Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nagyon későn lett...

Akinek nagyon későn lett szobatiszta a kisgyereke, mondana pár biztató szót?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves és 7 hónapos, és semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaság irányában. Június elején, vagyis öt hónapja vettem le róla a pelust itthonra, ezalatt annyit sikerült elérnem, hogy ha jókor ültetem a bilire, belepisil. Soha, egyetlen alkalommal sem fordult elő, hogy magától szólt volna, és talán két-háromszor az, hogy belekakiljon. Kakilni az utcán szokott pelusba. Ha nem adok rá pelust az utcára, nem kakil napokig.

A környezetemben közben minden hasonló korú gyerek szobatiszta lett (kivéve azok, akiknél egyáltalán nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel), én pedig egyre jobban elkeseredek. Normális, hogy egy ennyi idős gyerek itt tart? Mindenhol azt olvasom, hogy átlagosan 27 hónapig tart a pelenkás kor, és 2,5 éves korra gyakorlatilag megszűnnek a balesetek. Ez akkor azt jelenti, hogy ő rosszabb, mint a többi?

A legnagyobb baj, hogy lassan a kettőnk kapcsolata is rámegy erre a küzdelemre. Tudom, hogy nem lenne szabad, de amikor a játszótéren nála sokkal fiatalabb gyerekek szólnak, hogy pisilniük kell, ő pedig inkább egy óra alatt háromszor bepisil, azt nem tudom érzelemmentesen kezelni.

Nem kioktatást várok, főleg nem azoktól, akiknek a gyereke két évesen magától szólt, és egy nap alatt szobatiszta lett. Inkább olyanoktól várok biztatást, akik hasonló küzdelmeken mentek át. Hogyan tudtátok kezelni? Előfordult, hogy nem megfelelően reagáltatok? Hogyan éreztetek, amikor a környezet - főleg a nagyszülők, de a sikeresebb szülők is -, utaltak rá, hogy ennyi idősen azért ezt már nem kéne? Mi volt az oviban? És végül: hogyan oldódott meg a kérdés, hogyan lett szobatiszta a gyerek?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2012. nov. 8. 08:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem hagyd békén ezt a gyereket.

A legtöbb gyerek 2,5 évesen lesz szobatiszta, de nappalra elég, ha 3 évesig lesz az. Tehát nektek még van 5 hónapotok.

Szállj le róla, adj rá pelust, aztán majd úgyis szólni fog.

Ha megérik rá, akkor 1 nap alatt szobatiszta lesz és nem kell ennyit vacakolni, idegeskedni a bepisilések miatt.

Ha erőlteted, az sokkal rosszabb.

Én megvártam, hogy szóljon a lányom, éppen 2,5 éves volt, és tényleg 1 nap alatt szobatiszta lett, de én előtte abszolút nem erőlködtem ezen.

A fiad érzi, hogy te ezen szenvedsz, lehet hogy még rá is dacol, csakazértse csinálja, amit kérsz. De lehet, hogy még nem érett rá. Ettől ő nem rosszabb, ne foglalkozz azokkal, akik már 2 évesen szobatiszták lettek. Csak a te gyerekeddel foglalkozz. Ne küzdj vele, hagyd őt nyugton, hidd el, hogy jobban jársz hosszútávon.

2012. nov. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyobbik fiam 3 hónappal a 3. születésnapja előtt egy reggel azt mondta, nem kell pelus. Onnantól kezdve soha többé nem kellett rá pelenka, és nem volt egy balesetünk sem. Előtte kb. fél évvel én is levettem róla, és állandóan bepisilt, bekakilt. Volt harc, volt veszekedés, sírás-rívás, semmi nem használt. Később jól meg is bántam. Hagyd rajta a pelust, semmi baja nem lesz, ha akár fél évig is még pelenkás marad. Csak figyelj rá, hogy észrevedd a jelzéseit, és akkor vedd le róla, ha már valóban megért rá. És senkivel se foglalkozz, mindenki azt mond, amit akar, és úgy tesz a saját gyerekével, ahogy akar. Szerencsére nem vagyunk egyformák, fogadd el te is. Csakis a gyerekedre hallgass.
2012. nov. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Hagyd békén azt a gyereket, semmiről nem késett le! Én fiam is 3 évesen lett szobatiszta, bár próbálkoztam korábban is, zéró sikerrel. Neki ez egyszerűen nem ment és kész. Viszont 3 évesen már olvasott, vicces volt a pelusos gyerek, hogy olvas. Most akkor le volt maradva? :-) Nagyobbik fiam másfél évesen lazán pelus nélkül volt nappal, éjszaka viszont vagy 6 éves koráig pelust hordott, mert félt, hogy bepisil.


Gyerek és gyerek között óriási különbségek vannak, de 2,5 éves korában azon görcsölni, hogy mikor lesz már szobatiszta, elég nagy butaság. Szólni fog, ha érett rá, addig meg hagyd békén.

2012. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 38 hónapos kora körül egyik napról a másikra "lerakta". Akkor én már nem is nyaggattam vele, tudtam, hogy egyszer úgyis szobatiszta lesz! És az lett! Sőt, éjszakára se kell neki azóta! Szóval, türelem, és ne nyaggasd vele! Nincs értelme!
2012. nov. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha ennyi küzdelem után sem sikerült a teljes szobatisztaságot elérni, akkor szerintem pihentessétek egy picit a témát. Biztos érzi rajtad az elvárást és a feszültséget, ez biztos nem segíti elő a dolgot. Én a helyedben most visszaadnám rá a pelust 1-2 hónapra, és azalatt nem beszélnék erről többet. Szó nélkül kicseréled a pelusát, és kész, mint régen. Így talán elfelejti ezt a nagy nyomást amit irányodból érez, és utána újra lehet majd próbálkozni a pelus levétellel. De először neked kell elfogadnod, hogy semmi jelentősége, hogy valaki 27 vagy 32 hónapos koráig pelusos, mert nem számít!

Az én fiam 2év 7hónaposan lett szobatiszta, de kakilni még most is csak pelusba hajlandó, pedig már elmúlt 3 éves. De nem is erőltetem, nem akarom hogy emiatt visszatartsa, majd megérik erre is. A környezeted véleményével meg ne foglalkozz, mondd nekik, hogy bőven elég, ha ovis korára szobatiszta lesz. És az is lesz, ne aggódj, van még idő addig!

2012. nov. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd,és nem vagy elkésve semmivel. Ne lássa rajtad a feszültséget, ha bepisil esetleg. A gyerekek nem hülyék, nagyon is tudják / érzik,hogy mi történik.


Én nem azt mondom,hogy várj ameddig magától szól. Ha én is erre vártam volna, lehet még most is pelusos a fiam. :)


A barátok,és a családtagok a legrosszabb..ne is mond...:(

Az én szüleim is folyton mindennel nyüstölnek,hogy miért nem így, miért nem úgy stb..

Az én kis Anyukás baráti körömben már mindenki szobatiszta volt a nyáron. Azt mellé teszem,hogy mindegyik gyerek idősebb 6hónappal legalább. Mondták is nekem,hogy hát igen az én fiam kicsit lassabb, majd jövő nyáron kezdjem el, mert még nem érett meg rá stb.. persze az Ő gyerekük ennyi idősen még pelenkás volt, de ezt hagyjuk...


Nem hallgattam senkire!! Tudtam,hogy nincs igazuk. 2év 4hónapos volt a Fiam, amikor levettem róla délután a pelenkát. 1-2napban folyamtosan bepisilt/bekakilt. Következő 1-2napban pedig nagyon visszatartotta. Se pisi se kaki. :O Mondam ez így nem mehet, vissza a pelenkát. Hozzáfűzném,hogy soha egy hangos szó nem hagyta el a számat, amikor bepisilt, vagy nem sikerült valami. Csak mindig mondtam neki,hogyha legközelebb érzi,akkor szóljon és hozom a bilit. Nah, ott tartottam,hogy vissza adtam a pelenkát. Vártam kb. 1-1,5 hetet. Gondoltam magamban utolsó próbálkozás, ha nem sikerül akkor majd következő nyáron. Levettem a pelust. 1-2 nap megint össze pisilt mindent! :) Annyi változás volt,hogy most elsírta magát ha bepisilt. Mindig megvígasztaltam,hogy semmi baj nem történt, ez csak pisi majd legközelebb szólni kell. Láss csodát a 3. napon mondja nekem,hogy gyorsan gyorsan pisi pisi. Akkor sikerül belepisilnie először a bilibe. Azóta nappalra szobatiszta. Egy baleset sem volt soha. 2 nap múlva már utcára is pelenka nélkül vittem. Egy baleset után kint sem pisilt be többször. Kakilni most 1 hónapja szól időben,hogy kaki van. Előtte mindig félig bement a bugyiba. Mostmár csak alvásnál van rajta pelenka. Épp most 2,5éves.


Semmiről nem vagytok emaradva,és nem rossz a kisfiad!!!! Az egyik előttem szóló jól írta,hogy valószínű már daccból sem pisil,mert annyira akarod. :)


Tanácsom, mérhetetlen mennyiségű TÜRELEM!!!!!!!! Még annyit,hogyha a fiamnak sikerült a bilibe végeznie a dolgát,én mindig NAGYON NAGYON megdícsértem, tapsoltam,puszilgattam! Mai napig amikor pisil, mindig mondja nekem közbe minden egyes pisinél/kakinál ,hogy szejetlek.:)


Szóval kitartás,türelem, és meg lesz az eredménye!

2012. nov. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy a lehető legrosszabb amit csinálsz. Állandóan ezen a témán lovagolni, gondolom szegény gyerek mást nem is hall tőled, csak azt hogy "kell-e pisilni", nem csoda hogy romlik a kettőtök kapcsolata. Meg az, hogy állandóan a másokat nézel, ennyire nem kéne attól rettegni, hogy más mit szól hogy a te gyereked még mindig pelenkás. Hol hallottad azt, hogy 2.5 évesen már le van késve mindenről, amikor 3 éves korig még van idő, és azért 3 évesen, mert az ovodában már elvárják a szobatisztaságot. Még rengeteg ideje van, akár 1 nap alatt is történhet óriási fordulat, amikor összeáll benne a kép, hogy mit miért kell csinálni.

És ne haragudj hogy mégis kioktattalak, de ez tényleg nem jó hozzáállás, türelmesebbnek kéne lenni. És hidd el az én lányom sem lett túl korán szobatiszta, de amikor az lett, akkor 1 nap alatt, én mégsem erőltettem rá a dolgot.

2012. nov. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

szerintem sok hibát követtél el és ha meg is lenne érve rá, bár ez sem biztos, akkor is már csak dacból se szólna.

hagyd egy kicsit, ez a 7 hónap túl sok ahhoz, nem szabad!

add vissza rá a pelust és 1-2 hónap múlva ha megnyugodtál, elfogadtad a helyzetet akkor próbálkozz újra.


bár azt leírhatnád, hogy miket csinálsz ezért, jutalmazod vagy bünteted-e, egy nap mikor nincs rajta pelus?

2012. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Se jutalmazni se büntetni nem szoktam. Régebben mindig megdicsértem, megpusziltam, ha belepisilt a bilibe, de mivel ez felszólításra azért legtöbbször már megy, most már nem csinálunk nagy ügyet belőle, legfeljebb annyit, hogy "ügyes vagy". Soha nem büntetem a bepisilésnél, bár amikor, mint írtam, egy óra alatt háromszor pisilt be, akkor kicsúszott a számon, hogy "Miért nem tudsz szólni???"

Azt meg nem hiszem el, hogy ne lenne "érett". A délutáni alváshoz nincs rajta pelus, soha nem pisil be, az éjjelit pedig az esetek felében szárazon veszem le róla, és ha nem, akkor is biztos vagyok benne, hogy ébredés után közvetlenül pisil, mert olyankor a bilibe soha nem kerül semmi.

Tudom, hogy ezzel most sokan nem értenek egyet, de nem hiszek abban, hogy egy ennyi idős ne lenne érett. A mi generációnk miért volt másfél-két évesen érett? A maiak sem hülyébbek, hogy 3 éves korukig várni kelljen.

Aki a kérdésemre válaszolt, annak köszönöm.

2012. nov. 8. 09:47
 10/20 anonim ***** válasza:

Együtt tudok érezni veled, mert az én gyerekeimnél is probléma volt és probléma most is (a kicsinél) a szobatisztaság kérdése. A fiam 3 éves elmúlt mikor nyáron úgy döntöttem, kész nincs több pelenka nappalra. Én is ki voltam már. Megszenvedtük, állandóan bepisilt, bekakilt. Közeledett az ovikezdés és tanácstalanok voltunk. Beszéltünk az ovonővel és javasolta a nevelési tanácsadót. Elmentünk, ott egy gyógypedagógussal beszéltünk ill. ő is beszélt a fiunkal és úgy látta jónak ha járunk gyermek pszichológushoz. Rengeteget segített, szinte egyik napról a másikra megoldódott az ügy és éjjelre is lekerült a pelus!Tehát lehet hogy nektek is egy szakember fog tudni majd segíteni! De szerintem majd 3 éves kor felett, ha addig nem változik a dolog!

Most a kislányommal is ez van, 2,5 éves és egyáltalán nem hajlandó szólni! Lehet, hogy vele is végig kell járnunk ezt az utat mint a fiunkal! Amúgy sanos még most is előfordulnak balesetek a nagynál (6éves), a gatyát néha befirkálja, mert kivárja az utolsó pillanatot, hogy elfusson a wc-re. Kitartást és ne stresszelj az senkinek nem jó!!!!

2012. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!