Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy kioktat a 4...

Normális hogy kioktat a 4 éves lányom? Szóljak rá ilyenkor vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk itthon és lépni nem tudok tőle mert folyton kritizál és kioktat, hogy mit hogy kell csinálni. Nem mindig adok neki igat így szoktunk vitatkozni. Szerinte mindent rosszul csinálok, hogyha megkérem hogy mutassa meg akkor nem mutatja :)

Adjak neki mindig igazat?


2012. okt. 28. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha igaza van akkor adj neki igazat, ha nincs akkor pedig magyarázd el neki miért nincs.
2012. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet, hogy téged akar utánozni? :)
2012. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ.

Előbb döntsd el, hogy ki nevel kit. Lehet, hogy valamit mond és igaza van, nem erről van szó, hogy ne lehetne.

De hasonló esetben én zokszó nélkül elpaterolom a gyereket láb alól (szintén 4 éves lány).

2012. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Vagy talán helyre kéne tenni, hogy megjegyezze egy életre, hogy más dolgába nem dumálunk bele, főleg akkor nem, ha közünk nincs hozzá. Most kéne ezt kinevelni belőle, mert ha ilyen marad felnőtt korára, sok fogják utálni érte.
2012. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Mondj neki olyan indokokat/magyarázatot amiből kb 2 szót sem ért, akkor tuti elhiszi hogy neked van igazad és ezt a felnőttek tudják jobban:)
2012. okt. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 yuda ***** válasza:
45%

4 évesen nem igazán bölcsek még az emberek, erről nem vitáznék-így gondolom, az viszont biztos, hogy ha most nem neveled meg a gyereket, hanem hagyod hogy magától nevelődjön és tegye-, mondja ami neki tetszik, meg fogod érezni saját bőrödön, hogy mások társaságában is megaláz, beszólogat, megszégyenít.

Mondanám, hogy kevés ilyet láttam, de nem volna igaz. Sok szülő nevelési elve, hogy hagy mindent kibontakozni, de ezzel együtt a rosszat is, az viszont nagyon vissza fog ütni, de akkor már későn bánja mit mulasztott el.


Kioktatni semmiképp nem oktathat ki sem most, sem nagyobb korában. Te vagy a szülő, ő pedig mindig a gyereked marad, még felnőtt korban is. Kapcsolatotok érik majd és átminősül, de kioktatni még felnőtt korában sem illik a szülőt.

2012. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Kamu ;)
2012. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát, én nem értek egyet semmiféle tekintélyelvű megközelítéssel soha, annak kell igazat adni, akinek adott esetben igaza van. Mondok példát, az őskőkorban esett meg velem az a történet, hogy nyáron egy szál fürdőgatyában rámolgattam a kamrát, és a kezembe akadt egy gázálarc, ilyen hagyományos, szürke, egész fejet fedő gumiizé... támadt egy pihent agyú ötletem, felhúztam, és bementem a házba a gyerekekhez, hogy mit fognak reagálni... lányom (volt vagy 4 éves) rám nézett (fürdőgatya, gázálarc) és az ilyedtség vagy meglepődöttség legcsekélyebb jele nélkül a következő szavakkal fordult a testvéréhez: "apa hülye". Másodpercnyi gondolkodás után tökéletesen igazat kellett adnom neki, eszembe sem jutott zokon venni, hogy kimondta az igazságot:)))
2012. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Igaza van a 6-nak. Mi az, hogy kioktat? Te vagy a szülő, ő meg a gyerek!!! Mi az, hogy ha megkérem, hogy mutassa meg, akkor nem mutatja?? Könyörgöm 4 éves!!! Semmilyen szinten nem vitapartner. Nehogy már magyarázkodj neki bármiről is! Ebből lesz, az hogy a kamasz gyereked szemtelen, kiabál veled, lehülyéz mindenki előtt.
2012. okt. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon elrontottad a lányodat! 4 évesen már nem a sarkadban kellene neki lenni, hanem egyedül, önállóan játszani a játékaival!

Legfeljebb a játék közben mondhatja, hogy rosszul csinálsz valamit, de más dolgokban NEM.

Ha játék közben mondja, akkor hagyd egyedül. Ha másra mondja, akkor határozottan mond neki, hogy te még kicsi vagy, és ehhez nem értesz. Ha emiatt hisztizik, akkor hagyd magára.

Te vagy a szülő, ő a gyerek, nem pedig fordítva.

Ha nem változtatsz, akkor pár év múlva az iskolában is hisztizni fog.

2012. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!