Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves unokaöcsémnek a tromboc...

3 éves unokaöcsémnek a trombocita száma alacsony (7), másfél hete az intenzíven van. Mivel lehet növelni?

Figyelt kérdés
Az orvosok azt mondták, hogy nem igazán ismert betegség, de gyógyitható, tud valaki rá valamilyen gyógymódot, esetleg valamit amivel ezeknek a számát növelni lehet? Milyen következményei lehetnek? Valaki tudna nekem erről bővebb felvilágosítást adni? Nagyon aggódunk....
2009. aug. 11. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Egyik ismerősöm kisfiának szintén ez a gondja. Azt mondták, lehet hogy egy csendben lezajlott bárányhimlő szövődménye, amit nem vettek észre és nem lett kezelve. Mivel örökbefogadott kisfiú, ezért nem tudni hogy ez lehet-e az ok. 9 hónapos koráig árvaházban volt. Őt is az intenzíen kezelték, infúziózták. Pontosan nem tudom miket adnak neki, de ha érdekel szivesen utánajárok. Ja, ő is 3 éves kisfiú.
2009. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A húgom betegségére ugyanez a tünet volt a jellemző 17 éves korában. (ő konkrétan ITP-s) Először egy évig szteroidokat kapott a trombocitaszám növelésére, de ez tartósan nem jó megoldás a szteroidok ismert negatív hatásai miatt. Mivel a lépe "ölte meg a trombocitáit", 18 évesen egy splenectomiát végeztek el rajta (lépeltávolítás), és megoldódott a gondja. Azóta a trombocitaszáma mindig a normális tartományban van. (Most 20 éves, és szerencsére teljesen egészséges)


Ne aggódjatok, a mai orvostudomány már nagyon fejlett, semmi probléma nem lesz.

2009. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ltimea ***** válasza:

a kisfiamat amikor megszületett kezelték, valamilyen terápiát kapott, szintén a trombociták voltak alacsonyak. akkor kérdezték hogy kivizsgálják e hogy mitől lett (lehet hogy most megköveztek) de én nem akartam, 10 napig voltunk a korházban, amikor elérte a 190 nem tudom mit, hazaengedtek.

most 3 éves, másfél évesen kivették az orrmanduláját, de más baja nem volt és remélem nem is lesz!

2009. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!