Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 5éves múlt aug. Ban....

Kisfiam 5éves múlt aug. Ban. Nyáron probálkoztunk tanulni 2 kerekűzni, de nem ment neki. Karácsonyra veszek neki rollert hátha segítene az egyensúly fejlesztésében! Vagy még futóbiciklire gondoltam! Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora biciklin próbálkozott? Fiam 12"-el most nyáron, 10 perc alatt megtanult, 3,5 évesen.

Ez a legkisebb bicikli, talán 14"-es biciklivel probálkozzato.

2012. nov. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
futóbiciklit 5 évesnek már nem vennék inkább rollert
2012. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Futóbiciklit már én sem vennék, de ha tudtok kölcsönkérni valakitől (vagy ha lesz még tesó, akkor vesztek egyet, és félreteszitek neki) akkor az nagyon sokat segítene az egyensúly fejlesztésében.

Kisfiam 3 éves, van futóbringája, és nagyon ügyesen megy vele. Most nemrég pedig kipróbálta a kis barátjának a bicóját, és csak egyetlen bibi volt vele: magasan volt az ülés, nem ért le a lába, ezért megijedt, és eldőlt, de különben ahogy ráült, meglöktem, el is engedtem, és métereken keresztül szépen egyensúlyozott vele, tekert egyedül. Csak jött a kanyar, és ott volt az eldőlés. Utána megijedt, és már nem akart ráülni. De el is határoztuk, hogy fog kapni tavasszal egy méretben neki megfelelőt (természetesen pótkerék nélkül).

2012. nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mekkora biciklin kezditek a tanulást. Sokkal nagyobb biztonságérzetük van egy kisebb biciklin.

Nagyobbik lányom augusztusban volt 4. Van egy 12-es biciklink és egy 16-os. Levettük mindkettőről a pótkereket, és próbálkoztunk a nagyobbal. 2 perc alatt feladat, nem ment neki. Rá pár napra kipróbálta a kicsit és kb. 10métert futott utána a férjem és ment vele. Azóta persze már a 16ossal megy, de a kicsin tanult meg. Futóbiciklit már ne vegyél. Nincs is már a méretükbe, szerintem.

2012. nov. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,akkor marad a roller. Elég nagy növésű gyerek,ezért a 12-es bicaj már nyáron is kicsi volt neki :-)

16-ossal probálkoztunk,de nem ment :-( Pedig méretben jó lett volna,de hiába! Tesó nem lesz,már van! :-) Nagyobb. Ő már 4évesen gond nélkül,és nagyon gyorsan megtanult bicajozni.Remélem jövöre már fiacskám is repeszt! :-)

2012. nov. 12. 10:13
 6/6 anonim ***** válasza:
mindenképp érjen le a lába,olyannal próbálkozzatok! az biztonságérzetet is ad neki,kisfiamnak van egy 12es bicaja,nyáron volt 3 éves és 4 hónapos,mikor teljesen levettük az ülést hogy leérjen a lába,2 nap alatt még kanyarodni is megtanult,ő azóta nyomja nagyon szépen,bár ő nagyon akarta,és elmondtam neki hogy nem botozunk,én megtolom,viszont figyeljen nagyon,mert nem tudok utána futni,15 hetes pocakkal..ment is a dolog,rajta is múlik,lehet fél tőle,ne erőltesd,eljön majd amikor nagyon akarja és ha bátorítod,menni fog!
2012. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!