Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti vinnétek oviba úgy a...

Ti vinnétek oviba úgy a gyerkőcöt, hogy nincs orvosi igazolása? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam ovis, a héten nem megy, sőt szombattól itthon van, mert ügyeletes csoport van csak. Tegnaptól nagyon csúnya a szeme, így ma levittem a dokihoz, kötőhártya-gyulladás. Mondta, hogy 1 hétig csepegtessünk a szemébe, de nem olyan durva, így 3-4 nap alatt el fog neki múlni, de biztos ami biztos, 1 hétig cseppentsünk. Kérdezte, hogy jövőhéten vinném-e oviba. Mondtam, hogy persze, hiszen ha meggyógyul, akkor miért ne vinném. Erre mondta, hogy hétfőn ne vigyem vissza az igazolásért, mert a 4 napos ünnep miatt biztos sokan lesznek betegek, nehogy elkapjon valamit, majd valamelyik csendesebb napon. Na de kedden meg délután rendel csak. Akkor jövőhéten 2 napot ne vigyem még (persze csak ha meggyógyul), mert csak legkorábban kedd délután adna igazolást (nem igazán tudnám itthon tartani)? Az oviban nem tudják, hogy most "beteg", így ha nem lesz baja, elvihetem hétfőn orvosi igazolás nélkül? Szerintetek? Ti mit tennétek?
2012. okt. 29. 18:26
 1/8 anonim válasza:
65%
Én simán elvinném, az igazolást úgy is utólag adod oda és gondolom az igazolás dátuma is addig szól.
2012. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az orvosi igazolás csak annyi, hogy egészséges, közösségbe mehet. Az aznapi dátum van rajta, mikor kiadja a doki.
2012. okt. 29. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerekem van, én ennyire soha nem voltam szabálykövető.

Én a két lehetőség közül választottam volna, egyik az, hogy szó nélkül bevinném jövő hétfőn az oviba, a másik, hogy kértem volna előre egy egészséges igazolást. Ha beteg, gondolom nem vinnéd be, akkor meg mindegy, hogy Te írod rá a dátumot.


Ha a 3 gyereknél mindig betartanám a szigorú előírásokat, biztosan rég kirúgtak volna az örökös táppénz miatt. Látva pedig, hogy sok gyerek fuldoklik a köhögéstől, és a váladék a szájába csurog az orrából, semmi lelkiismeret furdalásom nem lenne egy francos papír miatt.

2012. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
legközelebb kérj előre igazolást.nálunk előre kiadják,így nem kell visszamenni csak ha nem gyógyult meg
2012. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen esetben az én gyerekeim dokija is odaadja előre az igazolást.Ha durvább dolog van(komolyabb felső légúti megbetegedés)akkor meg vissza hív,hogy ránézzen még a gyerkőcre.Szóval én vinném oviba.3 gyerekes
2012. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudják a ovónők, hogy beteg, ahogy kiveszem a szavaidból!


"Kisfiam ovis, a héten nem megy, sőt szombattól itthon van, mert ügyeletes csoport van csak. Tegnaptól nagyon csúnya a szeme"


Akkor minek az igazolás?

2012. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi dokink mindig akkor odaadja az igazolást, mikor viszem hozzá a gyerekeket betegség esetén.

Ennél nagyobb marhaságot nem is hallottam, hogy meggyógyult gyereket vissza kell vinni a rendelőbe!

2012. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem tudják az oviban, hogy most kötőhártya-gyulladása van, hiszen szünet miatt itthon van egész héten.

Már mára is sokat javult, szinte nem is váladékozik már a szeme, és már a véraláfutás is halványodik. Szerintem hétfőre kutya baja sem lesz, úgyhogy akkor viszem oviba.

2012. okt. 30. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!