Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » ABC, számolás másfél évesen?

Schmidt Henrietta kérdése:

ABC, számolás másfél évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A szomszéd csak a kislányát 1,5 évesen számolni tanítja,na meg az abc-t most kezdték el.Szerintetek ez normális dolog?Az én lányom 2 éves most múlt és én nem tanítom ilyenekre,mert szerintem ilyen korban ez még teljesen felesleges.A csaj állandóan dicsekszik,h az Ő gyereke milyen okos...már kivagyok Tőle.A véleményeteket szeretném kérni,h én csinálok valamit rosszul vagy Ő siet "kicsit"???

2012. nov. 9. 16:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

lehet, hogy neki ilyen a gyereke! szerintem is felesleges, de ártani nem árt.


a tesómék lánya 1 évesen olyanokat tud mondani, meg szól, ha pisilni kell, már biliznek... nem erőltették a dolgot, ilyen kis ügyes a lányuk.

de nekik sem könnyű, cserében olyan kis mimóza...

2012. nov. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Szerintem csak irígy vagy.


Én 4 évesen levelet írtam a nagymamámnak nyomtatott nagy betűkkel (mind a mai napig megvan), és nyomtatott szöveget folyékonyan olvastam. Óvodában felolvastam a meséskönyvből a többi gyereknek, az óvónők jó darabig azt hitték, fejből mondom a mesét, a könyvet meg csak illúzió kedvéért tartom a kezemben.

2012. nov. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

lányom 2 éves 20ig számol sok szint tud önmagátol tanulja én ugy direktbe nem nyomom neki.

abc ha tanitja akkor tanitja nem gond ártani ezzel nem árt vele

2012. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm kisfia 1,5 évesen számolt 10-ig + felismert - megnevezett 6 színt, tudta a mondókák sorainak 1 szavát...stb.


Okos kislány a szomszédod - ne akadj ki! :)

2012. nov. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%

Tudtam, annyira tudtam, h majd jönnek a szomszéd módszerét megerősítő válaszok, de hogy ennyi??!!

Az én fiam 3,5 éves és büszke vagyok rá, h ötig elszámol, és ÉRTI az öt fogalmát.

Hatalmas szakadék van az igazság , és az elképzelés között. Egy 1,5 éves NEM tud értelmileg megtanulni olvasni, meg számolni, akkor sem ha zseni. (Bár erre is kevés az esély). Legkorábban 4 éves kor körül válnak fogékonnyá erre a kisgyerekek, de ez is nagyon-nagyon ritka. Úgyhogy Kérdező, TE csinálod jól, vagyis teljesen normálisan.

2012. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Igenis meg lehet tanulni az abc-t és számolni is, nekik ez ugyanaz mintha egy mondókát tanulnának. Az más kérdés hogy van-e értelme, szerintem sokkal hasznosabb ha inkább mondókákra tanítjuk. A lányomnak régen volt egy FP csigája, ami az abc-t énekelte. 2 évesen már ő is tudta.
2012. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12%
hát szerintem igenis ártalmas.felesleges egy 1,5 évest ilyennel traktálni,a direkt fejlesztés ebben a korban és késöbb is,káros.és igazából felsleges is.És nem vagyok irigy és te kérdező se,mint ahogy szépen megfogalmazta ezt valaki.tök felesleges.értelmetlen.
2012. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

SZÀMOLÀS: ebben a korban nem számolnak hanem mint egy verset elszavalnak. foggalmuk sincs mit jelent 8 vagy mit jelent a 2. talán tudják már hogy van 1 és van több. de maga a számokat mint egy verset megtanulhat.


ABC: ezek csak jelek számára, se írni se olvasni nem fog még megtanulni. minden gyerek képes erre, ha rámutatna egy betüre te megmondod mit jelent az. Ugyan úgy mint amikor rámutat a kacsára akkor azt mondod, hogy kacsa, ha rámutat az "A" betüre akkor mondod, hogy "a".


A gyerekek képesek bármit megtanulni amit megtanítanak nekik. Ebben a korban csak is azt tanulják amit látnak.

Képes egy 2 éves gyerek minden autó márkát és típust felismerni. MIÈRT? mert mikor apukával mennek az utcan és a gyerek mutogat akkor apuka kijelenti audi A3, a következöre BMW X5 így a gyerek néhány hónap alatt simán megtanulja az összes autómárkát és fajtát. én aki nem a típust mondodm, én csak annyit mondok, hogy autó, így gyermekem nem fogja tudni melyik micsoda, neki mindegyik egyforma autó. ahogy ha egy betüre rámutat csak annyit mondok, hogy betü.

2012. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%
Én a 3 hónaposomat már 1 hónapja tanítom ilyenekre. Majd pár év múlva beszáolok az eredményről.
2012. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

A 4 éves fiam elszámol 20-ig, felmismer rengeteg színt, tudja a számokat kb 10-ig értelmileg is. Én olyan büszke vagyok rá!!!!!

Az oviban is dicsérik, hogy milyen okos!!!!!!

2012. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!