Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam arcán, testén piros...

Kisfiam arcán, testén piros foltok jelennek meg a bőr érintésére. Nem viszketnek, nem fájnak neki, pár perc múlva elmúlnak. Az egész lassan két hete tart. Mi lehet ez? Volt valakinél hasonló gond?

Figyelt kérdés
Voltunk több orvosnál (Gyerekorvos, bőrgyógyász, homeopata), szerintük allergiás reakció, defogalmunk sincs mire, és hogy miért nem múlik el. Kapott Calciumot, meg valami cseppeket. Segítsetek ha tudtok, mert tanácstalanok vagyunk!
2012. okt. 14. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Tejet fogyaszt-e? Mi az amit sűrűbben eszik, mi az amit kevesebbet. Próbáld csökkenteni azt, amiből többet eszik, hátha a pöttyök is halványulnak tőle. Vagy esetleg mosószertől is lehet allergia gyanús. Vagy adtál mostanában új dolgot Kisfiadnak amitől esetleg kijöhettek a pöttyök? Nálunk az antibiotikum hozta ki a pöttyöket, és váltanunk kellett, és azóta nincsenek rajta.
2012. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a kisfiad?
2012. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmit nem evett amit eddig nem, és mosószert se váltottunk. Antibiotikumot evett, és erre mi is gondoltunk, de már többmint 2 hete, hogy nem szedi, a foltok pedig még mindig előjönnek. Ami a legfurább, hogy néha teljesen elmúlnak, de ha pl megdörzsöli a szemét, vagy öltözködésnél hozzáér a ruha akkor jönnek elő, aztán pár perc múlva elis tűnnek.

Nálatok meddig tartott az antibiotikum után míg elmúlt az allergiás reakció?

2012. okt. 16. 23:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Januárban lesz 3 éves. Ja, és tejet iszik, kb fél éve. Forralt házitejet. Ha eddig nem volt gond a tej miatt létezik, hogy most jött volna elő?
2012. okt. 16. 23:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyáron is volt ez a probléma? Nem lehet, hogy lehűlt az idő, már nem kap annyi D vitamint a bőre. ilyenkor könnyebben kiszárad és érzékenyebb. Nekünk volt ilyen, habár mi nem figyeltünk akkor még fel rá amikor el is múlt csak amikor már egyre pirosabb lett. Aztán elvittük bőrgyógyászhoz és azt mondta, hogy hidratáló kérmmel kenjük amiben sok a víz, és majd nyáron úgyis elmarad. És valóban elmaradt, még azt is mondta, hogy sok gyerek aztán elnözi. Nem valószínű, hogy ez van nálatok is, de talán ...
2012. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! 1. vagyok. Nálunk az 5. napon jönnek ki a pöttyök a popsin, amikor antibiotikumot kap. Nekem a Neogranormon segít, nálunk ez a csodaszer, de tényleg. 2 nap alatt eltűnnek a pöttyök! Általában este fürdés után kenem be a popsiját, és harmadnap reggelre már szinte nem is látszanak. Amikor nem szed gyógyszert, akkor is előjönnek? Írtad, ha megvakarja a bőrét, amikor viszket, akkor piros lesz neki. Mindenképpen olyan krémet használjatok, ami érzékeny bőrre javasolt, és erre ne sajnáld a pénzt, mert vannak hatásosak, mint pl: az Aloe Vera-s krémek.Na az még a csodaszer! Nekem van itthon a cserépben, szaporítom mindig, és ha szükség van rá, akkor használok belőle. Nem vagyok orvos, de sok tapasztalatom van már ilyenekben. Nekem is Kisfiam van, 4 éves lesz, és a négy év alatt ha hiszed, ha nem, nem volt piros a popsija, arca. Ez lehet ételallergia inkább, ahogy leírod. 1-2 hétig változtass az étrenden, és meg fogod tapasztalni, hogy mi okozhatja az allergiát. Ha nagyon piros mindig neki, akkor keress másik orvost, szakembert, aki segít!
2012. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a tejtől már nem hinném, hogy lehetne, de tudod, a vélemény az megoszlik a szülők között. Ebből sok vita is van. :( Én már nagyon régóta adom a tejet, amit nagyon szeret a fiam, és semmi gond nem volt. Először én is házitejet adtam forralás után persze. Most 2,8%-at. Esetleg csökkentsd ezt is, hátha ez is okozhatja. Ezt idővel úgyis meg fogod látni, Te döntöd el, Te jössz rá, hogy hoppá, megvan a "mumus"! :)Remélem tudtam segíteni egy kicsit. :)
2012. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hypno ***** válasza:

Egy kolléganőmnek volt ilyen allergiája. Az ő bőre csak határozott szorításra reagált így.

Neki azt mondták, hogy tanuljon meg vele együttélni. meg időnkéntmegvizsgálták, hogy hátha közben születik valami gyógymód.

Az alatt a 10 év alatt amíg együtt dolgoztunk, nem született.

2012. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!