Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alszik a 20 hónaposom és 39,2...

Alszik a 20 hónaposom és 39,2 a láza. Hogyan csillapítsam, ha ilyenkor kell? Kúp nem vitte le.

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 21:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

kedves vagy...tapintatosabban is fogalmazhatnál

más tudja hívni a gyermekorvost vészhelyzetben.

2012. nov. 9. 08:48
 12/18 anonim ***** válasza:
Ezt orvosa válogatja. A mi dokinknak pl. van egy "munkahelyi" mobilja, és a privát. Nekünk nyilván az előbbi számát adja meg. :-) Ha valamiért nem alkalmas a hívás, akkor ki van kapcsolva, de pl. volt már olyan, hogy nyaralás közben hívtam (én nem tudtam arról, hogy nyaral), és a mátrai túrája közepette adott tanácsot valamire. :-)
2012. nov. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Golan Trevize ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, amikor ennyire lázás a gyerek, és csak toporogsz egy helyben, akkor oda nem tapintatosság kell.


Egyébként az ügyeletet mindenki el tudja érni vészhelyzetben, azért van.

2012. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

nem toporogtam, hanem kezeltem a beteg gyerekemet. Érzéketlen vagy, számomra nem voltak jó tanácsaid, lepontozlak.


amúgy a gyermekorvos ma megadta a mobilszámát (most nem a magánra gondoltam, hanem a mobilszámára, tehát hogy nem csak a vezetékesen a rendelőben lehessen elérni.)

2012. nov. 9. 12:20
 15/18 Golan Trevize ***** válasza:
19%

"Érzéketlen vagy,"

Nem érzéketlen vagyok, csak fel nem foghatom, hogy egy aggódó szülű miért nem viszi a lázas gyerekét ügyeletere (vagy miért nem hívja fel az ügyeletet).


"számomra nem voltak jó tanácsaid,"

Ha nem jó tanács az ügyelet, csak sajnálni tudlak.


"lepontozlak."

És? Az én apukám úgyis erősebb...


"most nem a magánra gondoltam, hanem a mobilszámára,"

Akkor miért azon problémáztál, hogy normális-e, hogy nincs meg a dokinak a magánszáma?


Lehet, hogy tuskó vagyok, de én legalább nem várok fél napot addig, hogy doki lássa a gyermekeimet, amikor nem segít rajta, amit én meg tudok tenni...

2012. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

sok gyereknek este megy fel a láza, ez köztudott. Emiatt nem szükséges egyből az ügyeletet hívni. Én megbeszéltem ezt a doktornővel, és azt mondta, én is így tudtam, hogy napközben többnyire inkább hőemelkedés szokott lenni, estére meg láz. Ez normális, ezért célszerű lázat csillapítani. Nem csináltunk az égvilágon semmit rosszul, ha visszaemlékszem a tegnap estére. Fél óránként borogattuk, ami le is vitte a 39-es lázát 38,6-ra. Hajnalban lett ismét magas, jött a hütőfürdő, ami után már "csak" 37,8 lett. Azóta is tartja.


úgy érzem, semmit nem csináltunk rosszul, van ítélőképességünk, nyílván fel tudjuk mérni a helyzetet, hogy mikor válik igazán szükségessé a kórházi ügyelet kihívása.

2012. nov. 9. 13:10
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sziasztok

2012. nov. 9. 13:12
 18/18 anonim ***** válasza:
58%
Egy anyukanak szuksege volt tanacsra amikor bajban volt hogy vagy kepes kedves utolso ragalmazni kedves kerdezo mindent nagyon jol csinaltal ne foglalkozz hulye emberekkel jobbulast a gyerkocnek 2eves kislany anyukaja
2012. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!