Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét, hogy zajlik?

Orrmandula műtét, hogy zajlik?

Figyelt kérdés
4 éves kislányomnak veszik ki. Elötte, utána, fájdalom, felépülés? Tapasztalatok? Utána nem lesz annyit beteg?

2012. nov. 19. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak másfél hónapja vették ki az orrmanduláját, azóta folyamatosan beteg. :( Mi vagyunk az ellenstatisztika. Mindamellett sokkal jobbat alszik, nem horkol, nem hagy ki a légzése pillanatokra, és nem utolsó sorban akkor is hall minket, ha háttal van nekünk!


A műtét előtt 6 órával már nem lehet enni, inni pedig 2 órával előtte max. egy kis vizet.

7-re kellett menni a kórházba, felvettek bennünket, át kellett öltözni kórházi pizsamába. 8 után jött az anesztes, megkérdezte a kórelőzményeket, elmondta a műtét menetét, a kockázatát. Azután bódító kúpot kapott a fiam, amitől néhány percen belül elkábult, ekkor szúrják be a branült. (Az enyémnek a műtőben, altatás után, mert neki nagyon nehéz vénát szúrni, nem rég csattantották el neki az összeset a kezén és a lábán.)

25 percet volt a műtőben, mikor kihozták, nem sokára ébredezett. Előre szólt az aneszteziológus, hogy ilyenkor ne beszéljek hozzá, ne érjek hozzá, majd szólnak a nővérek, amikor lehet, mert nehezebben nyugszik meg egyébként. (Nehéz volt kibírni, de előttem volt a negatív példa az előttünk műtött kislányról!)Utána visszaaludt. 4 órát voltunk az őrzőben, általában ezt végigalusszák a gyerekek, amelyik nem (pl. az enyém, mert éhes volt:D), az ihat vizet, ha nincs gond. Utána átkerültünk a szobába, kapott fájdalomcsillapítót, majd elaludt. Fürödni nem szabadott aznap, és még 3 napig csak tusolni, hajat mosni 1 hét után lehetett.

8 nap múlva kellett kontrollra menni, addig nem szabadott, futkározni, ugrálni, bukfencezni, fűszereset, hideget, forrót enni és inni. A házi orvos ír ki gyógyszert a kórházi záró alapján, de pl. nekünk azt mondta a házi orvos, hogy a biztonság kedvéért legyen otthon, de ne adjam neki, csak ha probléma van. Mondjuk, ha vérzés stb,. probléma van, egyébként is vissza kell menni rögtön a kórházba.

2-3 napig fájt neki a tubus helye a torkában, de ennyi volt összesen a problémája, mire kontrollra mentünk felépült. A kontroll másnapján mehetett bölcsibe.

2012. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én orrmandula műtét előtt kiálló bordákkal, és piszkafa lábakkal rendelkeztem, most meg van rajtam vagy 10 kiló:(. Első után még semmi, de a második után, nagyon hízni kezdtem, mármint leginkább az étvágy miatt..Én nem örülök neki, hogy anyuék így döntöttek ezelőtt 5-6 évvel.:( =/
2012. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jaaa és 15L.
2012. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Augusztusban vették ki a 4 éves kisfiam orrmanduláját, és a fülét is becsövezték.

Reggel kellett bemennünk. Műtét előtt 1 órával kapott valami szirupot, ettől teljesen elkábult, félre beszélt és egyfolytában vigyorgott. A műtőben készítették elő, ebből semmit sem láttam. 25-30 percet volt bent összesen. Nálunk már bent a műtőben felébresztik a gyereket. Sírt amikor kitolták, és nagy nyugtalan volt, fájt mindene. Arra kellett figyelnem, nehogy a hátára forduljon. 15-20 percig sírt nagyon, majd megnyugodott és elaludt. Ébredés után nem volt már semmi baja, csak kicsit fájlalta a torkát. Délben már a folyosón sétáltunk, ivott rendesen, jégkrémet és levest evett.

6 órakor engedtek ki, akkor már olyan volt mint régen.

Azóta 1x volt beteg, nagyon gyorsan meg is gyógyult.

2012. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért: szóval már aznap kiengedik a gyermeket? Nem kell bent maradni, ott aludni? Kisfiam 3 éves, ősztől tavaszig meg van duzzadva az orrmandulája. Horkol, orrhangon beszél. Ma délután elkezdett fájni a füle, még soha nem fájt neki. Nem mondanám, hogy beteges, 2-szer volt nagyon náthás és egyszer elkapott egy hasmenéses vírust. Aggódom, hogy esetleg ,majd sor kerül a műtétre.
2013. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Túl vagyunk a műtéten. Másnap engedték haza a kislányom.

Visszatérő középfül gyulladása volt állandóan, nem akart megszűnni a betegség, kicsit elmúlt visszajött, azért javasolták az orrmandula műtétet. Azóta dec.6-án volt a műtét, nem volt beteg...

2013. jan. 10. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!