Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyucik! Ti mikor fektetitek...

Anyucik! Ti mikor fektetitek le ovis gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Nálunk legkésőbb 9-kor alvás van.Sokszor hallom ott az oviban is,hogy némely gyerek még 10 után is ébren van,sztem az nem a legjobb,mert reggel meg azért korán kell kelni.Barátnőm kislánya most lesz majd 3 éves és szeptemberben ő is megy óvódába,de ők elég későn is fürdenek,sokszor 9 körül,amikor már igazából aludnia kellene a kislánynak.Arról meg nem is beszélve,sokszor fél12-kor fektetik le...Én szeretem időben lefürdetni a gyerekeimet,nálunk fél8-ra mindkettő pizsibe van.Túl maradi vagyok,hogy megvan nálunk a rend és időben leteszem aludni a gyerekemet?
2011. márc. 1. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
8-kor van lámpaoltás.
2011. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Akkor én is maradi vagyok,a két kisebb gyereknek 8-kor,a 15 éves lányomnak 9-fél tizkor van takarodó.És ehhez ragaszkodom is.Az 5 évessel a legnehezebb,ő minden este alkudozna:)
2011. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nalunk 7.30kor furdes, utana a picit leteszem (1 eves), kijovok meselek a nagynak(6 eves), es 8.00-8.15 kozott mar agyban van o is.

A szomszedaim is azzal akasztanak ki, hogy 10-11kor meg szaladgalnak, kiabalnak a gyerekek (1,5 8 es 9 eves)

Ez akkor is igy volt, amikor a nagyok 2-3 evesek voltak. en sem ertem, mire jo ez.

Az olvastam, hogy az ejfel elotti alvas a legertekesebb, meg egy felnottnel is, nem hogy egy fejlodo szervezetnel.

A keves, nem megfelelo alvas sokszor a hiperaktivitas kivalto oka.

2011. márc. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor lehet,hogy tőlem hallottad az ovitokban,hogy a 4 évesem még 11-kor is föl van.Hiába fektetem hónapok óta 9-kor ágyba,hiába adok neki nyugtató teát,hiába olvasok neki,hiába a megszokott esti rutin,hiába olvastam már és próbáltam ki ezer módszert,hiába alszik már ilyenkor a testvére és az egész család,ő még mindig mondókázik és énekel az ágyban.

Egyszerűen képtelen elaludni mert kevés az alvásigénye...

Arra nem gondoltál,hogy esetleg nem felelőtlenségből,vagy nemtörődömségből van ez így más gyerkőcöknél,hanem minden jó-szándék ellenére?

Cserélünk gyereket 1-2 hétre??

2011. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igaz nekem nem ovis még a gyermekem, hanem bölcsis. De volt egy olyan időszaka, hogy 10-11 előtt nem tudtam letenni aludni, akármit csinálhattam. Ha nem aludt nappal, akkor sem aludt el hamarabb. Úgy hogy megértem az előttem válaszolót. Azóta időben alszik, elmúlt ez a hóbortja.
2011. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Persze mindenkinek a maga dolga,mikor teszi le aludni a gyerekét,de sztem az egész szoktatás és nevelés kérdése.Ha másnap korán van ébresztő,igenis időben ágyban a helye a gyereknek,nem még 11-kor is dorbézoljon.Talán azért a szülő csak nem akar a saját gyerekével kiszúrni,hogy másnap meg ne tudjon felkelni és egész nap fáradt legyen...
2011. márc. 3. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!