Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 éves kislányom túrja az...

10 éves kislányom túrja az orrát. Hogyan tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
Egy időben túrta,de abbahagyta.most újra kezdte,csak plusz még sajnos meg is eszi a kiszedett dolgot.beszèlgettem vele róla,hogy ne csinálja mert gusztustalan és rossz szokás,de mindhiába.mitől lehet,és hogyan soktassam le??illetve milyen mellékhatásai lehetnek ennek a "tevékenységnek"?

2012. nov. 16. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a kisfiam csinálta,amikor gilisztás volt.Nem lehet esetleg ő is az?
2012. nov. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mellékhatásai gondolom nincsenek, de tényleg undorító, ha megeszi a taknyát.

Ha a barátnői meglátnák, tuti kiröhögnék. Lehet, hogy ezzel riogatnám a lányomat.

2012. nov. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na, de nehogy már a takony egye meg az óvodást!
2012. nov. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez egy komoly probléma, egyik ismerősöm is ilyen, le akarták szoktatni, nem ment. Most, 30 felett van, és még mindig aktívan csinálja. Szerintem orvos, pszichés is lehet, vagy valami hiány.
2012. nov. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de nem gilisztás,mert 2 napja kellet orvoshoz vinnünk székletet kivisgálni,az meg kimutatta volna,ha baj van.Mondtam neki,hogy az osztálytársai majd ki fogják nevetni meg csúfolni,de semmi.tovább csinálja.
2012. nov. 17. 00:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a sajátom csinálná, kapna egy atyait. De más gyereke.....
2012. nov. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok a annak a híve,hogy verjem a gyerekem.máshogy is meg lehet szerintem oldani.
2012. nov. 17. 00:30
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
10 évesen turkál az orrában, az igen! legalább a vécére ki tud menni? nekem is volt egy orrturkálós osztálytársam. ez undorító.
2012. nov. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyfajta pótcselekvés nála, próbáld megfigyelni, mikor csinálja! Akkor, ha unatkozik, vagy ha feszült valami miatt?


Szerintem ez olyan feszültség-levezetés, mint a körömrágás (csak zavaróbb, mert tényleg gusztustalan).


Azzal, ha bántod, méginkább frusztrált lesz és a szorongást fokozod csak benne, tehát méginkább visszamenekül a pótcselekvéshez, legfeljebb olyankor csinálja, amikor nem látod.


Ha megfigyelted, mikor csinálja (pl. ha feszült, bántja vmi), jelezd neki vissza: "Látom, hogy bánt valami. Ha feszült vagy, gyere ülj inkább le ide, rajzoljunk vmit." Ez csak egy példa, a lényeg az, hogy mutass, taníts neki valami olyan módszert, amivel a problémáit kezelni tudja, az orrtúrás helyett. Ha pedig unatkozik, akkor azt jelezd neki vissza és szintén vedd rá vmi elfogadható cselekvésre.


A lényeg, hogy megtanulja beazonosítani a saját érzéseit és adekvátan kezelni őket.

2012. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha van valami hordozhatós tükrötök, mikor látod, hogy csinálja, fogd a tükröt és tartsd elé. Hagy lássa hogy néz ki.

Mellékhatása nincs különösebben, legfeljebb, hogy ha megfeledkezik magáról nem lesznek barátai.

De lehet sokat volt téma, és direkt csinálja már hiszen tini.

2012. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!