Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit főzzek a válogatós 1,5...

Mit főzzek a válogatós 1,5 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Már nem tudok mit főzni, kérlek adjatok ötleteket. Szereti a paradicsomos és a rakott dolgokat. De ebből nem tudok annyi félét csinálni, hogy ne ismétlődjön sűrűn.
2012. nov. 5. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt add neki is, amit ti esztek, ha nem akarja megenni, akkor éhen marad. Rövidesen nem lesz válogatós, föként ha látja, hogy MINDENKI azt eszi, ami van.
2012. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elsőhöz csatlakozom.


Egye azt, amit ti.

Lehet, hogy pár alkalommal éhesen áll fel az asztaltól, de így következetességgel leszoktathatod erről a fajta hisztiről.

2012. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt a taktikát követtem egy hétig, ma adtam fel. Lehet hihetetlenül hangzik, de egy hétig kihagyta az ebédet. 2 napig az uzsit is kihagyta, mert azt kínáltam neki. Már megsajnáltam.
2012. nov. 5. 21:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, akiknél bejön második napra, nem értik meg, hogy vannak gyerekek, akik akár éhen is halnának, ha nem akarja azt enni, amit kap. Amúgy én is pipa lennék, ha mindig olyat raknának elém, amit nem szeretek. Miért nem lehet a gyereknek ízlése?

Kérdező, a rakott dolgokat jól lehet variálni. Rakott zöldségeket szereti? Karfiol pl.

Paradicsomos szósz jó csirkemellhez is csíkokra vágva valami körettel, amit megeszik (ha megeszik, egy időben nem evett a fiam semmilyen köretet). Bolognai spagetti (én nem spagetti tésztát főzök hozzá, mert azzal csak játszik :) ). Paprikás krumpli is jó paradicsomos. Fiam imádja a szószba tumkolni a végén a kenyeret.

Egyébként én is azt adom neki, amit magunknak főzünk, de mivel a virslit szereti, mindig van itthon az is, ha olyat főzök, amit nem eszik meg, akkor virslit eszik.

2012. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg a fagyasztóban vannak csirkefalatok, ha esetleg mártogathatja paradicsomos szószba, azt lehet, szeretné.
2012. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rakott zöldbabot tudom ajánlani.Olyan,mint a rakott kel,csak zöldbabbal.Ebből ha szereti,akkor a zöldbabot is kiszedheti magának,ha nem,akkor a darált húst rizzsel.

Isteni finom kaja!

Amúgy a mi fiunk is 1,5 éves,és ő is inkább éhen hal,minthogy megegye,ami nem szimpi neki...Viszont ami szimpi neki,az a nyers hagyma,szalonna,töpörtyű,kolbász.Ezt viszont csak szeretne minden nap enni.Semmi tápanyag sincs benne.Csak zsír.A hagymától meg a hasa fáj.

Néha amúgy viccesen csak fényevőnek hívom...

2012. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a tumkolást kifogom próbálni. A kenyeret szereti, hátha kenyér tumkolással hajlandó megenni amit eddig nem. Én is azt adnám neki amit mi eszünk, de mivel ő nem mindent eszik meg, így nehéz így főzni, hogy mi ne unjuk meg az ő kedvenceit.

A rakott zöldbab bejött!!!! Én még nem ettem, de nekem is bejött. Még ilyen jó ötleteket!!!

2012. nov. 7. 22:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy bejött!Egészségetekre!

(A rakott zöldbabos válaszoló)

:))

2012. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!