Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek kérni fognak...

Szerintetek kérni fognak orvosi igazolást ebben az esetben? Egyáltalán érdemes mondani?

Figyelt kérdés

Ma második napja van itthon a 4éves fiam velem, mert tegnap előtt éjjel már jött a hurutos cucc belőle. Előtte 3 napig csak náthás volt, de simán csak átlátszó, kevéske volt az orrában, nem köhögött, nem volt rossz közérzete. De amint a sűrű váladék megjelent, már nem akartam vinni. Felhívtam az ovit, de nem mondtam, hogy beteg lenne (nem viszem orvoshoz) Csak hogy csütörtök-péntek nem megy, majd csak hétfőn.

Nem vittem dokihoz, mert nem köhög, jól van, nem lázas, semmi baja a zöld váladékon kívül, ilyenkor nem kapna antibiotikumot, viszont tele van a gyerekorvosi váró, várni kell a betegek között órákig a nagy semmiért. Maga a gyerekorvos tanácsolta, hogy ne vigyem, amíg nincs:

-láz, vagy

-erős, ugatós köhögés, vagy

-hasmenés, vagy

-hányás, vagy

-kiütés.

Szerintetek az oviban megmondhatom, hogy azért nem ment, mert ki szerettem volna a nátháját normálisan kúrálni, de mivel dokinál nem voltunk, nincs igazolásunk? Vagy inkább ne is beszéljek az egészről? Ha nem jön rendbe hétfőig, persze nem viszem be, hanem elmegyünk dokihoz.


2012. szept. 28. 08:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én írnék neki simán egy szülői igazolást és kész.
2012. szept. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

AZ a baj, hogy magadat járatod le, és utána nem fognak benned megbízni. Nekünk pont azt mondták, hogy annyira átlátszóak az ilyen betelefonálások, gondolják, hogy beteg a gyerek.

Másrészt feltesznek egy olyan keresztkérdést a gyereknek, hogy rögtön levágják mi a helyzet...


Így én igen, elvinném az orvosi rendelési idő legvégére igazolásért.

Legalábbis a mi ovinkban nagyon rá vannak kattanva erre az igazolás témára.

2012. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem kell, mert még nincs 5 éves. Csak arra van szabály, hogy ha betegség miatt hiányzik, kell orvosi igazolás, ha meg csak úgy nem megy, mert vmi dolgunk van, mittudomén, akkor 5 éves koráig nem kell igazolni, csak szólni kell aznap hogy nem fog menni. De nem ez a lényeg, hanem hogy beszéljek-e a nátháról, vagy ne.
2012. szept. 28. 08:25
 4/14 A kérdező kommentje:

na az előző írományom az első válaszolónak szólt.

Hát igen, rájönnek ha kérdezik tőle. Ezért gondoltam, hogy megmondom, hogy náthás volt, de nem voltunk orvosnál, mert annyira nem volt komoly, csak én ki akartam pucoltatni.

2012. szept. 28. 08:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk erre is kérnek, ha azt mondom, hogy náthás volt.....
2012. szept. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Szeretem az ilyen telepatikus gyogyitokat... Azt is, amikor a gyerek nathasan megy a közösségbe es raragasztja a többi gyerekre. Nem mondhatnám, hogy szép a véleményem róluk. Az én gyerekemnek évente többször begyulladt a szeme. Kotohartya gyulladasnak nézett ki, de sosem volt az, mindig csak egy napig tartott. Ettől függetlenül minden alkalommal vittem az orvoshoz aki megírta az igazolást.
2012. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
tehát egész évben ne járjon ovodába? :) nem vagyok "telepatikus gyógyító" (ismered a telepátia szó jelentését?? Nem hiszem), egyszerűen tudom, hogy ha színtelen, vízszerű folyadék szipog csak az orrában, kevés, mellette tüsszent néha, ezzel nyugodtan mehet közösségbe, az óvónő maga mondta. Ha sárga, zöld váladék ürül ki belőle, de semmi más tünete nincsen, ezzel MÉG felesleges orvoshoz menni, mivel nem tud vele mit csinálni. Hazaküld, nem ad feleslegesen egy vírusra antibiotikumot. És jól teszi. Ha nem múlik el magától hétfőig, vagy rosszabbodik, elviszem orvoshoz, és megkérdezem, mikor mehet oviba. De ha elmúlik teljesen ezalatt a 3 nap alatt, akkor elviszem oviba, mert nem beteg. Hétfőn a doki délutános. Ha a meggyógyult gyereket nem viszem oviba inkább, hanem várok vele 2 órát a beteg gyerekek között, egy darab igazolásért, szerinted előrébb vagyok? Nem ez volt a kérdés, hanem hogy az oviban szóljak-e, hogy miért volt otthon és ha ezt őszintén elmesélem, kérni fogják-e az igazolást?
2012. szept. 28. 09:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha sűrű a cucc, akkor inkább az orvos mondja meg, mikor gyógyult meg a gyerkőc. Mi ilyenkor azt szoktuk csinálni, ha nem annyira beteg, hogy mamával megyünk, ők kinn játszanak az utcán, én beülök és várom a sorunkat, amikor szólítanak, akkor behívom őt és bemegyünk. Mi meg tudjuk oldani, mert a mama nyugdíjas. Nem tudom, hogy ez nálatok megoldható-e. Tényleg kiderülhet és akkor kellemetlen, illetve a sűrű váladék már valóban nem egy egyszerű megfázást takar, az orvos tudja megmondani, hogy mikor gyógyul. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az orvosra értettem. Ha délutános, alkotva rendelés végére kell menni. Ennyi. A zöld valadek gyulladást jelez. Hogy vírus vagy baktérium, azt az orvos tudja megállapítani. A vírus fertőz, így nem kellene közösségbe vinni, mert a kicsik elkaphatjak
2012. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Háááát, nehéz kérdés. Szerintem ha nincs baja hétfőn, vidd be.

Biztos lehetsz benne, hogy más is így csinálja, még ha nyilvánosan ellenzi is.

Amikor egy gyerek hétvégén nincs jól, de hétfő reggelre "tünetmentes", simán beviszi mindenki. Már legalább is aki dolgozni jár, és nem maradhat otthon minden tüsszentésre e gyerekkel.


Nálunk enyhe náthával és kis köhögéssel be lehet vinni a gyerekeket. Tavaly én voltam az egyetlen, aki valóban teljesen kikúrálta a gyerekeket, és valóban nem vittem őket amikor lebetegedtek. Nem túlzok, a tanév több mint felében itthon voltak!!!


Idén ezt nem engedhetem meg magamnak...


Orvosról meg annyit, hogy ki van írva, hogy a rendelés vége előtt fél órával meg kell jelenni, szóval jó ideig kell ülni a lázas betegek közt.

Többször kaptunk el emiatt újra ezt-azt.

Rendelés előtt negyed órával meg már minimum 3-an vannak előttünk, mire a doki megérkezik, már tele a váró.

Nincs elkülönített rész az igazolásért jövőknek...

2012. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!