Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amióta ovis a fiam, kezelhetet...

Amióta ovis a fiam, kezelhetetlen, hisztériás, folyamatosan bántja a hugát. Kikészültem, már nem szeretek vele lenni?!

Figyelt kérdés

4 éves lesz, oviban nem panaszkodnak rá. Ahogy itthon beteszi a lábát elképesztő amit művel. Őrjöng, hisztériázik semmiségeken (pl. mellé ült a testvére), kap pukit-ráfekszik, megharapja a hugát, hogy nem ad belőle egy darabot sem, ha elfordulok már megharapja, megüti játékokkal a hugát vagy fellőki, lényeg, hogy nem kicsi fájdalmat okoz neki.

Kérem szépen, magyarázok, 20jára már kiabálok, hogy hagyja abba. Semmi. Elegem van belőle, nem érzem jól magamat vele, folyton a veszekedés, könyörgés és ráadásul amióta ovis szó szerint visszapofázik, hogy csak nézek döbbenten. Rám nyújtja a nyelvét, lehülyéz,.......

Nézem én a szuperdadát, de nem segít.

Oviban semmi gond nincs, legalábbis nem szólnak, itthon pedig teljesen megveszett.

Még egy közértbe sem lehet vele már elmenni, annyira gáz az egész.

Mit csináljak? Mi lehet vele? Soha nem vigyázott rá senki, szerettem vele lenni, soha nincs háttérbe szorítva, sőőőőőőt.

De mostanában már gyomorremegésem van tőle, a visításától, a kiabálásától, a folyamatos hisztériától és az agressziójától.


2012. okt. 24. 20:17
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Az oviban fegyelmezi magát, és otthon adja kis feszültséget. Az oviban elviseli a bántást, otthon ő bántja a hugát. Ennyi.
2012. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
75%
jav.: otthon adja ki a feszültséget
2012. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
Meg olvass el néhány Ranschburg-cikket a neten, ilyen panaszokra válaszolt 70 éven át naponta többször.:)
2012. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

De mit csináljak, mert ez tarthatatlan. De nagyon!!!!!

Folyamatos figyelmet követel, mindent megtesz, csak ő ő ő őrá figyeljünk. De eddig is megtettük ezt.

Vegyem ki az oviból? Ez normális reakció tényleg?

2012. okt. 24. 20:29
 5/52 anonim ***** válasza:
100%
Otthon vezeti le a felgyülemlett stresszt, a teso erre a legkönyebb célpont ha a kicsi még otthon van még féltékeny is. Idővel megszokja az új helyzetett addig probálj vele sokszor kettesben lenni.
2012. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
Talán ő sem fogalmazza meg magának, csak úgy érzi, hogy az ovival kidobták a meleg fészekből. A másik gyermek otthon van egész nap? Akkor lehet, hogy irigy rá,mert ő anyával maradhat és kiváltságos helyzetben van. Szeretet segíthet. Persze, hogy szereted, de most különösen ki kellene mutatni. Csak vele menni haza gyalog, beszélgetve, az oviból - ha megoldható. Otthon csak vele leülni 10-20 percre, hogy mesélhessen az oviról, beszélje ki magából élményeit, félelmeit, érzéseit.Szerintem azt hiszi, büntetés számára az ovi, hogy ne legyen otthon. Talán megérti a beszélgetések során, hogy oda játszani, tanulni, okosodni, barátkozni adtátok be.
2012. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Mivel nincs segítségem, így általában én vagyok velük legtöbbször. Apuka sokszor későn jön haza.

A kicsi ennek ellenére szeret a bátyjával lenni, de én már attól félek, hogy megnyomorítja. Folyton foltok, ütésnyomok, sebesülések vannak a kicsin. Múltkor a szemem előtt rántotta le az ágyról 1m távolságra.

2012. okt. 24. 20:33
 8/52 A kérdező kommentje:

Be sem kellett szoktatni, 1. nap elküldött minket. Azóta is látványosan imád menni, aludni is ott akar, hétvégén kérdezi, hogy mikor lesz már ovi.

Apa hozza - visszi (majd újból továbbmegy dolgozni), mert nemsokára megszületik a 3. baba, akit elvileg már nagyon vár kezdetektől.

2012. okt. 24. 20:35
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

"De mit csináljak, mert ez tarthatatlan. De nagyon!!!!! "


Az egész társadalmi berendezkedésünkre igaz ez már évezredek óta, egyre fokozódó mértékben. És mindig a gyerek a jelzőlámpája annak az egésznek, amit nem vagyunk hajlandók megjavítani. Az összes felgyülemlett szart érzi és ő már nem fojtja vissza, hiszen nem tudja, mert gyerek.

Telisteli vagyunk már ilyen tarthatatlan állapotokkal, és még mindig nem elég a Változáshoz ez...

2012. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Kérdezem én az oviról, hogy mit csináltak, finom volt -e az ebéd......

De csak azt hajtogatja, hogy játszottak.

Tornáztatok? nem, játszottunk.

Mivel? Játékokkal.

és kivel játszottál? Attilával.

Mit játszottatok? háááát a játékokkal.



Na szóval nem tudom, hogy mi folyik az oviban......

2012. okt. 24. 20:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!