Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan éred el ovis korú...

Hogyan éred el ovis korú gyerekednél, hogy ne használjon ki minden alkalmat arra, hogy a pocsolyákba belemenjen?

Figyelt kérdés
MI a jó ebben egyáltalán,hiszen koszos lesz...
2011. jún. 17. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

PONT AZ!


Kérdezd meg anyudat, hogy te mit csináltál ennyi idősen ?!


Amúgy nálunk az a szabály, ha pocsolyacipő (gumicsizma) van rajta és pocsolyaruha (ez olyan ami koszolhat) akkor szabad, amúgy nem.

2011. jún. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden kisgyerek szeret rosszalkodni, csibészkedni,ez normális szerintem.


A megoldás: mosógép,Ariel.(vagy egyéb normális mosószer)

2011. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen: megmondtam neki, hogy nem szabad. Csak gumicsizmában. Szót fogad, nem megy bele. Ha gumicsizma van rajta, akkor élvezettel nézi, ahogy a bokájáig ér a víz, de sima cipőben nem megy bele.

Ja, meg ilyen melegben mezítláb engedem neki, ha olyan a helyzet, de nyilván nem akkor, amikor épp megyünk valahova. De ha csak játszani megyünk le, akkor mezítláb tapicskolhat benne.

2011. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

hát sehogy :-)))


amugy igen esőruhabán cipőben mehet :-))

nekem a 9 éves is gyakran ugrál benne no és néha én is egy jó kis nyári eső alatt/után isteni dolog

2011. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekből van, nem kell mindent tiltani.

Amúgy meg van mosógép, mosószer.

2011. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:-)

Nagyon szimpatikusak a válaszaitok!

Azt hittem,hogy ilyeneket írtok,hogy adnátok neki két nagy pofont,vagy ilyesmit,de örülök,hogy ennyire rugalmasak vagytok.

2011. jún. 17. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező! :)


Te most tesztelés okán tetted fel a kérdést, mint ahogyan gyakran az ovisok és kisiskolások a velük foglalkozó felnőtteket? ;) (CSAK VICCBŐL ÍRTAM EZT, nyugodj meg ;) )


Komolyra fordítva: jól értelek, hogy bár alapvetően te sem aggódsz a pocsolyázása miatt, azonban megerősítő visszajelzéseket vársz itt? :) Ez esetben megértelek a kérdésfeltevésed miatt. :)


Egyébként annyit, kiegészítésképpen a sok-sok reális hozzászóláshoz, hogy a fél évestől 4 évesig életkorban gyökerező hajlamról van szó, amikor is szobatisztává válik a kisgyermek; ha meg el sem múlt még 3 éves, akkor meg -stílszerűen szólva- "nyakig benne van" ;) Hiszen kb. 2 és fél / 3 éves korig a kisgyermek még ragaszkodik saját kakijához, pisijéhez, és amikor látja a felnőttet, miközben wc-be önti a bili tartalmát, sok esetben aggodalommal tölti el a picurt, hogy elveszti, hiszen teste részének tekinti és ragaszkodik hozzá! Sőt, másfél éves korig ő úgy éli meg, hogy ajándék a testéből és ha valakinek odanyújtja, azt érzelmi odaadásból teszi, gyakran ragyogó, lelkes arckifejezéssel. :)

(Még nincs kondícionálva a kaki szaga ellen, kb. másfél éves korig, magyarul neki még nem büdös és nem piszkos :) )

Evvel függ össze az a pszichés hajlamuk, hogy imádnak maszatolni, bepiszkolódni. :) Mivel a szocializálás során ezekről leszoktatja a szülő, pszichés kerülőúton (pl. pocsolyába ugrálás, sárban csúszkálás, homokozás(!), étellel játszás-"trutymolás"-maszatolás (!)) vezeti le eme hajlamait a gyermek, ami akár egész életre is kihat majdnem mindenkinek. Tehát általában enyhe fokon természetes hajlama a felnőtteknek is, és pl. a művészetek jelenthetnek kerülőutas pszichés önkifejezést a felnőttek számára, ezt megélendő, és persze a szex :) .

(Azonban aki tudat alá fojtotta eme hajlamát, az már nem természetes, ráadásul pszichés problémákat okozhat - anális fixáció pszichés szindróma.)

2011. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

kedves Utolsó


nem lett volna elég az h nem baj és h nyugodtam csinálja ??

nem mindenki érti a szakszöveget ám !!

amugy igen hitelesem támasztottad alá a véleményedet

:-))))))

2011. jún. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Claritasa! :)


Fontosnak tartom, hogy a kérdezők számára az OKOKAT is taglaljam, mivel megértés nélkül bizonytalanságban maradhatnak a kérdezők; ráadásul jelen esetben meg is fogalmazta, hogy érdekli, melyek az okok: "MI a jó ebben egyáltalán,hiszen koszos lesz..."

Ettől függetlenül lehet, hogy olykor túl alapos vagyok. Hogy nem mindenki érti a túlzottan racionális válaszokat? Amondó vagyok, olyan szinten, ahogyan fogalmazok, akinek fontos a válasz, igyekezni fogja megérteni, és képes is rá. :) Lehet, hogy minden 10. felnőtt ember nem fogja egészen érteni válaszaimat gyermeknevelés témakörben, azonban ez esetben alapvető, hogy (tovább)fejlessze értelmi képességeit és önismeretét az illető, ha már egyszer gyermekekkel foglalkozik, mivel az nagy felelősség. Ha rajtam múlna, legszívesebben kötelezővé tennék -ELSŐSORBAN A GYERMEKEK ÉRDEKÉBEN- alapismereteket tanulni, célzott tanfolyamon, gyermeket vállalni szándékozó szülőknek.

Ettől függetlenül lehet, hogy olykor túl alapos vagyok a válaszadásban, de inkább ez legyen, mint felszínesség, hiszen a fórum arról szól, hogy SEGÍTSÜNK a kérdezőknek (lehet, hogy én is fogok majd kérdéseket feltenni akár ilyen, akár más témában, mivel nekem is van miben továbbfejlődnöm). Persze ha kicsit kritikusan, esetleg önirónikusan fogom fel az egyébként hasznos reakciódat, akkor idézek egy kabaréjelenetet:

"Vetélkedő. Mitől működik a tv? Dr.Hankiss Elemér válasza: kérem, a szilíciumlapkák áramköreiben futó feszültség aktivizálódása kiváltja [...és itt most tudományos "blabla" következik]. Most pedig Kovács János válaszolhat: Há' úgy, hogy bekapcsolom a tv-t. Műsorvezető:utóbbiért jár a pont!"


;-)

2011. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

_ U T Ó I R A T :

Kedves Claritasa, kérlek, ne értsd félre, de jár a pont neked is, beklikkantottam. ;) És köszönöm az elismerést, ugyankkor én is elismerlek, el szoktam olvasni különféle kérdésekre hozzászólásaidat, és sok esetben egyet értek veled. :) Szóval nem azért kaptál tőlem "hasznossági" pontot most, mert értelmi képességeid nem ütnének meg nagyobb szintet, mint a "há' bekapcsolom a tv-t". ;-)

Sőt... :) Tanulom tőled (is) a tömör megnyilvánulás előnyeit. :)

2011. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!