Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha mar 3 honapja szobatiszta...

Ha mar 3 honapja szobatiszta 27 honapos kislanyom, normalis, hogy neha bepisil?

Figyelt kérdés

Velem (az anyukajaval), nem fordult elo meg talan egyszer se, csak akkor, ha apukajaval van. Parom kora reggeltol keso delutanig dolgozik, en meg delutantol este 11-ig, igy en viszem bolcsibe 9-korul, parom meg 5-kor megy erte. Elofordul legalabb heti egyszer, hogy bepisil az apja mellett. Ilyenkor egy kicsit leszidja, szamtalanszor mondtam neki, hogy nem szabad leszidni erte. Tegnap megint bepisilt mellette es leszidta, en ma reggel talaltam meg a pisis ruhat a mosogepben. Felhivtam es megmondtam neki, hogy soha tobbet ne szidja le, mert addig be fog pisilni mellette, amig leszidja. Nagyon duhos vagyok ra emiatt es ezt meg is mondtam neki. Most megigerte, hogy nem fogja tobbet leszidni. Ugye azert van, hogy vele bepisil, mert leszidja? En nekem ez a gyanum.

A bolcsiben most kezdett el a kis wc-re jarni, mar majdnem 3 honapja jar bolcsibe. A heten vegre el kezdett probalkozni, es tegnap egyetlen egy baleset sem volt:D Eddig valoszinu azert nem probalkozott, mert Angliaban elunk es meg nem ertette a nyelvet. A daduskak szerint azonban most mar erti az alap utasitasokat, elkezdte ismetelni a dadusok utan a szavakat, es egyre tobb szot mond angolul. Esetleg az is kozrejatszhat a bepisilasokban, hogy a bolcsiben eddig bepisilt. Mondjuk ezt nem nagyon hiszem, mert hetvegen, ha mindnyajan itthon vagyunk, semmi baj nem szokott lenni. Valoszinu a parom negativ reakcioja miatt van. Ha tovabbra is igy all hozza, hogy gyozzem meg? Mondtam neki, hogy par eves korukig teljesen normalis, ha neha becsurog.


2012. nov. 1. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem szoba tiszta meg az a gyerek. Ha bepisil, hat bepisil, mondjuk szidni nem kell erte
2012. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
teljesen normális,azért mert néha balesetek vannak még lehet szobatiszta.az én 4 éves fiam is becsurrant néha.és nem tudok vele mit csinálni.
2012. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Én sem hívnám még ezt szobatisztaságnak.

Nembiztos, hogy a szidás miatt engedi be, hanem apuka lehet nem küldi ki wc-re, lehet eljátszák a dolgot. Egy apukának nem úgy van ez a fejében. Bezzeg leszidni tudnak. MÉg nagyon fiatal ehhez, főleg így, hogy sok változáson megy át a kicsi az ovival is, nyelvvel is.

Legyél türelmes, és beszélj apukával, hogy szóljon a kicsinek, hogy menjen pipilni többször.

(olyan sokan szobatisztának mondanak kicsit, mert volt kis idő amikor nem pipilt be. Kislányunk is ilyen volt, de én hihetetlennek tartottam, és érdekes módon vissza is esett. Ilyen is van. Meg olyan is, hogy hirdetik, hogy szobatiszta, de a matrac az ágyban már szét van menve a sok éjjeli bepisilástól. Az még nem szobatisztaság.

Nyugi, még nincs is elkésve. Türelem !

2012. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!