Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit reagáltatok volna rá?...

Ti mit reagáltatok volna rá? Mi (lehet) a helyes reakció hasonló szituban?

Figyelt kérdés

Lányom 3 éves lesz decemberben. Ma is, mint egy ideje szinte minden nap, nem aludt délután. Rengeteget voltunk ma a szabadban, hogy jól lefárasszam, mert az esti elalvások kínkeservesek. Este még szemeszgettünk egy kis szôlôt, mikor megjött az anyám, aki 74 éves. A gyerektôl elvette a kistányért, mert már csak játszott vele, mire a gyerek hisztizni kezdett, hogy a mama elvette tôle, meg elvitte. Mondtam neki, hogy azért vette el, mert már csak játszott vele, meg ütögetni akart vele minket. Már akkor láttam, hogy a gyerek a fáradtságtól nyûgösebb, hisztisebb. Anyám persze jött, hogy akkor kirakózzanak (puzzle), de a gyerek már nyûgös volt és nem akart, a mama meg csak erôltette. Közben én kimentem a konyhába és egyszer csak azt hallom, hogy anyám üvölt, hogy "megtéplek", mire a gyerek kirohant a szobából, szinte rettegve és remegve bújt hozzám. Felvettem, hogy megnyugtassam, mire jött ki anyám forrongva, hogy megtépi a gyereket, mert az a kisautóval (bébitaxi) odacsapott neki és fáj a keze. A gyerek még mindig remegett a kezemben. Én erre közöltem, hogy mi az, már két óvodást nevelek, mert abban a pillanatban tényleg úgy éreztem és hogy nem kéne megfélemlítenie a gyereket. Erre anyám bedühödött és a lépcsôn "vágtatva" lefelé még visszaszólt, hogy megnevelhetném a gyerekem. Tisztában vagyok vele, hogy mindent nem engedhetek meg neki, de látszott már a gyereken, hogy nyûgös, fáradt volt, anyám meg csak erôltette, hogy menjen kirakózni vele. Arról nem beszélve, hogy a gyerekem akkor félt így ennyire, amikor egy nagytestû kutya szaladt utána. Nem az érdekel, hogy a gyerek jogosan dobálózott-e, mert tudom, hogy olyat nem tehet, de akkor is így meg kell félemlíteni egy kis gyereket, aki ráadásul már hulla fáradt volt? Ti hogy reagáltatok volna?

Anyám mindig is kritizálta a nevelési elveimet, de amikor tanácsot kérek tôle, hogy mit hogyan kezeljek, a válasza kivétel nélkül mindig az volt, hogy se én, se a húgom ilyeneket nem csináltunk. Szerinte mi sose dobálóztunk semmivel, se játékkal, se kajával, se semmivel, mi nem rámoltunk le a polcokról, asztalról, mi összerámoltunk magunk után, szófogadóak voltunk, stb. Ilyen gyerek nincs is:-))


2012. okt. 25. 22:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Elôször is köszi mindenki válaszát. Már épp vittem volna aludni, mert befejezte a szôlô szemezgetést, csak kivittem valamit a konyhába és addig történt a dolog. Egyébként soha nem hagyom, hogy mást megüssön, ha elérem, megfogom a kezét, és megmagyarázom neki, hogy nem szabad, ha meg távolabb vagyok, rászólok, de most nem is láttam, mert nem voltam a szobában. Ha anyám rászól, hogy ilyet ne csináljon, mégha kicsit fel is emeli a hangját, akkor nem történt volna semmi. Attól buktam ki én is, hogy a gyerek rettegve szaladt hozzám. Legközelebb biztos nem hagyom, hogy ilyen történjen. Köszönöm mindenki véleményét.
2012. okt. 25. 23:00
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen esetekböl lehet tanulni, hogy legközelebb hogy viszonyuljunk a helyzethez. Érdemes lenne anyukáddal nyugodtan megbeszélni az esetet, és a lányodnak is elmagyarázni, hogy mit miért szabad.
2012. okt. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, így teszek.
2012. okt. 26. 00:27
 14/16 anonim ***** válasza:
83%

tegnap jöttünk haza az oviból,pont taliztunk anyuval,kiscsajszim aludt az oviba,de kell még fél óra mire magához tér..

nem tudom miért nem bratyizott a mamával...buta mama,,

az anyu fel se vette,látta hogy nyűgős még...

szerintem anyukád is kezelhetné úgy a szitut hogy 3 éves..nem 10...

nálunk is volt hogy hozzám vágott valamit,vagy odaütött,...nem fújtam fel a dolgot...sértődötten mondtam neki...hé..ez fájt ám...

2012. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem megengedhető, hogy bárki (magamat is beleértve) fenyegessen egy gyereket. Jelen esetben egy pici, 3 éves kisgyerekről van szó. A gyerekek 2-3 éves kor körül tanulják meg, hogy nem szabad verekedni. Úgy tudják megtanulni, ha néha oda csapnak, oda ütnek és a helyes magatartást megtanítjuk neki mi, felnőttek. Ez a tanulás folyamata. A te gyermeked most tanulja meg.


Mi lenne erre a helyes reakció? Szülő legyen a talpán, akinek nem rándul össze a gyomra, mikor kétségbe esetten rohan védelemért felé a gyermeke és a háttérből hallható hörgő hanggal a nagymama kiáltása. Ösztönösen nem mérlegel az ember, hanem VÉDI a gyermekét (akkor is, ha épp a gyermek lépett az alvó oroszlán farkára szándékosan). Ami fontos, hogy ha lenyugodtak a kedélyek, rövid időn belül le kell gugolni, átölelni a gyermeket és elmagyarázni neki, hogy mamának ez fájt és ilyet nem szabad csinálni, majd gyorsan lefektetni aludni.

Ha a gyerek már rendben, akkor jöhet a nagymamával a beszélgetés. Mindenképp meg kell beszélni, hogy kinek milyen nevelési elvei vannak, hiszen a férjünkkel is folyamatosan vannak ebből nézeteltérések, akkor pedig egy nem velünk élő rokonnal még biztosabb, hogy vannak különbségek.

2012. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, mentek a zöld kezecskék. Nagymamával beszéltem, álláspontja: nem nevelem a gyerekem, pedig hányszor, de hányszor próbáltam tôle is tanácsot kérni, hogy ezt, vagy azt a szitut hogy kezeljem, de ezt valsz unalmamban tettem és nem nevelési célzattal. Tanultam az esetebôl: fáradt 3 évest nem engedek az alvó oroszlán közelébe, vagy az oroszlánt nem engedem a fáradt gyerek mellé...:DD
2012. okt. 27. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!