Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes "esti mesét" kezdeni,...

Érdemes "esti mesét" kezdeni, ha nehezen alszik el a 17 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
A mesélés inkább könyv lapozgatását, egyszerű, neki való rövid történetet jelentene. Elérnék vele valamit? Mostanában hamarabb alszok el a fiam mellett, mint ő.
2012. nov. 17. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen hasznos lenne, ha kialakítanátok egy viszonylag stabil menetrendet, ami az elalvást előzi meg. Nem kifejezetten az elalvás előtti utolsó negyed órára gondolok, hanem az egész esti műsorra. Szolgálja minden a pihenés bevezetését. Nekem 4 és 2,5 évesek, tudom, hogy egy másfél év körüli gyerek még akkor is a feje tetjén prögne ha hagynák, maikor a szülő már rég kidőlt... de nem szabad hagyni. Vacsi körül már nincs hancúr, evés után megdobodik a cukorháztartás és mozgékonyabb, ezért előbb e tesd és utána fürdesd, hogy elnyugodhasson a meleg vízben, mégha ott nagy pancsibulit is csap, a meleg víz majd megteszi a hatását. Utána a törölközés-öltözés is legyen inkább intimebb hangulatú, mint bohóckodós. Ha arra van igényetek, nyugodtan legyen ölbebújós mesélés/könyvlapozgatás elalvás előtt (mindenkinek más jön be. A lányommal csináltuk, a fiam csak két évesen kezdte élvezni ezt így elalvás előtt). Kitalálhatsz egy sorrendet, hogy mittomén cska egy példát mondjak: ölbevélve olvastok, aztán villany le és kicsit ringatod még, egyet énekelsz neki, aztán be az ágyba, vagy eolvaás után egyből ágy és csendben simized pár percig stb... te tudod, mi jönne be a fiadnak.

Nekem kellett őket kb 5 percig ringatni,utána ág, én énekeltem még 1-2-t és utána kijöttem... ellenben ha nem rinattam őket, akkor fél órát minimum ment az üvöltés. ennyit meg nem ért az egész, ezért aztán nálunk még két évesen is volt 10 perc ölbenücsörgés a sötétben mielőtt az ágyba tettem volna őket. De ez nem volt megterhelő, és ha ezen múlik a lelkük nyugalma, akkor azt mondtam legyen így :)

most az enyémek 4 és 2,5 évesek. Úgy néz ki az elalvás, hogy kb 6 után már szigorúan nincs rohangálós visítozós játék, kb 7-kor vacsi, utána fürdés, krémezem-öltöztetem őket félhomályban, közben duruzsolás, kis beszélgetések stb. Leülök kettejük ágy között a fotelbe, a kicsi odabújik vagy felállva ringatom míg egyet-kettőt énekelek, max 10 perc, de nagyon max. Utána be az ágyba én mesélni kezdek és mire elmondom, addigra ő már alszik is. Mesemondás közben a nagyobb fogja a kezem, kicsit simiz, ő testkontaktus függő teljesen :) nagyon ritkán a mese után még kér 1 éneket, de legtöbbször bekómál eléggé mire e végére érek. puszi+simi és kijövök. mindez kb 30-40 perc volt maximum, két gyerekkel. Lehet, hogy másoknál könnyebben megy, meg kevesebb idő, mert betszi az áűgyba puszi aztán csá, de nekünk ez jött be, így nyugodt a lelkük és az éjszakájuk.


PErsze votl idő pl nagymozgás-fejlődésénél, mikor másfél órát is feszengett az ágyban mire el tudott alkudni, na olyankor előfordult, hogy én előbb elszunnyadtam, mint ő :9 így utólag vicces, de akkor konkrétan fel tudtam volna robbanni az idegtől, hogy miért nem alszik már :O szóval megélni nehéz volt ezeket az időszakokat, de mindig átmenetinek bizonyult.

2012. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ngyon köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad. Nálunk a menetrend: fürdés, vacsi, csendes játék, alvás. Eddig nagyon jól működött ez, de ha ez már nem jó így, akkor ötletet veszek tőled és változatunk picit. Köszönöm a segítséged.
2012. nov. 17. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!