Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a kisgyereket...

Mennyi idős volt a kisgyereketek, amikor már el tudtatok sétálni valahova (pl. boltba, játszótérre) úgy, hogy nem állt mindenhol meg és nem szaladt mindenhonnan vissza?

Figyelt kérdés
Remélem, érthető volt a kérdés :-), bár sajnos elég bonyolultan tudtam csak megfogalmazni. Arról van szó, hogy 16 hónapos kisfiam mindenfelé szaladgál az utcán, csak arra nem, amerre én akarom. Nem sétálunk túl gyakran így, mert mindig földre ülős hiszti van belőle, ha erőszakoskodom, hogy menjünk tovább egyenesen. Igyekszem erősen fogni a kezét, de ha leül a földre mérgében, utána vihetem haza ölben... Amúgy pedig minden kapualj, kutya, bicikli után ide-oda szaladgál. Emiatt inkább babakocsiban tolom, biciklivel visszük, vagy kocsiban és ott engedem, hogy szaladgáljon, ahol már bármerre rohangászhat. De vajon nem kellene már ebben a korban a járdán való normális közlekedésre tanítani? Vagy ráérek, majd ha lehiggad? Ti hogyan csináltátok? Várom a hasonlóan eleven és akaratos tapasztalt anyukák válaszait!
2009. aug. 10. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémekkel sétáltam ahogy menni tudtak. Volt, hogy a boltig tartó 500 m másfél óra volt. Ez ilyen. Ha sietek, akkor nem viszem őket magammal, vagy babakocsi.

Elszaladniuk tilos volt, az volt az első amit megtanítottam nekik, hiszen az útra szaladhatnának, azt nagyo szigorúan vettem. Ha leültek, hiszti, akkor otthagytam őket, soha nem volt, hogy ne jöttek volna utánam 10 percen belül.

És csak sok türelem....

2009. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Én elkezdetem vele gyakorolni!! Akkor menetünk sétálni, amikor nem volt kimondottan semmi dolgunk, csak elindultunk. Így nem voltam vele türelmetlen, hogy haladjunk már, meg elkésünk, stb. A lényeg az volt, hogy az uttestre nem mehet le. Ha lement beleraktam a babakocsiba, és irány haza.

A 4-5. ilyen séta után kezdte megérteni a dolgot, hogy ha leszalad, akkor nincs kec-mec, babkocsi lesz a vége.

Rövid idő után már boltba is el tudtunk menni, bár több időt vett igénybe, mintha egyedül mentem volna, de úgy kell beosztani az időt, hogy ezt bele kell kalkulálni. Hagyni kell neki időt arra, hogy felfedezze a dolgokat!

Sok türelmet és kitartást!!

2009. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igyekszem én is többször gyakorolni vele, csak hát vannak hisztisebb napok, amikor az egész utca hallja az ordítást és látja a "cirkuszt", mert éppen azok a dolgok érdeklik, ahova nem mehet :-) (idegen kutyák, csatornaszem az úttesten, stb.). Nem baj, előbb-utóbb gondolom megszokja majd az útirányt. Már azt is nagy dolognak élem meg, hogy sokszor nyújtja a kezét, hogy menjünk kézen fogva. Az elején ugyanis még ebből is hatalmas patáliát csinált. :-)

2009. aug. 11. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!