Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ennyit beteg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A kislányom 4 éves és most jár az oviba 2. éve. Első évben azt mondták, amikor állandóan beteg volt, hogy ez az év ilyen lesz, majd megerősödik az immunrendszere és nem fog betegeskedni. Hát nem így lett, kezdődik a taknyos, köhögős időszak és szegénykém végig szenved. 2 hétig nem volt oviban, míg kikúráltam TELJESEN. Nem folyt az orra egyáltalán és nem köhögött. Járt majdnem egy teljes hetet, mert ma már nem tudtam bevinni, olyan köhögő rohamai vannak, hogy sokszor majdnem hány tőle. Az első esetnél, amikor elvittem a gyereket az orvoshoz azt mondta, hogy nincs nagy baja, adjak neki Prospant. Ha most is elviszem ugyanezt fogja mondani + begyűjtünk még ráadásra újabb bacit. Ti hogy előzitek meg a betegséget és ilyenkor, amikor "nincs nagy baja", hogy kúráljátok ki a gyerkőcöt?
2012. nov. 9. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos a rengeteg folyadék, ha nem akar annyira inni akkor adjál neki jó cukros löttyöket tuti megissza, de igyon 2x annyit mint más esetben.


másik a megelözés hogy még ha süt a nap is jól felöltözteted. a betegségek legnagyobb része azért alakul ki ilyenkor mert hiába érzed melegnek az idöt az árnyékben hideg van és már meg is hült a gyerek.


orvoshoz nem viszem, habár sógorom gyerekorvos, így öt hívom fel ha kell. de ö is mindig azt mondja hogy normális. nekem 4 hetente beteg a 2 évesem, és mind a sógorom mind a doktornönk azt mondja hogy ez ilyen, ebben az idöben nem csoda. Nálunk semmit nem adnak a gyereknek ha nincs láza, de láz esetén is csak akkor ha 3 napnál tovább tart. így el sem viszem, csak ha szárazon köhög, akkor meghallgatja a doki és azt mondja adjak neki többet inni.

az ivás tényleg jó szokott lenni, ha oda figyelek rá akkor hamar kijön belöle.

2012. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, találkoztál- e már a homeopátiával, ha nem jött be eddig semmi, akkor talán érdemes lenne egy próbát tenni. Homeos gyermekorvost kéne keresni, aki kikérdez TIteket, megvizsgálja a gyereket, és ún. alkati szereit megkeresi, amit immunerősítés céljából is szedhet, illetve az aktuális betegséget is ki tudná kezelni.
2012. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Immunerősítőt, vitamint szed-e a lányod? Nálunk a broncho vaxom és az immuno kid vált be, bár ez minden gyereknél más, hogy melyik lesz jó. Ha nem szed, akkor javaslom kezdjetek el valamit. A lányomnak kivették az orrmanduláját, ami nagyon sokat használt még. Persze nem mondom, hogy azonnal neki kell esni, de ha több tünet mutatja, akkor érdemes konzultálni több orvossal. A tünetek: sokáig nem tud kikecmeregni a náthából (folyamatosan újrafertőzi magát, az orrmandulája gócként működik), orrhangon beszél, száján veszi a levegőt, horkol, éjjel sokszor nem vesz rendesen levegőt. A lányom 4,5 éves és ebben az évben 1x nem ment oviba 3 napot, de akkor sem felsőlégúti fertőzés miatt, ezen kívül 1x volt pici orrfolyása, de sem köhögés, sem láz nem társult hozzá. A náthák nála már 2-3 napig tartanak maximum.
2012. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az öltözködésére oda szoktam figyelni, mindig rétegesen öltöztetem, egy harisnya, nadrág, trikó, póló, reggel hosszú ujjú felső, pulcsi, kabát, kendő, sapka. Reggel készítettem neki hársfa teát jó sok mézzel, már a 2. kulaccsal issza meg. Tettem a feje alá egy párnát, hogy magasabban legyen a feje, (de hát így sem tud elaludni a köhögéstől) és láza nincs. A homeopátiás Stodal-t is adtam neki, a Prospan előtt, de semmit nem használt. Meg az a bajom vele, hogy 30 percig előtte, utána nem lehet inni, enni. Egy gyereknél reggel és este nagyon nehezen kivitelezhető, legalábbis szerintem.
2012. nov. 9. 13:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Cebion multit adok neki, és ilyenkor Béres cseppet.
2012. nov. 9. 13:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Jah, és kivették már az orrmanduláját is + a garatot kisebbítették :)
2012. nov. 9. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Igaz, az én fiam még csak 2 éves, de szept. óta folyamatosan beteg. 1-2 hét betegség, utána 1-2 hétig jól van. Ma ismételten a dokinál voltunk, kérdeztem tőle, mit adjak neki, mikor lehet kigyógyulni ebből a felső légúti nyavalyákból. Azt mondta, ha közösségbe jár, akkor majd a nyári szünetben. :o

Immuno mulzi kid-et adok neki. Azt nem mondhatom, hogy nem kap el semmit, de úgy vettem észre gyorsabban gyógyul.

Javasolták még a sókamrát, jövő héttől járunk majd heti 2-3 alkalommal. Remélem ez is segít valamennyit.

2012. nov. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyermekeim is kapnak Broncho Vaxom immunerősítőt, Cebion C vitamint, nekünk a doktornő mindig javasolja a probiotikumok adását, párásító használatát.

Ezen kívül sok folyadék, levegőzés, kézmosás, sóbarlang néha.

2012. nov. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

homeós bogyók! megelőzésre is nagyon jó!

meg C vitamin (a már nem fottó teába tegyél aszkorbinsavat)


kicsit off:

pici babaként anyatejes vagy tápszeres volt?


barátnőmnek a tápis lánya volt ilyen, (illetve most is, pedig már első osztáylyos)m hogy minden betegséget összeszedett...

2012. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
16 hónapos koráig szopizott. 3 éves koráig nem ismerte az orvost, csak a tanácsadásra jártunk. Amióta oviba jár, azóta van. :(
2012. nov. 9. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!