Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől csinálhatja a kisfiam...

Mitől csinálhatja a kisfiam azt, hogy összevissza beszél?

Figyelt kérdés

3,5 éves.

Eddig semmi gond nem volt a beszédével értelmes okos gyerek.Most kezdte el a napokban ezt a furcsa beszédet.

Pl:Most is játszottunk és ezt mondta:Várjál maci....eööeuőőő...hozok neked egy autót.

És ma délután legjobb esetben is két mondatot mondott el anélkül,hogy ilyen mellékes dadogó szerű betűkavalkádot bele ne rakott volna.

Mitől lehet ez?


2012. nov. 9. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez életkori sajátosság,ne aggódj.Sok az információ a fejében, egyszerre akar több dolgot mondani, az agya előrébb jár,mint a nyelve,ezért keveri a dolgokat és dadog.

Annyit tudsz neki segíteni, hogy mondod, hogy gondolja szépen végig,lassan és mondja utána amit szeretne.

De el fog múlni magától.

2012. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is életkori sajátosság lehet, mert az én 3 éves kisfiam is szokott mostanában így hablatyolni, meg azt játssza, hogy végigmond egy-egy mondatot úgy, hogy minden magánhangzót lecserél, és csak i vagy a, vagy á magánhangzó van benne. (például így: azt mandta a Lalla, hagy nam akar valam jatszana) Oviban tanulja, én úgy vettem észre. :)
2012. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!