Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak milyen...

2 éves kisfiamnak milyen legot érdemes venni? Árban és darabszámban gondolom. Ti milyet vettetek? Sajnos nem tudom, hogy az olcsőbb (4-5000Ft-os) megéri-e vagy célszerű 10000Ft-ossal kezdeni.

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?
2010. márc. 15. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen Duplot vegyél, a normál legoval még nem fog tudni játszani, nagyon apró, és nehezebb összeilleszteni.


Sajnos a tematikus (állatkertes, farmos, Thomasos, stb) készletek elég drágák, és normális építőelem alig van benne. Tehát kezdésnek érdemes venni olyan dobozos duplot, amiben csak kockák vannak.

Aukciós oldalakon érdemes még figyelni, ott olcsóbban lehet kifogni készleteket, meg lehet venni külön figurákat, speciális elemeket.

Vannak noname építők, amelyek kompatibilisek a duplokkal, ilyen pl. az Unico. Nekünk van ilyen is, és abszolút nem lehet megkülönböztetni a Lego duplotól.

Más szabványú építőt szerintem azért nem érdemes venni, mert azokat később nem tudod bővíteni.

2010. márc. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom másfél éves. Karácsonykor kapott egy alapkészletet (70 valahány darabos Lego Duplo-t, amiben van egy figura, és egy kocsi, a többi építőelem). Láthatóan a figurát és az autót szerette a legjobban, ezért olyan kiegészítő készleteket kap azóta, amiben főleg bábú van (állatok, emberkék). Persze építeni is szokott, de szerintem ebben a korban még inkább a felismerhető kis figurákkal szívesebben játszanak. Fiús témájúakból egyébként nagyobb a választék. Szóval ha fiam lenne, én először inkább kis készletet vennék, amiből nagyon sok "témakör" van (rendőrautós, repülős stb.). A lényeg, hogy Duplo legyen, mert az elég nagy méretű, és biztonságos ilyen kicsiknek is.
2010. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is most lesz 2éves és a duplóból a járműveket vesszük neki.Most szülinapra kukásautót kap,de van már neki rendőrautó,mixerkocsi,traktor is.Elhatároztam,hogy alkalmakra ezeket kapja.Átlagba 5e körül vannak.Jól lehet velük autózni könnyen gurulnak,ha véletlenül leesik vagy eldobja a gyermek nem törékeny/igy már odalett 1pár másfajta autó/.Nagyobb elemeire szétszedhető,összerakható./a szétszedés az már ment az összerakást most kezdi több kevesebb sikerrel/ Van hozzá bácsi azokat is szereti beleültetni,s pár kocka s egyéb kelléket is adnak vele.Nem csak nekem tetszik a kisfiam is szereti.Remelem segitettem.
2010. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm mindenkinek
2010. márc. 16. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!