Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő ha egy 2,5 éves...

Mi a teendő ha egy 2,5 éves gyerek úgy dönt, hogy nem alszik ebéd után, de valójában szüksége lenne az alvásra?

Figyelt kérdés
Ha kimarad a délutáni alvás, akkor fél 5 körül kidől, vagyis estig nem bírja ki.
2012. okt. 20. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor én úgy döntök, hogy igenis alszik. Nálunk is vannak ilyen próbálkozások, de ebéd után meseolvasás, és alvás. Van hogy jó fél órát is nyüglődik,de addig ott vagyok vele,és elalszik. Inkább ilyenkor pityeregjen kicsit, mint este őrjöngjön a fáradtságtól.
2012. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ma én is úgy döntöttem aludjon. Ez egy kb 1 órás történet volt.

Tegnap meg ráhagytam és elmentünk a piacra, gondoltam akkor már ne üljünk otthon. Erre a húsos pultnál nekidőlt a lábamnak és bealudt. Cipelhettem hazáig a bevásárolt cuccokkal együtt.

2012. okt. 20. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:

ó de édes, egyem meg ez a piacos dolog :))

az én kislányom is 2,5 éves és tegnap ő se aludt,..igaz bezsongott mert ment anyukámékhoz hosszú hétvégezni és nagyon várta már..

pár hónapja neki is van hogy nem hajlandó elaludni,egy órát kinlódok vele, aztán feladom..olyankor vagy pihen és nézeget, de van hogy felpattan..érdekes bírja estig simán, igaz ilyenkor fél órával korábban leteszem de be is alszik hamar, volt hogy nem,de ritka..


de azért legtöbb esetben leteszem., és alszik is, ebéd után, de van hogy egy órát is ott fekszek vele míg elalszik, de muszáj mert neki is szüksége van még rá nagyon nagyon..


mi sem vagyunk egyformák persze nem lehet ő se mindig álmos változnak a szokások, igények, de azért nekik még aludni kell attól hogy ő úgy érzi nem álmos,aludnia kell és az nem egyenlő a pihenéssel.

..

2012. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Összebeszéltek a gyerekeink!:)

A fiam 2 éves, de még kell neki a délutáni alvás, csak ő ezt néha elfelejti. Általában akkor, ha nem ketten vagyunk, hanem mások is vannak itthon, akkor nekiáll mindenkivel játszani.

Eddig az ilyen eseteknél fogtam, bevittem a szobába, besötétítettem és mondtam, hogy akkor most alvás. Kicsit sírt, majd elaludt.

Erre a héten csinálhattam bármit, nem volt hajlandó párszor aludni. De persze az álom erősebb volt nála, egyik nap este 6-kor ülve elaludt, akkor 7-kor felébresztettük, hogy ne éjfélig keljen fent lenni vele. Máskor meg 4-kor aludt be a mellkasomon.:)

Szóval vannak nálunk is ilyen sztorik. De az álom mindig erősebb. Azért próbálkozunk többször ágyba dugni és azért sikerül.

2012. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a délelőtti nagy fárasztás vált be: séta-játszótér- gyaloglás nyolc- fél kilectől, fél tizenegy-tizenegyig. Korai ebéd és néha már 12 előtt aludt. Igaz korán kelő volt.
2012. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!