Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit válaszoltok a "miért...

Mit válaszoltok a "miért korszakban" a lenti szituban?

Figyelt kérdés

Fim javában a miért korszakát éli 3 évesen, és nem tudom, hogy olyankor mit mondjak neki, mikor azt kérdezi, hogy "miért öreg a bácsi?" - mert régen született - "miért régen született?" Itt megáll a tudományom.

Másik, ez már összetettebb, amikor olyan időről kérdez, amikor ő még nem volt, vagy a mikor a kistesója még nem volt: "hol voltam akkor?" "Miért nem voltam?" - még nem születtél meg - "hol voltam, mikor nem születtem meg?"


Már volt rá példa, hogy rokonunk, akit ő is ismert, nagyon öreg bácsi, meghalt, ő felment az angyalkákhoz. Szokta is emlegetni. Most mondjam, hogy ő is angyalka volt, csak lejött hozzánk, hogy velünk éljen? (én amúgy ezt a sztorit még felnőtt létemre is szeretném hinni :o), vagy ez butaság?) Ti hogy magyarázzátok ezt meg?


2012. nov. 20. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mi sztorink is hasonló mint amin gondolkozol :)

nekünk van mennyország és ott voltunk és majd oda megyünk :) kicsit ötvöztük a lélekvándorlással, de bevallom, én egész elhiszem és megnyugtat :D


mikor nem tudok válaszolni neki mint pl. a miért öreg a bácsi akkor egy hosszabb kitérőt teszek, megpróbálom persze a témával kapcsolatban :)

pl., hogy a bácsinak már biztos van 2, lehet 3 gyereke is, és már nekik is biztos vannak gyerekeik, mondjuk 2-2, tehát akkor a bácsinak már 4 vagy 6 unokája van. megmutatod az ujjaddal mennyi a 4?

kb így :d ha ügyes vagyok akkor elfelejti a miért... :)


de itt írta egyszer egy anyuka és nekem nagyon nagyon tetszett, megpróbálom idézni:


a miért korszakban megtanulhatják a gyerekek, hogy anya se tud mindent!

ez olyan reális :D

2012. nov. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolgokra figyel a gyerkőc! Az én fiam még nem tart itt, de van 13 unokatesóm akik többségével átéltük ezt a korszakot. Ha nagyon leblokkolsz, kérdezz vissza,hogy ő mit gondol,szerinte hol lehetett mielőtt megszületett.mondjuk minden vallási formát kihagyva annyit mondtunk, hogy az Anyuci álmából lett. A sajátomnak is ezt fogom mondani...egyszerűbb mint elmondani mi az a menyország.Az idősekre tesóm mindíg azt mondta,hogy azért öreg mert nem ette meg a zöldségeket :-P komoly válaszokkal nem lehet túlélni ezt a korszakot
2012. nov. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Visszakérdezni néha tényleg praktikus. Mi egy ideig főbérlős albérletben laktunk, és a főbérlő unokahuga megkérdezte, hogy mi (én és a párom) miért nem egy szobában alszunk a nagynénjével (a főbérlővel). Megkérdeztem, hogy ő a szüleivel alszik-e. Mondta, nem. Miért? Mert nem férünk el. Nos, mondtam, mi sem férnénk el egy ágyban mind a hárman.
2012. nov. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettő nálunk is szó szerint így hangzott el! :-)) Mi is a "régen született" magyarázatot adtuk, és a visszakérdezésre valami olyasmit, hogy "mert ha most született volna, akkor még kicsi baba lenne", és ezzel rendszerint sikerült a babák témájára terelni a szót :-)


A "hol voltam, mikor nem születtem meg" szintén beszédtéma, és ezzel igazából mi sem tudunk mit kezdeni - sehol, vagy a gondolatainkban.

2012. nov. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon beteges lenne, ha a "Hol voltam mielőtt megszülettem?" kérdésre azt válaszolnám majdan a gyerekemnek, hogy egy magocskában apánál :) és apa adta nekem ajándékba. Ha túl beteges akkor átformálom, úgyse sütöttem még el :)
2012. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! A visszakérdezést majd kipróbálom. Mi a menyországot nem keverjük bele, csak az angyalkákat.

Igazából mindegy is, hogy mit mondok, mert az utolsó kérdés mindig az övé. hol voltam? - sehol - Mért sehol?... végehossza nincs :)

2012. nov. 21. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!