Figyelt kérdés

#az unokatesóm állandóan ütöget.
2012. okt. 22. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Megver a saját gyereked???
2012. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

talán viselkedj úgy mint ha az anyja (apja?) lennél...

legyél te a főnök és mondd meg neki, hogy ezt nem szabad és büntesd meg.

elég durva az a kifejezés, hogy "megver", nem tudom mennyi idős, de mivel a kisgyerek kategóriába írtad, feltételezem még kicsi.

ha most nem állsz a sarkadra, mi lesz később mikor kamasz lesz? nevelni kéne a gyereket!!!

2012. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
őőőőő... esetleg te is jól megvered???
2013. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves előttem válaszólók! Olvassátok el a kérdést! Ne ítélkezzetek kérlek!

Barátnőm is küzd hasonló problémával, kisfia két éves. Ha valami nem tetszik neki, ütögetni kezdi azt, aki a cselekvése útjába állt. Ez kisebb gyerekeknél észrevettem többször. Leggyakrabban gyorsan kinövik, de ez nem jelenti azt, hagyd magad. Láthatta egyébként bölcsiben is ezt a viselkedést a gyerek, amennyiben jár, de barátnőmnél például nem erről volt szó. Ő maga eléggé szétcsúszott, elfáradt, apával gondjai voltak, de a békességért inkább nem szólt, ill. amit észrevettem, az artikuláció, a nonverbális kommunikáció, és a hangsúly hiánya. Ugyanúgy mondja, hogy gyere játszani, mint azt, hogy nem szabad fiam! Sokszor ígér büntit, de nem váltja be, elmaradt a következetesség. Ráadásul későn, másfél éves kor után kezdte egyedül hagyni a gyereket ( nyilván ne nagybevásárlás-otthonhagyásra gondoljatok, hanem a közös légtér elhagyása egy mosás indítás erejéig). Addig egyszer sem, egy percre sem. Első gyerekeseknél gyakori jelenség.

Megoldás: Tudatosítsd, neked ez fáj!

Ne hagyd magad, ne engedd, hogy bántson, erősebb és gyorsabb vagy. Ha sikerül neki, jelezd, hogy fáj, irány a bünti, ott sírhat. Érd el szeretettel, hogy megbánja, amit tett.

Soha ne bántsd!

Hisztinek, ütésnek következménye legyen, ne érje el, amit akart akkor, de ha abbahagyta, kis idő eltelt, öleld meg, adj puszit, érezze, hogy Ő a mindened.

2014. szept. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Előző vagyok, valamit kihagytam: náluk az ok szeparációs szorongás volt. Haragudott anyára, amiért "elhagyja". Megoldásként anya folyamatosan mondta meghitt pillanatokban, hogy ő nagyon szereti, de sok dolga van, amit meg kell csinálnia, és szeretné, ha a szemefénye segítene azzal, hogy ilyenkor egyedül játszik kicsit, és persze a fent leírtak. :)

Biztos vagyok benne, gyorsan rendbe jöttök!

2014. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!