Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves a fiam és nem bírok...

2 éves a fiam és nem bírok vele. Mit kellne csinálnom?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja,csak eleven.Semmi nem köti le,kapkodós,a könyveket csak lapozgatja nem várja ki míg mesélnék belőle.Csak a mese érdekli,egyet néz meredten.Félek mert olvastam ADHDról,hipermotil és hiperaktív gyermekről.
2012. okt. 26. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne olvasgass ilyeneket...:)Nézd két fiam van,28 hónaposak,a meseolvasás őket sem köti le.Csak nézni szeretik még.Ők is nagyon elevenek,ugrálnak egész nap,stb.Aztán bekerültek bölcsibe és lenyugodtak.Ott végigülik a mesélést is!A kétéves,eleven gyerekek szerintem ilyenek,ne aggódj!Pláne ha fiú!!
2012. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kétéves kor a legnehezebb, a dackorszak kezdete. Az nem baj, ha eleven, korai még hiperaktivitásra gondolni. De az baj, hogy mesét néz!!! Ne engedd!!! Nagyon káros is lehet. Inkább kapcsolj neki olyan mesét, amit hallgatni lehet( cd, hangoskönyv) játék közben. Ha nem köti le a játék, adj neki apró feladatokat, amiben szívesen segít neked. Próbáltatok már mozgásos mondókákat, dalocskákat tanulni? És ha nagyon mozgékony akár a szobájába is tehető kiscsúszda, alagút sátor, trambulin, vagy valami, amin kötetlenül ugrálhat. Lehet, hogy csak a feszültségét kell levezetnie. Figyeld meg játék közben, milyen tevékenység köti le, még ha kis időre is, s olyan típusú játékot keress neki.
2012. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok,bocs az offért,de megkérdezném a 2. válaszolót:miért lenne baj,ha mesét néz egy kisgyerek?Ugyan már?Attól mi baja lesz?Mindkét fiam imádja,semmi bajuk tőle.
2012. okt. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdező azt írta, csak a mese érdekli, azt nézi meredten. Ez a baj. Megnézhet ilyen korban néhány mesét, de kontrollálni kell, ugyanis a mesenézés egy passtív tevékenység, készen kapja az információkat, nem fejlődik a fantáziája stb. Az én lányom is 2 éves , néha kapcsolok neki a youtube-ról pár perces mondókákat, gyerekdalokat, Bogyó és Babóca a kedvence, ajánlom,nem véletlenül 5 perces egy rész, annyi elég egyszerre.
2012. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2,5 évesen se fogja megvárni, hogy mesélj neki. Rövid mondatokat kéne mondani csak a képekről és kérdezni.

Az enyém tör zúz is rendesen, van hogy totál ki vagyok. Amúgy tényleg csak eleven, hidd el ez a jó.

Mesét tényleg ne nézzetek sokat, mert nem tesz jót. Nálunk egész nap elnézné a meséket, de én csak hébe-hóba kapcsolok mesét.

2012. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!