Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlreagálom? Hiszti kezelés...

Túlreagálom? Hiszti kezelés anya és apa között!

Figyelt kérdés

Tegnap a lányom elkezdett hisztizni a játszóházban, mert egy kislány kezdett játszani azzal, amivel előtte ő játszott. Én a hisztit úgy kezelem, hogy leguggolok hozzá, és próbálom megbeszèlni vele, mi történt, és miért. Szerencsére ez működik általában.

Tegnap az apja is velünk volt (nem velünk él). Amikor a kislányunk elkezdett hisztizni és sírni, akkor elkezdte dobálni. Meg fejjel lefelé fordította, letette, otthagyta, felvette, feldobta. Aztán mondtam, hogy inkább hozza oda, a kicsi hol sírt, hol próbált nevetni közben, de nem igazán nevetett. Mondtam is apukának, hogy ezt nem igy kellett volna, erre teljesen kiakadt, hogy milyen vagyok, mert élvezte a gyerek.

Túlreagàlom, vagy teljesen jó, hogy így dobálta a gyereket, annak nem tetszése ellenére?


2012. nov. 17. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálta elterelni a figyelmét. Egy bizonyos kor után (tapasztalatom szerint kb. 2 év felett) ez már nem hatásos, olyankor már tényleg meg kell beszélni a dolgokat.
2012. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
igen,megpróbálta kizökkenteni abból amibe volt,jó ötlet volt,és mivel nem él veletek igy nem tudhatja mi válik be nála,még működhetett is volna.szerintem felesleges volt ezért veszekedni.
2012. nov. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ezt szokta csinálni a férjem (2 éves a gyerek). Nekem sem tetszik igazán, mert én is a leguggolok-megbeszélem híve vagyok. Szerintem a férfiak inkább cselekvésbe fordítják a saját feszültségüket, ha hisztizik a gyerek, ezért kezdik el dobálni, figyelemelterelésként. Nekik nem az a lényeg, hogy a gyerek feldolgozza magában a hisztije okát, hanem hogy minél hamarabb elhallgasson és jó kedve legyen.


A gyerek ebből vszínű annyit szűr le, hogy anya és apa is máshogy próbál neki segíteni, ha éppen dühös és sír. Persze nem mindegy, mennyi idős a gyerek, mert ha még nem érti meg a dolgokat, hatásosabb lehet a figyelemelterelés, de ha már értelmesebb, szerintem jobb feszültségkezelési mintát adunk neki azzal, ha röviden megbeszéljük vele a történteket (visszajelezni neki az érzéseit -pl.látom, hogy dühös-, ilyenkor mit nem szabad csinálni -pl.üvölteni-, helyette mit csináljon -pl.tapsoljon, keressen másik játékot).


Hosszútávon azt kell megtanítani neki, hogyan kezelje a saját dühét, frusztrációját. És nem elég azt elmondani, mit NE csináljon, valamilyen elfogadható módszert kell neki mutatni, mit tegyen, ha mérges. És persze a mintakövetés (mit lát, mi mit csinálunk, ha mérgesek vagyunk).


Úgyis veled tölt több időt a gyerek, szerintem belefér, ha az apja időnként más mintát ad neki. De ha jó viszonyban vagytok az apukával, egyszer nyugodt helyzetben beszélhetsz erről vele, hogy te hogy látod, mit kellene közösen tennetek a hisztik kezelése érdekében.

2012. nov. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen jol kezelte az apa a helyzetet.
2012. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem veszekedtünk, csak mondtam, hogy én nem igy szoktam. És ezen az egy mondaton háborodott fel.

Abban igazatok van, hogy nem igazán tudja apuka kezelni ezt a dolgot, mert nem ismeri annyira a kicsit. Értelmes, okos kislány, meg lehet vele sok mindent beszélni. Majd ha egyszer jobb kedvében találom apukát, akkor elmondom neki, hogy inkább próbáljon beszélni a kicsivel. Csak az a baj, hogy mindent személyes sértésnek vesz. Még a jó szándékú segítséget is. Nem könnyű.

Köszi a válaszokat!

2012. nov. 17. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki akarta zökkenteni. Nekem a fiam esetében bevált, olyan 1,5 éves koráig. Bár én nem dobáltam, abba beleroppant volna a derekam, inkább hirtelen felkaptam, arrébb mentem vele, és mutattam valami érdekeset. Most 2,5 éves tombol a dackorszak, hát a figyelemelterelés már nem működik.
2012. nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanezt csinálja az apa. Ez az Ő módszere, az enyém más, ő sem szól rám amikor leguggolok és "megbeszélem" a gyerekkel a problémát, így én sem szólok rá. Tudom, hogy ugysem sokáig fogja tudni dobálni :-)))
2012. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!