Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a 4 éves gyereked nagyon...

Ha a 4 éves gyereked nagyon gyakran bántja a 2 éves kistestvérét, hogy readálod le? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egyévben nem használt:

-szép szó, kérés, elmagyarázás, hogy nem szabad és miért nem, a kiabálás, a büntetősarok.


Általában jól elvannak, de a nagy sokszor elfajul és vagy figyelmetlenségből repít 2 m-t a kicsin vagy irigy a játékaira és ellöki, rácsap, játékaival fejbeveri......


Napi szintű ez a probléma


Mit tennétek a helyemben?


A kicsin sokszor napokig meglátszik az ütés nyoma.


2012. nov. 13. 18:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

mindenből kettőt vennék, tökugyanolyat, ha a játékon veszekednek.

Következetes büntetés

Külön idő töltése mindegyikkel

2012. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

hogy érted, hogy kettőt? van egy nagy doboz lego duplo. Ha a kicsi elvesz akár egy darabot, a nagynak pont az kell, kikapja a kezéből, rosszabb esetben fejen is vágja vele teljes erejéből.


Van külön játék, de a kicsi imádja a nagyot ennek ellenére és állandóan megy utána, vele szeretne játszani. Ha egyedül játszik, a nagy odamegy legtöbbször és elveszi amivel a kicsi játszik.

Irigy nagyon és önző.

2012. nov. 13. 18:32
 3/34 A kérdező kommentje:

Már teljesen kikészültem ettől az agressziójától. Elfordulok, 2m-re távolodok tőlük, már megtörténik legtöbbször.

Hiába kér bocsánatot a kicsitől és büntetősarokban van, a következő pillanatban újból megtörténik.

2012. nov. 13. 18:34
 4/34 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az ilyen típusú agressziók a szülők viselkedésére vezethetők vissza.

Ne sértődj meg, biztos vagyok benne, hogy a legjobbat akarod mindkét picidnek! :-)

De a nagy féltékeny, olyan szinten, hogy agresszív, és a kicsin vezeti le.

Pár hétig "tedd félre" a kistesót, és látványosan babusgasd a nagyot. Ne mondd neki véletlenül se, hogy "te már nagy vagy..."

2012. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy büntetősarok??? Azt felejtsd el!
2012. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó nevelési módszer a büntetősarok. Viszont kíváncsi vagyok lépésről-lépésre,hogy hogyan csinálod,mert apróságokon múlhat a dolog sikere. Köszönöm.
2012. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A kicsi nagyon anyás, alkalmazkodó, szófogadó, még ő simogatja a nagyot amikor megbüntetem őt.
2012. nov. 13. 19:05
 8/34 A kérdező kommentje:

Megtörténik a durvaság. Odamegyek a fiamhoz, lehajolok hozzá, mondom, hogy miért bántottad már megint a testvéredet? Neked jól esne, ha valaki mindig bántana téged? Akkor most menj be a fürdőszobába (ott a büntisarok) és szólok, ha kijöhetsz.

Szólok. Kijön. Kérjél szépen bocsánatot a testvéredtől.

Megígéred, hogy nem bántod? Ő sem bánt téged.


Amióta kivagyok, azóta ált. ezt mondom.

2012. nov. 13. 19:08
 9/34 A kérdező kommentje:

De múltkor annyira nekilökte a szekrénynek, hogy a kicsin hatalmas pukli lett, fél órát sírt.

Odamentem szó nélkül és pofonvertem a fiamat.

Azóta ezt hallgatom a páromtól, hogy mekkora egy szemét vagyok.

De én vagyok itthon velük egész nap, és elképesztő ez a gyakori irigység, folyamatos bántalmazás.

Utána nagyon bántott a dolog és leültem a fiammal megbeszélni, hogy miért történt, ami történt. De ennek sem volt értelme. Csak már nagyon kész vagyok és ezért kérdezem, hogy mi a megoldás, mert én nem találom.

2012. nov. 13. 19:12
 10/34 anonim ***** válasza:
ugyanez a helyzet nálunk is,csak 1 ill.3 évesek a fiúk! Nálunk is van büntisarok,és ugyanezek a lépések.Kíváncsi lennék rá,hogy az a válaszadó aki írta h pici lépésen múlik ennek a sikere,ő hogyan látja....néha én is kezdek megkattannii.
2012. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!