Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyucik! Szerintetek túl...

Anyucik! Szerintetek túl drágán adom?!

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha rossz helyen teszem fel a kérdésem, de főképp kisgyerekes anyukák véleményére vagyok kíváncsi.

Szortíroztuk a kislányom játékait, és úgy döntöttünk, eladunk néhányat a Barbie és egyéb babák közül. Fel is tettem hirdetésbe több helyre is két csomagban, de semmi reakció, pedig nem kis értékűek a csomagok.


Az egyik csomagban két Mattel Barbie lány, és egy Mattel Barbie fiú van, ruhával és kiegészítőkkel (elemes mikrofon, vállfák, stb.), cipővel, szóval mindennel, ami egy játékhoz "kell". A babák nem lestrapáltak, nem koszosak, piszkosak, kiváló és hibátlan állapotban vannak. A hajuk is kitűnő, nem kócos, nem gubancos, nem koszos, fésülhető állapotú. A három babáért és a kiegészítőkért együtt 5000 forintot kérek (ami szerintem ilyen újszerű babákért abszolút megéri, mert ajándékozható állapotban vannak), mégse veszi meg a kutya se, máshol viszont teljesen "lerobbant" állapotú babákért kiadnak ugyanennyit.

A másik csomagban egy Disney Csingiling játékszettet árulok (Polly Pocket méretű), kishibás, mert hiányzik egy levele, de ajándékba adok hozzá Evi Love babát ruhában, csattal, fésűvel. Csak a Disney szett 12ezerbe került eredetileg, alig fél éve vettük, de a lányom talán ha kétszer arrébb tette a polcon. Most 3990-ért árulom. Erre sem jelentkezett még senki.


Én várok túl sokat megkímélt, márkás játékokért? Túl drágán adom? Vagy mit ronthatok el?

Ha ti vásárolnátok, mennyit adnátok két ilyen szettért?


Nem akarok hirdetni itt, ezért nem adok linket, de őszintén érdekelne a véleményetek ezzel kapcsolatban.

Köszi előre is!



2012. nov. 15. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma már volt itt egy hasonló kérdés, csak az babruhákról szólt. Ő is azt írta, hogy máshol az ócska bodykat 300 Ft fölötti darabáron adják el, ő pedig nem tudja eladni a sokkal szebb ruháit.

Már akkor is felmerült bennem, de most meg is kérdezem, hogy ha máshol az ócska babát is megveszik, akkor miért nem hirdeted Te is ott a játékokat? Nem értem, ne haragudj.

2012. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ. Bocsáss meg, rosszul fogalmaztam "máshol" helyett értsd: "mástól". Szinte minden hirdetési lehetőséget kimerítettem, jó minőségű, közeli képeket csináltam, minden hibát és előnyt feltüntettem.

2012. nov. 15. 19:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Aki ennyit kiad, az már újat vesz. Használtért ez sok. Én max 3e ft-ot adnék érte.
2012. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nagyenn nagydé ***** válasza:

Pontosan. Ha nekem van ötezer forintom arra, hogy vegyek játékot a lányomnak, inkább veszek neki valami újat. Annyiért már lehet kapni normális játékokat, amik nem használtak. Az meg hogy Mattel vagy nem Mattel tök mindegy. Egy gyerek a Disney-s játékot ugyanúgy félretolja, ha nem tetszik neki, mint egy síma, nem olyan márkásat.

Vedd lejjebb az árakat, és úgy talán elviszik. Minél nagyobb a felhozatal a neten, annál kisebb az esély, hogy a miénket veszik meg. Ne csüggedj, remélem sikerül eladni :)

2012. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Aki ennyit kiad, az már újat vesz. Használtért ez sok. Én max 3e ft-ot adnék érte."


3 babáért és kiegészítőkért? :( 1000 forintos darabár szerintem nagyon "enyhe" alapvetően 6-7000 forintos babákért és kiegészítőkért... és még így is, ha kiszámolod, akkor végül is 5000 forintnál is alig több, mint 1300 forint egy baba ára, plusz a kiegészítők (amik szintén nem olcsók) 50-100 forintra jönnek ki.

2012. nov. 15. 20:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet a csomaggal van a baj! Ha valaki 1db babát keres, nem akar hármat venni. Vagy lehet az egyik már megvan nekik....meg tényleg lehet hogy túlkínálat van...indítsd 1 Ft-ról (minimálárral) ha azokon az oldalakon van ilyen lehetőség! Úgy jobban 'szemelőtt lesz'!
2012. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszi a választ! Igazság szerint leírtam, hogy akár meg is bontható a csomag.

Az 1 forintról való indítástól félek egy kicsit, mert attól tartok, hogy túl "alacsony" áron viszik el, nekem pedig ugye pont az lenne a célom, hogy mihamarabb pénzemhez jussak. Azért köszönöm szépen a tanácsot, éjszaka még megfontolom, és lehet, hogy felteszem úgy! Köszi!

2012. nov. 15. 20:25
 8/12 Pötyös Panni ***** válasza:

Szia!


Küldenél nekem egy linket, hogy meg tudjam nézni?


köszönöm

2012. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nagyenn nagydé ***** válasza:
Igen, az is jó, ha darabonként adod el. Ja és 1000ft egy HASZNÁLT barbie babáért nem olyan alacsony ár. Többért kétlem, hogy elviszik.
2012. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

1000 forintért maximum tiszta lelakott állapotú, kócos, piszkos Barbie-t láttam elkelni, én alig 300 forinttal többért hibátlan adok. :(

A másik kijelentésedre, hogy "Az meg hogy Mattel vagy nem Mattel tök mindegy.", szerintem ez egyáltalán nem igaz. Azért egy Mattel Barbie 20-30, de még 40 év múlva is baba marad, ellentétben az olcsóbbakkal. (Tapasztalat, a lányom még az én egyik régi barbiemmal is játszik.)

2012. nov. 15. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!