Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodában vegyes csoportban a...

Óvodában vegyes csoportban a nagyobbak nem árulják el a kicsiknek, hogy mi a helyzet a Mikulással, Jézuskával?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát az én 3 évesem világosította fel pont ma az egyik nagycsoportost a Télapó mibenlétével :)

Mármint, hogy az Ő papája ám a Télapó.


Még 1,5 évesen felismerte, rákövetkező évre már nagyon várta és mondogatta hogy "Ugye most is jön majd papa és Télapó lesz?" A hosszú hétvégén otthon voltunk a szüleimnél és közölte a papával, hogy várják ám az oviban is, ugye megint (immár 3. év lenne) be fog öltözni és hoz ajándékot :D

2012. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy elárulják, de aki hűen hisz, azt nem lehet megrendíteni, csak ha eléggé 'felnő' ahhoz hogy belássa, mi a helyzet :)
2012. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó. Ahol most gyakorlatozok, ott ez nem kérdés, minden gyermek hisz a Mikulásban. De vannak helyek, ahol igenis elmondják, de nem rosszindulatból, hanem mert a gyerekek büszkék, hogy olyat tudnak, amit a kicsik nem. Innentől kezdve szerintem, minden a nevelésen múlik. Vannak gyerekek, akik könnyen dolgozzák fel (lásd én :) Nekem is ovis társak mondták el, és itt vagyok, nem nagyon hatott meg. Azóta is tartjuk a hagyományokat, és míg nem volt gyermekünk, akkor is jött a páromnak és nekem a Mikulás/ Santa Claus). A lényeg, hogy úgy tálaljátok a gyerekeknek, hogy Mikulás (és Jézuska) akkor van, ha hiszel benne. És vannak, akik nem hisznek. De ez nem baj. Tapasztalat: bejön. A kislányomnak is mondták a játszótéren, hogy nincs húsvéti nyuszi, mire a lányom a maga négy évével mondta, de van, mert ő hisz benne. :)
2012. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagy csoportos 6 éves, és hisz Bennük, szóval neki nem mondták el. :)
2012. nov. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk nem mondtál el, lehet, hogy az én gyerekem pont egy olyan helyre járt (ahogy a 3. válaszoló írta), hogy mindeki hitt benne.

Azzal is egyet értek, aki azt írta, hogy ha el is mondják, akkor sem katasztrófa, a gyerekek általában szeretnek hinni ezekben a dolgokban, és nem lehet őket kizökkenteni. Jó példa erre szerintem, hogy az sem zavarja meg őket, ha olyan mesét olvasol nekik/olyan rajzfilmet néznek, amibn a Mikulás karácsonykor jön – én nagyon kíváncsi voltam, most mi lesz, hiszen nálunk karácsonykor a Jézuska hozza az ajándékot, de semmi, a gyereken szemrebbenés nélkül átment az infó.

Egyébként tőlem megkérdezte ovis korában, hogy valóban a Mikulás hozza-e az ajándékot. Nagyon rosszul éreztem magam, mert nem akartam hazudni, ezért valami olyasmit bírtam nyökögni, hogy „ha van Mikulás, akkor ő hozza”… és ennyiben maradtunk. Nem akarta, hogy kiábrándítsam.

2012. nov. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10 éves kisfiam még mindig hisz benne. Az osztálytársai nem mondták el. Náluk ez már nem téma. Lehet azért nem beszélnek róla, mert azt gondolják, hogy mindenki tudja. hogy nem létezik. Mi 1 éves korától együtt díszitjük a fát és csak az ajándékot hozza a jézuska
2012. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ó van amelyik kicsibe símán bele lehet beszélni, hogy van igazi télapó. Tök mindegy ki mit mond neki.

Nálunk is felmerült a kérdés, mert ugye többet is látnak néha egy séta alkalmával. Ilyenor leszereljük őket, hogy vannak segítő télapók is, de ezek akiket látunk nem az igaziak, de így legalább sokan láthatják hogyan is néznek ki az igaziak is, de ők csak titokban járnak. 8 éves tavaly még bevette.

2012. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi mindig igazat mondtunk a gyerekeknek. Szent Miklós történetét elmeséltük, aki a kisázsiai Myrában jótékonykodott, legismertebb jótette a három leány megajándékozása. A Mikulás(ok) szent Miklós emlékére megajándékozzák a gyerekeket, mert Miklóstól is azt tanulhattuk: adni jó.


Mindenkinek van szülinapja, Jézus szülinapja a Karácsony.

Minden jó Istentől van, véső soron az ajándékok is...

2012. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!