Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi után mindig éhes a fiam?!...

Ovi után mindig éhes a fiam?! Nálatok mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Hétvégén vagy amikor nem megy, nincs ilyen probléma.

Hazajön 15-15.30 körül és folyamatosan kéri a kajákat, mert éhes. Banánturmix, szendvics, müzli tejjel, főzelék, gyümölcs, akár csoki, bármit, csak egyen és folyamatosan 19-ig ez van és közel 1l folyadékot is megiszik. Kalóriára és mennyiségre is soknak tartom.

Nem kap elég kaját az oviban vagy sokat mozog ott?

Óvónéni is megjegyezte, hogy bent is sokat eszik, mindent megyeszik.

Hétvégén pedig alig tudok belkönyörögni valamit.

Miért van ez?

Vékony, 106cm 17kg, 3hónap múlva lesz 4 éves.

Most adjak neki annyiszor enni itthon, ahányszor kér? De én sokallom.

Nálatok volt hasonló probléma?


2012. okt. 17. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

úh..tényleg sovány,

az én kislányom 2,5 éves és 15 kiló.teljesen ideális a súlya.

viszont a te kisfiad vagy genetikailag ilyen,vagy valami lappang a háttérben.

ha egész nap eszik, valami nem stimmel,hétvégére meg már lehet annyira teleeszi magát hogy azért nem eszik.


el kéne vinni orvoshoz.

2012. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Más okból, de volt endokrinológián, teljesen oké minden, a vérképe is.
2012. okt. 17. 16:36
 3/15 anonim ***** válasza:
Bölcsis ugyan a fiam, de ugyanezt vettem észre. Mindig azt mondják a bölcsiben, jól eszik, de ma pl. épp ebéd után hoztam el, és hazafelé megevett egy banánt, aztán még evett 1 óra múlva rántottát. Mindig ez van bölcsis napokon. Ha nincs bölcsi, akkor jóval kevesebbet eszik itthon.
2012. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam igaz meg csak 32 honpos de rengeteget eszik. Az bolcsiben 3!!! adag ebedeket ker, pedig hidd el nem kis adagokat kap kezdesnek es a 3-dik adag utan meg bavagja a deszertet is ha van. Meg tudom szamolni a ket kezmen, hogy mikor volt olyan amikor a gondozok nem mondtak volna, hogy 2 vagy 3 adagot evett pedig mar tobb mint 1 eve bolcsis. Reggelizni velem reggelizik 8 orakor. Ilyenkor normalis adagot eszik. Tizoraira van gyumolcs a bolcsibe legtobbszor 2 fajta. Aztan 11:40-kor van ebed. Ekkor zabal 2-3 adagot aztan 3-kor mielott hazajonne eszik uzsonat a bolcsibe ami a legtobbszor szendvics kulombozo feltetekkel. 15:40 korul van otthon mert 15 orakor hozza el a ferjem es minden aldott nap elpusztit 1 banant es 2 joghurtot annak ellenere, hogy meg egy ora sem telt el az uzsona ota. 2 orara ra van a vacsora es hat ott sem eszik keveset. :) A magassagat nem tudom de egyaltalan nem kover o sem, sot a bordai is latszanak. 32 honapos es 13 kilo.
2012. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én az igazat megvallva arra gondoltam, hogy az óvodai koszt nem túl laktató. Ez lehet?
2012. okt. 17. 16:40
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyébként normális a súlya, nem gebe. Azért írtam, hogy ne egy kövér kisgyereket képzeljetek el:


[link]


50-75 a percentillje a súlyának

2012. okt. 17. 16:54
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Ezek az "üzemi kaják" valóban nem lehetnek túl táplálóak szerintem se. Anno mi is a suliban ebédeltünk, aztán otthon megint. Szerintem mindegy, hogy oviba vagy bölcsibe vagy suliba viszik ugyanazt.
2012. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is bölcsis, de szintén nem győz eleget enni és inni, ha hazaérünk.
2012. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyanez, mindkét gyerekem (ovi/bölcsi) éhen akar halni uzsonna után fél órával...
2012. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én gyerekem is úgy zabál ovi után itthon, mint aki ott nem kap enni. Pedig eszik bent rendesen.
2012. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!