Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pár hónapja bébiszitterkedem,...

Pár hónapja bébiszitterkedem, egy 3 éves kislányra kell vigyáznom, de nem akar elfogadni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos elég rendszertelenül járok hozzá, van hogy csak 2-3 hetente megyek 2 napot, akkor is csak pár órára. Mikor náluk vagyok, a kislány sajnos hisztizik, földhöz vágja magát, ilyenkor hagyom, had nyugodjon meg, majd megvigasztalom, ölbe veszem. Sajnos abban a pár órában, mikor rá vigyázok, sokat "nyafog" (nem tudom máshogy megfogalmazni, bocsánat), mert a szüleit akarja. Sok mesét olvasok neki, játszok vele, ilyenkor megnyugszik, de mindig újra kezdi. Nagyon nehéz, mert mikor hazajön az édesanyja, mindig mondja, hogy nem érzi jól magát velem és nem akarja hogy menjek. Már gondoltam arra is, hogy nem megyek többet, de a pénzre szükségem van. Kisgyermeknevelői képesítésem van, de még nincs nagy tapasztalatom, jelenleg a bébiszitterkedés mellett bölcsődében is dolgozom. Ott elfogadtak a gyerekek, de ez a kislány nem akar és így még rosszabbul érzem magam. Biztos időre van szüksége, de nagyon rossz úgy menni, hogy tudom, hogy nem fogad el. Az elején minden rendben volt, amíg a testvérkéje is ott volt, amióta csak rá vigyázok, teljesen megváltozott minden. Úgy gondolom, hogy időre van szüksége a kislánynak is, de rémes úgy menni hozzá, hogy lassan úgy érzem én vagyok a "mumus". Mit tegyek?

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. nov. 10. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Kisebb a tesó? Ő ilyenkor a szüleivel van? Mert ha igen, akkor nekem testvérféltékenység a gyanúm.
2012. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Találj ki neki valami nagyon szuper programot. Pl süti készítés- kokuszgolyot nem egy nagy művészet összehozni. Vagy ujjal festés- a takarítás ne maradjon el. Kép készítése fűszerek öl, konyhai alapanyagokból- tészta, griz, stb.
2012. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Beszélj a szüleivel és ha megoldható akkor látogass el hozzájuk pár órát olyankor is amikor a szülők is otthon vannak.Csináljatok valamit közösen. Ez segítene neki az elfogadásban.Én is ezzel foglalkozom igaz nekem szerencsém van.Kettő másfél évesem van és egy 7 évesem régebbről na ő már kamasz lett időközben. :) De mindegyikkel kijövök igaz ez gyerek függő.
2012. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha játszótérre kiviszed, akkor is ilyen negativ?
2012. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A testvére nagyobb, rá nem kell vigyáznom, mert iskolába jár már. Sajnos mindenre nemet mond, ilyenkor elkezdek játszani valamivel és bekapcsolódik, akkor jól érzi magát, de később elölről kezdi a sírdogálást......hiába akarom kivinni kicsit levegőzni, sétálni, játszani, tiltakozik, pedig mondtam már neki, hogy gyűjthetnénk faleveleket is stb......legközelebb ha megyek, megpróbálom azt, hogy kiviszem, akkor is, ha kicsit pityereg......régebben, mikor a tesója is velünk volt, akkor nem volt semmi gond, örült nekem, amióta a testvére nincs itt, azóta teljesen tiltakozik az ellen, hogy én vigyázzak rá. Próbáltam a sógyurmázást is, nem volt semmi gond, addig, míg az anyukája el nem akart indulni dolgozni.......ha legközelebb megyek, próbálok rámenősebb lenni, hátha jobb lesz idővel.....csak nem jó, hogy a szülők is ezt látják, hogy nem akar velem maradni otthon......
2012. nov. 10. 18:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Kisgyermeknevelőket is kérdeztem, hogy mit tegyek, volt aki azt mondta, hogy sajnos előfordul, mikor egy felnőtt nem szimpatikus a kisgyereknek és nem fogadja el, ilyenkor ott is cserélni kell kisgyermeknevelőt.....remélem nálunk nem ez lesz, kipróbálok valami újat, hátha sikerrel járok :)
2012. nov. 10. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok "szakmabeli", csak egy Anya. De az biztos, hogy a gyerekek érzik a mi hozzáállásunkat. Szóval ha érzi rajtad, hogy gyomorgörccsel mész, stb. az nem jó. Bármit is csinál, ne érezd tőle rosszul magad. Próbálj túllépni rajta. Plusz ő már elég nagy hozzá, hogy elmagyarázd neki, hogy ez neki sem jó, neked sem és anyáék is nagyon szomorúak ha ő sírdogál Veled.

Mit mond, ha megkérdezed, hogy mit szeretne csinálni?


Kitartás!

2012. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!