Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Férjetek otthon marad, ha Te...

Djudit kérdése:

Férjetek otthon marad, ha Te és a pici egyszerre vagytok betegek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos, alig látok ki a fejemből, úgy megfáztam, rosszul vagyok. A kisfiam szerencére már jobban van, így rengeteg energiát igényel :), ami nekem most kevés van. Ráadásul azért még ő is beteg...

A férjem meg elment dolgozni, pedig saját cég, nem feltétlenül kellett mennie...


2012. nov. 19. 15:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
a férjem mindenben segít, de tényleg, mindent meg tud ő is tenni ,nyilván nem szoptat, de ilyen indokkal nem tartanám itthon, és ő se vetette még fel. Ha nem végtagamputációd van, vagy fel se bírsz állni a láztól, szerintem nem szükséges még valaki. Tegyél be neki most ideiglenesen sok mesedvd-t, te is aludja, ha ő délután alszik, meg hagyj egy kis házimunkát a férjedre, néha ő is elmosogathat.... meg ne most főzz napi háromszor. A virsli vagy a melegszenyó is jó ebéd lehet
2012. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A megfázás kellemetlen, de pl. Neocitrannal át lehet vészelni a legrosszabb részét. Ne kezdj most nagytakarításba, de egy 17 hós ellátása azért belefér. Persze nehéz, de hát kinek könnyű.


Én egy megfázás miatt nem tartanám itthon munkából a férjem. Ha veszélyesen magas láz vagy súlyos a helyzet, akkor nyilván igen.

2012. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs és nem is várom el. Sajnos a mai világban meg kell gondolni hogy mikor hiányzik a munkahelyéről, ha kirúgják az senkinek nem lesz jó :-( (ti esetetekben mondjuk elveszít egy megrendelőt)
2012. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bár ő alkalmazott, nem saját cég.
2012. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem marad itthon. pihenj mikor a fiad is, igyatok sok teát, jobbulást.
2012. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a helyzet múlthéten. Azzal a különbséggel, hogy alig tudtam felkelni, annyira rosszul voltam, bevenni nemsok mindent lehetett, 37. hetes kismama vagyok és két beteg gyerekkel hagyott magamra, pedig csak egy napot kértem, mert tényleg nagyon rosszul voltam és alig tudtam felkelni a 2 és 4 éves beteghez +magamat ellátni.

És ő szombaton is elment, pedig nem lett volna fontos és ő sem alkalmazott, saját idejét osztja be.


De túl vagyunk rajta.

2012. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenért nem maradt itthon, hogy lázadnak voltunk a gyerekkel. Megoldottam, feküdtünk mind ketten, mesét néztünk, az ágyban rajzoltunk, olvastam neki... Ebédet rendeltem, egész nap fel sem öltöztünk olyankor!

Egyszer maradt otthon a férjem, mikor a talpamban az ízület begyulladt, nem tudtam csak fél làbon ugrálni. Na akkor otthon maradt a gyerekkel, míg elmentem a reumára, kaptam injekciót, kenőcsöt gyógyszert, de másnap már ment dolgozni, mi meg lányommal otthon egész nap.

2012. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem marad itthon, megy dolgozni ugyan úgy.

Ha esetleg egyszerre vagyunk betegek a lányommal, akkor itthon maradunk. Csak szellőzésre megyünk ki.

A férjem bevásárol. Felírom neki, hogy mit kell hoznia, pénz úgyis mindig van nála.

Ő intéz el ilyenkor mindent! Ha hazajön, akkor a lányunkat átveszi én pedig tudok tartalmasabban is pihenni.

Amikor a lányunk alszik (du. 2 óra hossza), akkor én is pihenek.

Egyébként a lányunk, ha folyik az orra, nem érzi jól magát (eddig ez volt a legnagyobb "betegsége" szerencsére), akkor kicsit nyomottabb a hangulata és nem pörög ezerrel.

2012. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem marad itthon!

Én sem várom el! Nehezen, de azért valahogy ellátom a gyereket! Ez egy ilyen szakma!:)

Ha hazaért,átveszi!

2012. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
amig itthon voltam addig nem maradt itthon,amikor már dolgozni kezdtem a gyerekkel ő is elment táppénzre amikor úgy láttam nem igényel különösebb gondoskodást,de nem mehet oviba.A családban viszont van olyan férj aki rendszeresen otthon maradt ha anyuka beteg volt,ellátni a gyereket.
2012. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!