Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a "helyes" viselkedés...

Mi a "helyes" viselkedés ilyenkor? Szóljak, vagy inkább halgassak és nyeljek?

Figyelt kérdés

A párom alig van itthon. Minden nap négyig dolgozik, utána intézi a lóti-futi ügyeit, vagy túlórázik. Majdnem minden este elmegy focizni. Gyakran előfordul, hogy foci után beülnek a fiúkkal dumálni valahová. Tíz, tizenegy, vagy éjfél mire hazajön. Szombatin kettőig dolgozik, háromtól ötig angolórája van, utána állt. előkerül egy -két haver. Vasárnap sokáig alszik, utána szinte mindíg akad valami program persze nélkülünk. 8 hós a lányunk. Ha szólok, hogy nem tetszik hogy elmegy, akkor azzal jön, hogy neki jár a sport, a pihenés, a kikapcsolódás stb. Én nagyon toleráns vagyok, nem akarok erőszakos házisárkány lenni, de úgy érzem ez már túlzás. A folytonos csavargástól eltekintve rendes pasi. Normálisan keres, érzem hogy szeret, a szex is rendben.

Olyan jó lenne, ha esténként kicsit összebújhatnánk, ha együtt fürdetnénk a kicsit, ha vasárnap elmennénk sétálni stb... Magányosnak érzem magam néha. Én nem vagyok csavargós, és a kicsi miatt nem is tudok menni.

Nem értem neki miért nem jó velünk? Miért jobb a haverokkal dumálni folyton?


2009. júl. 19. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek vele! Az nem jo, ha azt mondod, hogy a kicsi miatt nem tudsz menni! Ot is vinni kell, hiszen mar nagyocska, ne uljetek otthon! Ha kifogast tala, hogy ne menjetek, akor en mar gyanakodni kezdenek! Az lenne a legjobb, ha nyiltan elmondanad neki, hogy mar egyszeruen nem birod elviselni ezt a maganyt, talajon ki kozos programot nektek, hisz neked meg jobban kell a kikapcsolodas. Nem tudod par orara nagyiekkal hagyni a kicsit? Igy egy kicsit kettesben is el tudnatok menni valahova.
2009. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Háááát, nem akarok senkit kritizálni, úgyhogy leirom, az én férjem miket csinál itthon velünk (munka mellett). Hétvégén vagy ha itthon van reggel 1. és 2. etetés között foglalkozik a gyerekkel, hogy tudjak még aludni, ha kérem. Bevásárol, mindent elintéz, szendvicset, ebédet, vacsorát csinál nekem, ha kérem (mindig megkérdezi, csináljon-e, mit kérek!). Ő takarit heti 1x alaposan, amig mi nem vagyunk itthon, hogy ne legyen a felkavart porban a kicsi. Ki- bepakol a mosogatógépből, ha én épp nem csináltam meg. Bármikor átveszi a babával való foglalkozást, pelenkázást, szórakoztatását, ha nekem épp valami van, pl. járok fogorvoshoz, vagy éppen csak internetezem, és ő ugrik gyorsabban a sirásra. Mos, tereget, ha épp nem én csinálom, mert kezemben a baba. Legutóbb babaruhát vasalt, mert azt mindketten utáljuk, és takaritás után megcsináltam, mikor nem voltunk itthon a babával. Csütörtök esténként elmegy sörözni a barátaival általában. Ide jönnek emberek hozzánk, akár este is, fürdetés után f9-től úgyis alszik a baba, halkan vagyunk. Hétvégén szokott még programot szervezni magának, pl. most 2 napos biciklizésre mennek, de a 2. napra mi is megyünk a babával, mert egy folyóparton fogunk strandolni. Fürdetésnél segit, vagy ő fürdet. Általában hazaér fürdetésre (f8-8), hacsak nem jön valami spéci közbe, de nem is szoktam olyankor bántani, mert tényleg olyan rendes. Hát ennyi. Szóval mi ketten nevelünk gyereket, elkel az a 4 kéz is.
2009. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az tényleg túlzás, hogy minden nap magánprogramja van és alig van veletek


az én férjem is sokat dolgozik, eljár heti 1x focizni, néha elmegy haverokkal találkozni, gokartozni, de ennyi jár neki - ha minden nap ez lenne, azt nem bírnám

megkérdezném a helyedben a párodat, hogy ha soha nincs veletek, akkor tulajdonképpen minek éltek együtt?


az a baj, hogy az elején kellett volna tisztázni, megértetni vele, hogy attól, hogy elnézed, tolerálod a dolgait és nem veszekszel, az nem azt jelenti, hogy a mindennapos csavargás JÁR neki, mert a pasik hajlamosak azt hinni ha nem szólsz

2009. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Probálj vele erről beszélni ,hogy ez neked mennyire fontos.Mármint a minőségi idő.(lehet hogy otthonről hozta ,az apja is ilyen volt)
2009. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

A gyerek előtt is ilyen volt? Mármint amíg nem volt baba.


Én ilyen hapsival össze nem jöttem volna.

Szerencsére a párom nem járkál így el, és nem is igényli.

Mi régen is és most is együtt megyünk mindenhova.

És a két gyerekkel.

2009. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy oszinte legyek en kiakadnek. Az en ferjem sokat dolgozik, masfel munkaja van, az egyik delelott, a masik este, a ketto kozott aludni is szokott ket orat. Viszont van 2-3 este hetkoznap, amikor itthon van, hetvegen pedig delelott es kora delutan szabad.

Nekunk meg ezt is eleg kibirni, amikor hetkoznap nincs szabad esteje, hanem minden nap dolgozik, akkor majd beleorulok, ugy hianyzik es o is nehezen megy el dolgozni, latom rajta.

Nem a kulon programmal van a baj, lehet a te ferjednek is, az enyemnek is, o teniszezni jar hetente 1-2 alkalommal, de akkor is hiv, hogy menjunk vele es mi elsetalgatunk a gyerekkel, illetve ha elmegy valamelyik baratjahoz, akkor azt mindig szombat delelottre, vagy vasarnap delelottre szervezi es olyankor viszi magaval a 8 honapos fiunkat. Ilyenkor azzal segit, hogy en szabad lehetek otthon, vagy nyugodtan fozhetek, vagy csak kihasznalhatom, hogy nincs semmi dolgom es furodhetek hosszan, hajat moshatok, stb.

Tenyleg nem ertem, hogy lehet ilyen sok idot kibirni: neked a ferjed es szerelmed nelkul, a gyereknek az apja nelkul, a ferjednek pedig NELKULETEK. Nem fel attol, hogy esetleg te fogadni fogod masok udvarlasat, ha mar nagyon unatkozol es nem lesz megfelelo tarsad? Vagy attol, hogy lemarad a lanyotok fejlodesenek nagy pillanatairol, amibol eppen mostanaban van rengeteg? Az en ferjem eddig szinte mindent latott: az elso forgast, az elso labujj bekapast, a maszas kezdetet, az elso esest, azt, amikor eloszor felult. Egyedul arrol maradt le, amikor ket hettel ezelott felallt a fiam, de volt idom levideozni. Igy is annyira rosszul esett neki, hogy a masodmelojaban az azt koveto hetre szolt, hogy nem tud 6 estet menni, csak negyet, mert az nem allapot, hogy felallt a fia, o meg nem volt ott.

Szerintem oszinten mondd el neki, hogy mit erzel, ne kertelj sokat. Nem sokaig tart kozos programokat szervezni, vagy akar focizni is elhivhatna magaval benneteket, vagy ha kozos haverhoz megy, akkor oda is mehetnetek. Tarsasag neked sem art es a gyereknek sem, illetve igy veletek is buszkelkedhet.

2009. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Régebben is sűrű volt a program, de akkor együtt jártunk kondizni, futni. Focizni is gyakran elkísértem, és a késő esti haveros bulikon is részt vettem néha. Most viszont este 7-8 körül megy focizni, a kicsi akkor fürdik, majd megy aludni. Úgy érzem neki nem lenne jó ha az esti nyugi helyett elcipelném egy focipájára, majd egy sörözőbe. Én sem vagyok azért begubózva, és merem vinni a lányunkat is, de nem hiszem, hogy neki ez jót tenne.

Beszéltünk már erről többször is, de mindíg van valami indoka. Neki kell a mozgás, a rengeteg meló után egy kis lazulás (snooker heti rendszerességgel), muszály leeresztenie a gőzt. Tegnap megígérte, hogy a héten többet lesz itthon. Kiváncsi leszek mi lesz belőle...

Ílyenkor álltalában csörög a telefonja, és hívja a haver motorozni. Ő nagy bánatos szemekkel közli, hogy most nem tud menni, én pedig szarul érzem magam, mert látom hogy elvágyik! Ezért inkább nem szoktam szólni, azt szeretném, hogy magától maradjon velünk, nem pedig kényszerből!

Nagyon irígylem tőletek az olyan férjeket akikről írtatok!

2009. júl. 20. 12:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném tőle, hogy szeret e minket, fontosak vagyunk e neki! Abból, amit írsz, nem is nagyon van veletek! Nem kell feladnia a focit vagy a haverokat, mert ezek is fontos dolgok egy férfi életében, de mindenképp változtatnia kell, de nem fog, míg el nem mondod, hogy ez téged zavar! Légy vele őszinte, rosszabb nem igen lesz!

Mondd el neki, hogy nagyon szeretitek őt és szükségetek van rá! És ne add fel! Fel a fejjel!

2009. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
12.17-es vagyok. Mit szólsz a sokkterápiához? Hozd a tudtára a problémát másképp, ha nagyon nem mered a szemébe mondani (persze azért az a legjobb, ha szemtől szembe megy a dolog!!!). Nem tudom, hogy előfordul e, hogy a közeledben van, amikor épp netezel. Írj egy kamulevelet egy barátnődnek (nem kell elküldened!), írd le a problémád, hogy hogy érzel, perzse kíméletesen, és amikor a gép közelében van, neked pont akkor kelljen pisilni, vagy kaját csinálni vagy bármi! A lényeg hogy ha hajlamos rá, beleolvas (márpedig az emberek többsége nem tiszteli a levéltitkot!). Így anélkül változtathat a dolgain, hogy bárki rászólna! Sok férfi van, akik nem szeretik, ha megmondják nekik kerek perec, hogy mit tegyenek. Ez csak egy kiskapu,, de ismerned kell annyira, hogy tudd, van esélye annak, hogy beválik a dolog!
2009. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is nagy menőkés, de ahogy "öregszik" annál jobban elvan itthon is. Én is pont úgy vagyok ahogy te, nem akarok erőszakoskodni, főleg, mert akkor már csak azért sem... Ő hála magától változott, ahogy nőtt a fiúnk, annál jobban megtalálták a közös hangot. (most 15 hónapos:)) Most is vannak külön programjai, de sok közös programot is szervez. Persze ez inkább hétvégére esik. Hétköznap meg ketten megyünk a kisfiammal. Nem sok segítséget tudok neked, de valahogy neki kellene rájönnie, hogy ő már apuka és nem arról van szó, hogy ne menjen, hanem arról, hogy együtt, közösen is menjetek és ha már család vagytok, akkor szokjon hozzá a családi programokhoz. Muszáj ráéreznie mekkora csoda ahogy a kislányotok fejlődik és ezt ő követheti, figyelheti. Lehet, ha már elkezd járni a lányotok, jobban kifejezi magát, akkor megtalálják egymást és akkor rájön a közös programok ízére is. nincs a baráti körben kisgyerekes apuka? Ez lenne a legjobb, velük együtt programokat szervezni. Menjetek együtt kirándulni, ő mehet motorral, ti meg utána kocsival, mi így csináljuk, aztán állatkert, strand. Vagy menj nélküle, hátha rájön miből marad ki ... Én drukkolok nektek! Próbáld meg, hogy azt mondod neki, este fürdetésre legyen itthon, előtte vagy utána is mehet, de a fürdetés legyen szent, neki is kellenek ezek az élmények a lányával!
2009. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!