Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külföldön élő magyar családok!...

Külföldön élő magyar családok! Ha otthon nem magyarul mond valamit a kicsi, kijavítod?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja kezdett a fiam magyarul itthon szavakat mondani. Bölcsis, és pár hete néha az igent meg a nemet nem magyarul mondja itthon. Kijavítsam? Vagy hagyjam rá, majd egyszer letisztul benne magától? Mi csak magyarul beszélünk hozzá. 20 hónapos.
2012. nov. 6. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ezt kisebb -bölcsis, ovis- korukban úgy oldottam meg, hogy elmondtam magyarul is, de nem "javítottam ki". Tehát nem éreztettem vele, hogy baj, hogy nem magyarul mondja, inkább dicsérő hangsúllyal igyekeztem mondani, és mellesleg hozzátettem a magyar megfelelőjét is a szónak.


Ahogy nőttek, nőnek, viszont már van, hogy rájuk kell szólnom, hogy ti milyen nyelven is beszéltek? :) Egymás között is több nyelvet kevernek, én pedig szeretném, ha itthon a magyart használnák.

2012. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem javitom ki. 3 eves koratol mar tudja, hogy nekem magyarul beszeljen, a ferjemhez meg nem. Ha baratnozunk, akkor nem magyarul beszelek en sem. Semmi gond nincs beole.
2012. nov. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne javitsd ki így csak nehezebben tanulja meg annak az országnak a nyelvét és magát sodorja adott esetben kényelmetlen szituácioba.

Tanítsd meg késöbb.

2012. nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!