Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egyszerre három...

Hogyan lehet egyszerre három kisgyermekkel segítség nélkül ügyesen ellenni otthon?

Figyelt kérdés
Most egyelőre egy négy hetes kisbabám van.De szeretnék még kettőt, ha lehet a legkisebb korkülönbséggel. Viszont ezernyi kérdés van a fejemben, hogyan lehet mindenféle segítség nélkül okosan és ügyesen kivitelezni ezt? Nem szeretném túlterhelni magam, de sok olyat hallottam már , hogy segítség nélkül neveltek fel több gyermeket, ráadásul szintén hasonló korúakat - amikor még egyik sincs oviban pl. Tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek.
2009. febr. 9. 16:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könnyű.De nekem itthon nem okoz különösebb gondot azon kívül,hogy estére hulla vagyok,mert úgy kifacsar a 3 gyerek meg az itthoni teendők mellettük.Nekem az a gond,hogy menni nem tudok egyedül sehova a három gyerekkel.Illetve a középső a gond,mert Ő már nem babakocsis,viszont nem tud még nagyokat sétálni felveteti magát.De ugye úgy nem lehet felvenni,hogy közben babakocsit tolok.Segítségem nekem sincs egyáltalán.Anyukám mikor nem dolgozik hétvégén elviszi a legnagyobbat, a kicsik még nem maradnak el nélkülem.Anyósékkal nem jó a viszony,rá nem bíznám őket.

Nekem a legkisebb és a középső között 2,5 év a korkülönbség,de elég nehéz volt az elején.Ha nincs segítséged ennyit legalább várjatok szerintem.Talán ahogy nőnek majd egyre könnyebb lesz,legalábbis én ebben bízok.

nagyon úgy kell szoktatni nevelni őket,hogy elviselhető legyen,és ne facsarjanak ki mint egy citromot.Ezért most lehet,hogy sokan lemorognak,de én az első naptól a saját ágyukban altattam a gyerekeket.A kicsi 7 hós,Ő a középsővel alszik egy szobában(Ők lányok)a fiam külön.Ami nekem jó,hogy nagyon keveset éjszakáztam velük.A kicsi is átaludta már 3 hósan az éjszakákat.Én este 8-9 között lefektetem őket,és reggel 8-ig alszanak.Ha nem így lenne,nem tudom hogyan bírnám.Én nappal nem tudok aludni.És persze arra is rá vannak szoktatva,hogy lefoglalják magukat,eljátszanak.Természetesen én is foglalkozok velük,apa is ha van ideje,de minden házimunkát el tudok tőlük végezni.A férjemre sajna csak hétvégén számíthatok,már ha nincs céges úton,mert hétközben reggel 6-kor megy,este 8-11 között jön.

Bevásárlóközpontokba megyek velük vásárolni,mert ott csak kiveszem az autóból őket,és beteszem a kocsiba,a nagy meg jön a lábán.Persze a nagybevásárlást nem tudom velük intézni.Viszont a városba nézelődni nagyon ritkán van alkalmam.Nagyon szeretek velük lenni,imádom őket de azért néha jól esne pár órát nélkülük lenni.Akkor meg biztos hiányoznának.De úgyis olyan rövid ez a babakor,most kell kiélvezni.Sosem lehetek többet ennyit velük,ha már nagyobbak lesznek.

2009. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!