Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 évesen dackorszak?

1,5 évesen dackorszak?

Figyelt kérdés

Kisfiamról van szó. Egészen pici kora óta határozott egyéniség, és nem az a típus, akit egy hangos szó, vagy egy kézrecsapás (akár nagyobb is...) meghatna. Okos, értelmes kisfiú, tudom, hogy megérti, amit mondok neki, mert látom, hogy direkt próbálkozi be újra és újra a tiltott dolgokkal.

Már lassan ott tartok, hogy egész nap csak fegyelmezem, és bizony veszélyesebb dolgok esetében sokszor fel is emelem a hangom, vagy eljár a kezem. Nem, nem verem meg, csak a kezére csapok, de mint fentebb már írtam, teljesen haszontalanul - de valamit mégiscsak tennem kell, úgy érzem.


Szívesen vennék ötleteket azoktól, akik hasonló időszakot már túléltek, hogyan sikerült? Milyen módszer válhat be egy igazán határozott kisgyerek esetében?

MÉg annyit, hogy nem agresszív a kisfiam, vagy ilyesmi, mert minden tiltott dolog előtt és után is huncutul mosolyog, kézrecsapást is tűri.

Eddig a szobájába zártam be büntetésként, de öngól, mert a legújabb, hogy nagy erővel kirántja a ruhásszekrényének a felső fiókját. Még egyet ránt rajta és az egész fiók a kezén-lábán landol.

Így most meg vagyok lőve, mit tehetnék még?

Nem akarok egy hárpia anyuka lenni, de azt is fontosnak tartom, hogy tanulja meg a szabályokat, határokat - és azt hogy Anyának szót kell fogadnia.


2012. nov. 14. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
ismered Jo Frostot? Az ő módszere beválik minden megátalkodott kölyöknél:))) az a baj, hogy már kb tízszer leírtam ide a módszereit, de sose még egy köszönömöt se kaptam érte, szóval javaslom, hogy vedd meg a könyveit, vagy kérd kölcsön:)
2012. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Első! Én megköszönném a leírnád, vagy linket küldenél ahol már leírtad.

Kedves Kérdező! Ugyanezt mondhatom el Én is. Kisfiam már 2 éves, de Mi már ott tartunk, hogy ki is nevet bennünket, ha látja, hogy mérgesek vagyunk. Az egyetlen dolog ami működik, ha elvonom a figyelmét vmi mással. Elküldöm, hogy motorozzon, vagy mutassa meg az autóját stb...

2012. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez egy elég kemény időszak volt, pont úgy másfél éves kora körül. Két és fél évesen már sokkal jobb. Még most is rendetlenkedik, sokat kipakol, de már vissza teszi szépen a játékokat, bocsánatot kér. Néha mondja is, hogy ez a baba mindig rossz, és nagyokat nevet magán. De ha én kinn hagyok valamit akkor anya mindig rossz:).

Erre nincs módszer, max sarokba állítás a jó, de akkor is legyél mellette és beszéljétek meg mit csinált. Ne zárd be a szobájába, tudom milyen nehéz de szerintem csak rosszabb lesz így.

Anyának szót kell fogadnia, majd 3 éves kora után talán elvárás, addig pedig finoman formálgatni tudod.

Le kell vezetni az energiákat, sokat futkározni a levegőn, ha engedi akkor programokat csinálni.

2012. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Kedves Első, én is nagyon megköszönném, ha elküldenéd a linket, ahol írtál már erről a módszerről.:)


Hát igen, jól írjátok, a figyelemelterelés is jó dolog, és igazából azt veszem észre, hogy akkor a legkomiszabb, ha nem vele foglalkozom, hanem éppen dolgom van, vagy neadjisten leülök a számítógép elé, amikor látom, hogy elvan egy játékával. Abban a pillanatban abbahagyja és megy nyüstölni a virágot, stb. Ha leülök mellé és nézem ahogy játszik, vagy együtt játszunk, akkor nincs gond.

De sajnos nem mindig úgy alakul a napunk, hogy egész nap programokat tudnánk csinálni, vagy játszóterezhetnénk...

2012. nov. 14. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!