Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, aki télen...

Van itt olyan, aki télen biciklivel fogja a kicsi gyerekét oviba vinni?

Figyelt kérdés

Mi kb 3km-re lakunk az ovitól, és eddig biciklivel hordtam a lányomat oviba, ez 15 perc biciklizés volt. Pár napja, mióta ilyen csípős hideg van, autóval viszem. De a férjemnek mostmár kelleni fog az autó, azzal fog munkába járni (20km). És elkezdtem gondolkodni, hogy mi elsz télen? Lehet ilyen hidegben biciklizni kisgyerekkel? Nem fog szegény gyerek megfázni mínusz fokokban, sarki hideg szélben? És ha nagy hó lesz, hogyan tekerek majd? Ha tolom a bringát, vagy gyalog mennénk egy óra mire odaérünk. Naponta 4x kell megtennem a távot. A lányom tegnap lett 3 éves, tehát elég kicsi még. Más hogyan csinálja?


Köszönöm a válaszokat.


2012. nov. 7. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nagyok a gyerekeim. De amikor kicsik voltak, még a bölcsibe is kerékpáron vittem esőben, hóban, kánikulában. Az időjárásnak megfelelően öltöztettem fel őket, és soha nem lett semmi bajuk. Nagy hóban toltam a biciklit.
2012. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi idén már az utolsó évünket kezdtük az oviban. 2 éves kora óta mindig, mindenhova biciklivel járunk, bölcsibe, oviba, vásárolni, játszótérre, télen-nyáron. Ha jeges volt az út, a jeges szakaszon toltam a biciklit, de amint biztonságos útszakaszra értünk, újra tekertem. Hál' Istennek erős, egészséges a fiam. Mindig időjárásnak megfelelően, jól fel volt öltöztetve, télen vitamint szedett, nem volt többször megfázva, mint a kortársai, akiket autóval hordtak.
2012. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Harmadik éve ovis a nagy, a kicsi decemberben kezdi az ovit. Tehát 1 éves kora óta elől ül a kicsi, hátul a nagy, időjárástól függetlenül! Viharos szélben is biciklizünk, legfeljebb tolom, ha már nem tudom tekerni. Tavaly a nagyfiam egyetlenegyszer volt beteg az óvodában, az is a bárányhimlő volt.

De a biciklis gyerekek az oviban sokkal erősebbek, ez az általánosság. Mindig úgy kell öltöztetni ahogy az időjárás megkívánja. A kicsit elől jobban érte a szél meg a hideg, de ő sem volt emiatt beteg. Megszokják. Sőt én azt mondom hasznukra válik!!!

2012. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!