Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell mondani a farkasról,...

Mit kell mondani a farkasról, egyéb vadállatokról a 4 éves kislányunknak?

Figyelt kérdés

Szereti a farkasos meséket, Piroska, 7 kecskegida ...egyebek, de sokat foglalkoztatja ez a farkas téma, és a férjem azt mondta, hogy nem gonosz a farkas,és nem támad meg senkit..stb

Tényleg hazudni kell a gyereknek azért, hogy ne növeljük az igazsággal a félelmeit?



2012. okt. 19. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lassan megérti, hogy van a mese és a valóság. Biztosan jártatok már állatkertben, ahol láthatott farkast, és látja, hogy az nem egészen olyan, mint a rajzolt.


Lehet neki időnként magyarázni, hogy vannak a szabadban élő, vadászó állatok, amelyek lehetnek veszélyesek, ha a kölykeiket védik. Az, hogy ösztönösen cselekednek, úgyis csak később érti meg.

2012. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
lassan külön lehet válaszani a valóságot a mesétöl meg kell neki mutatni az élö farkast mik a jellemzöi és mit csinál és esténkét meg mehet mese
2012. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Férjem azért mondja, hogy hazudjunk még erről neki, mert olyanokkal jön a kislányom, hogy mi lesz amikor majd hozzánk bekopog a farkas...

Hiába mondjuk, hogy ilyen nincs, mert nem járkálnak a farkasok az utcán, nem hiszi el. Ezért mondja a férjem, hogy hagyjuk az igazságot, hogy vadállat, stb., de én meg utálom, hogy hazudni kelljen a gyereknek, de tényleg túl gyakran lovalja bele magát a témába

2012. okt. 19. 09:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hazudni. Az nem hazugság, ha nem mondod el, hogy ilyen nincs. A farkas a valóságban sem támadja meg az embert. Legfeljebb, ha a kölykeit védi, vagy a prériken, ha falkában járnak, és nincs nekik mit enni.
2012. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet hazudni a gyereknek, mert megérzi, ha nem mondanak neki igazat, és továbbra is bizonytalan marad. A maga szintjén mindent el kell neki magyarázni! Nem működne, ha például azt mondanátok: "A farkas nem fog hozzánk bekopogni, mert az egy állat, az erdőben él, és nem szeret emberek közé menni."
2012. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt nyugodtan el lehet neki mondani, hogy a farkas fél az embertől, ezért nem fog HOzzátok bekopogni, és csak akkor bánt ha őt is bántják. Ha találkoznátok az utcán vele:), akkor messziről megnéziktek és ha békén hagyja, akkor a farkas is békénhagyja őt:).
2012. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az miért hazugság, hogy ilyen bekopogós és beszélő farkas csak a mesében van? Sajnos ő még nem tud különbséget tenni a mese és a valóság között. Talán próbáljatok neki kevésbé félelmetes, inkább mókás és tanulságos állatmeséket mondani, pl. én nagyon szerettem Aesopus állatmeséit, mint a róka meg a gólya, a róka és a holló, az okos szamár, stb.
2012. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én unokahugim is imádta a Piroska és a farkas című mesét. nagymamája persze kicsit átköltve mesélte neki. Szóval a farkas azért nem volt annyira gonosz és nem "hammm bekapta Piroskát". Nagyon jót kacagtunk, amikor egyik este a kislány azt mondta a nagyinak, hogy majd ő elmeséli neki a mesét, mert a mama még mindig nem tudja. És annak rendje módja szerint elmesélte, hogy a farkas milyen gonosz volt, hogy megette Piroskát. Szóval oviban, bölcsiben tuti meg fogja tudni, amit "titkoltok" előle.
2012. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom neked Vekerdy tanár úr könyveit. Nála olvastam, hogy mostanában nem divat a klasszikus meséket olvasni, mert ijesztőek, pedig pont ellenkezőleg: olvasni KELL őket, mert egyedül ez közöl a gyerekekkel a világról realitást. Otthon próbáljuk szülők menteni a rossz érzésektől a gyerekeket,de igenis vannak gonosz emberek, és a jó mindig győzelmeskedik a gonosz felett a mesékben, így oldja a gyerekek feszültségét, és segít nekik feldolgozni.

Hasonló cípőben járunk, két hét múlva költözünk kandallós házba és persze most találta meg a polcon A három kismalac meséjét....gondolhatod:))) napinta többször eljátszuk a vérszomjas farkast, ahogy bemászik a kéményen. :))))

2012. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: az előttem szólók kapcsán még eszembe jutott: ha a vérszomjas farkas érkezését úgy zárom,hogy felajánlja legyenek barátok a malacokkal, vagy hamm bekapta a túrórudijukat, akkor hárít és ő maga szővi tovább úgy hogy a farkas megette a malacokat, pedig ezt még soha nem meséltem így, oviban sem hallhatta, mert még nem vagyunk 3 évesek. Ja és ezeken igazából jót mulat.
2012. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!