Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ebben a szituációban mit...

Ebben a szituációban mit cselekszel? Mi a megfelelő hozzáállás?

Figyelt kérdés
Elég sok időt töltünk barátnőmékkel. Egy idősek a gyerekek. Az én kislányom ehet rudit, tejszeletet stb, szóval nincs kiiktatva a nasi az életéből. Az ő kisfia nem. Annyira kellemetlen a szitu, amikor én egyébként adnék a lányomnak, de mi legyen az ő fiával?

2012. okt. 26. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerű: amikor velük vagytok, legyen valami olyasmi a nasi, amit a kisfiú is ehet. Ha vége a bandázásnak, és egyedül maradtok a lányoddal, akkor mehet a tejszelet. :-)
2012. okt. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor én is olyan nasit készítek ki, amit biztosan ehet mindkét gyerek. Mondjuk nálunk a barátnőm az engedékenyebb, én kevésbé. De ha véletlenül náluk vagyunk, és olyasmit ad az ő lányának, amit én nem szoktam, és megkínálják, meg szoktam engedni, hogy megegye. Mondjuk egy Kinder csokit. De ez ritka, tudja a barátnőm már, mit engedek, meg mit nem.
2012. okt. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ilyenkor vigyél mindig olyat amit ehet a másik gyerek is gyümit, szölöt sajtot ilyeneket
2012. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem etetem tejszelettel, amikor tudom, hogy a másik gyermek nem ehet. Csak kicsit furcsa érzés azt mondani, hogy ma nem lehet. A gyerek se nagyon érti. Én meg a megszokott kerékvágásból mozgatom ki egyszer csak. Na nem mintha hiszti lenne a vége.
2012. okt. 26. 10:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány évesek a gyerekek?
2012. okt. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
megérti oviba is azt ehet amit a többi nics külön nasi
2012. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"Ma nem lehet"? Miért, egész nap együtt vagytok ilyenkor?
2012. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nyilván az oviban minden gyerekhez alkalmazkodnia kell. Nem is ezzel van a gond. Tud is. Csak én gondolkodtam el a dolgon, hogy miért mindig mi alkalmazkodunk? Félre ne értsétek nem esik nehezemre, csak egyszerűen belegondoltam.


Igen, van amikor egész nap együtt vagyunk. Van, hogy közösen megyünk vásárolni. Ilyenkor az én lánykám mindig kap valami nasit amivel szépen elvan.

(Ja és én nasinak hívok mindent ami a fő étkezésen túl van. Szóval egy kifli csücsök is.) De a kisfiú ugye kizárólag azokban az időpontokban étkezik, amihez szokva van.)


Szóval csak egy halvány kérdésem lett volna arra, hogy ezekben az esetekben azért elvárható lenne-e a másik anyukától is némi engedékenység, ahogy azt a második válaszoló írta.

2012. okt. 26. 11:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem beszéltetek még róla a barátnőddel? Én is úgy gondolom, néha lehetne engedni, de ezt együtt kell megbeszélni, együtt kell közös nevezőre jutni. Ha nem hajlandó, akkor kénytelen leszel a lányodnak elmondani, hogy amikor együtt vagytok a kisfiúval, akkor nincs nasi, csak az étkezések és akkor ti alkalmazkodtok. Gondolom nyilván ezért nem szeretnéd megszakítani a közös programokat?
2012. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy szeretném. Mint írtam alkalmazkodok zsigerből. Nincs probléma, csak tegnap takarítás közepette járt az agyam, gondolkodtam ezen azon és valahogy ez is beugrott. Szerintem fel se hozom nekik a témát, csak mint írtam azért kíváncsi voltam, hogy más hogyan gondolja.
2012. okt. 26. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!