Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy az egyik kisgyerek agresszív, a másik nem?

Figyelt kérdés

Voltunk játszóházba a másfél éves fiammal, egyszer csak odajött egy hasonló korú kislány, és minden ok nélkül, haragból(látszott az arcán) többször belemarkolt a fiam arcába jó erősen(kicsit be is kékült neki).

Nem kerítek nagy feneket az ilyen dolgoknak, elvégre csak gyerekek, az anyukája rászólt, bocsánatot kért tőlünk,beszélgettünk pár szót, tehát felnőtt emberek módjára lerendeztük a dolgot.

Hazafele azon gondolkodtam, hogy vajon mitől lesz ilyen agresszív egy kisgyerek?

A kisfiam(eddig) soha nem bántott senkit-ezzel nem azt akarom mondani, hogy szent, és sérthetetlen, persze neki is megvannak a huncutságai, de nem agresszív. Környezetemben is van példa olyan kisgyerekre, aki bántja a másikat, és olyanra is aki soha nem bántott másokat(ok nélkül)

Persze az más tészta, ha "elveszed a játékomat, én akkor is visszaveszem, ha kell, erővel"

Az ok nélküli bántást nem értem. Nektek van hasonló tapasztalatotok?

Mi a véleményetek?


2012. okt. 29. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Játszóházban dolgozom. Én azt szoktam mondani (lehet, hogy tévesen), hogy játék közben nagyon sok helyes következtetést le tudsz vonni egy gyerekről, de legalább ugyanannyi téveset. A játéknak van egy heve, egy metodikája, amibe időnként oly annyira beleélik magukat a gyerekek, hogy egyes szülők nem győznek pislogni, hogy ilyet ők még soha nem láttak.

Persze ettől függetlenül valóban vannak agresszívabbak és bárány lelkűbbek.

2012. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Anyaként az a véleményem, hogy a gyerekek szinte kész "szoftverrel" érkeznek hozzánk.

Vagyis van egy erős alaptermészetük, amit persze lehet terelgetni, erősíteni a gyenge oldalát, tompítani, ami túl sok, de összességében a habitus velük születik.

Illetve szülés előtt nem gondoltam volna, hogy a minta, amit otthon, családi közegben lát a kicsi, mennyire erős. Nem a szavak, hanem a valós tettek szintjén.

Lehet, hogy ezeknél a gyerekeknél van egy agresszív nagytestvér, vagy egy apuka akinek könnyen eljár a keze.

2012. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Habitus, temperamentum, amit örököl a szülőktől, akár nagyszülőktől.
2012. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az teljesen logikus, hogyha a játék hevében történik ilyen. De ők csak álltak egymás mellett(én éppen mondtam valamit a fiamnak). Egyiknek sem volt semmi a keze ügyében, tehát nem volt kiváltó ok, és a kislány egyszer csak odanyúlt. Amikor az anyukája odébb vitte, egyből ment egy másik kisgyerekhez, és őt is megmarkolta.
2012. okt. 29. 14:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Számomra meg megdöbbentő, hogy ilyenkor első körben a szülőket és az életvitelüket írjuk le. Szóval a fenti esetben már elképzelhető, hogy az apának eljár a keze, a szülők ilyen típusúak. Pedig közel se biztos, hogy így van ez. Van olyan ismerős család, ahol a szülők a lehető legjámborabbak a gyerekek meg szó szerint ölik egymást. Itt talán a féltékenység vezetett ide. De tuti nem az amit otthon láttak.
2012. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is ilyesmire gondoltam.

A férjem is, és én is nyugodt természetűek vagyunk, valószínűleg a fiam ezért ilyen kis "birka".

A testvéremék viszont olyanok, mint egy olasz család, állandóan ordibálnak, veszekszenek, az ő gyerekük egy igazi kisördög :)

2012. okt. 29. 14:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a sógornőm kisebbik lánya az aki kicsit agresszív, a szülők soha nem verik, nem erőszakosak, nem agresszívek a nagyobbik tesó szinte már túl nyugodt. A kicsi meg ilyen, nincs ebben semmi, valaki írta, hogy kész szoftverrel jönnek a világra és ez nagyon találó. Nem lesznek ezek a gyerekek se jobbak vagy rosszabbak max a szülőnek szar (a sógornőmből kiindulva) mert ha a gyereke közelében egy másik gyerek sírva fakad már rögtön a saját gyerekére gyanakszik.
2012. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
van hozott természet is, de a legnagyobb részt neveltetés kérdése. Ha egy gyerek verekszik, nyilván nincs eléggé hangsúlyosan figyelmeztetve rá, hogy ez helytelen. Az nem elég ha rászól a szülő, hogy ezt nem szabad. Neveltetés nagy részben.
2012. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát én egy olyan anyuka vagyok, akinek két és fél éves lánya verekszik.

És a mai napig nem tudom az okát, hogy miért agresszív.

Ok nélkül volt, hogy egy boltban a pénztárnál sorban álltunk, és a mögöttünk álló kislánynak lekevert egyet.Pedig mégcsak ránk se nézett a kislány.Hát nekem volt a legkellemetlenebb:S

Mi szülők nem vagyunk verekedősek(max kiabálunk), nincs engedélyezve és ráhagyva az agresszió, folyamatosan beszélgetünk vele erről a dologról.Mára eljutottunk addig, hogy utcán vagy játszótéren ritkábban verekszik, de otthon a kistestvérét napi szinten bántja.

Idővel biztos "elnövik" illetve változik a dolog.

2012. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van. Fiam, olyan 2,5 éves korától agresszívebb, mint ami elfogadható.

Van egy kislányom, lassan 2 éves és soha, de soha nem bántott senkit, inkább simogat vagy kerüli az ilyen helyzetet. Őt már bántotta más 1,5 éves. Mégsem lett agresszív.


Na ilyenkor mi a helyzet? Egyik gyerek durvácska másik angyal? És én vagyok mindkettő anyukája......

2012. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!