Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek még a "minden...

Mit tehetek még a "minden enyém" korszakban?

Figyelt kérdés
2 éves volt most áprilisban a kisfiam. elkezdődött, hogy mindenre azt mondja, hogy az enyém, nem szívesen osztozkodik. mindig többször elmondom, hogy osztozni kell, a másik is odaadja neked stb. szitus játékot is játszom vele a figurákkal, hogy kéri az egyik, a másik nem adja és váltogatjuk a szerepeket. a játszótéren pl. előreengedi a többieket a csúszdán, szépen kivárja a sorát a játékoknál. Mit tehetek még? most kezdtük el a bölcsit és a gondozó megjegyezte, hogy mindent kisajátít, bár az elmondása szerint nem vészes. egyke gyerek. tanács vagy ötlet?köszönöm!
2012. aug. 1. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A csere-bere be szokott válni. Ha egy játékot nem akar odaadni, ajánlj fel helyette Neki egy másikat. Mondd, hogy a kis lapáttal most had' játsszon a Pistike, Te pedig játsszál a szuper piros vödörrel. Ez persze csak addig működik amíg ott vagy. A bölcsiben talán változhat a helyzet, ha Ti sokat "gyakoroljátok" ezt, mondjuk a játszón.

Én még azt is szoktam csinálni, hogyha a kisfiamnak odaadnak valamilyen játékot, akkor megbeszéljük, hogy milyen kedves dolog volt a másik gyerektől és, hogy milyen jószívű, kedves, stb. Ilyenkor Ő is fel szokott lelkesedni egy kicsit, egy rövid ideig nem irigy. :)

2012. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, igen, a cserélés eddig ment a barátokkal is, meg a jószívűségen ő is mindig lelkes, akkor ezeket gyakoroljuk tovább.

igen a bölcsi másik szitu, nem vagyok ott, több a gyerek is. nem vérre menő a dolog, csak szeretnék neki még jobban segíteni, hogy gyorsabban átessen ezen, a szomszéd gyereknek ez 2 éves korától 3,5 éves koráig volt meg, hogy nem ad oda semmit, én ezt nem szeretném, ha ilyen sokáig tartana..

2012. aug. 1. 22:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Most tanulja ezeket a szerepeket, társas kapcsolatokat. Legyél következetes, majd szépen megtanulja idővel.


Amikor a kisebbik lányom 2 évesen bölcsibe került, az addig ártatlan kisangyalkából olyan harcias amazon lett, hogy ha ő babázni akart, mindenkit kipofozott a babaházból. Persze ezt nem engedték a bölcsiben, úgyhogy hamar megtanulta a társas viselkedés szabályait. Mire oviba ment, megint nagyon jó kislány lett, soha nem volt vele semmilyen magatartásbeli probléma, az óvónők kedvence lett és a társai is kedvelték. Sőt, ha most csak vele megyek el valahová és kap valamit, az első kérdése az, hogy a tesójának is kell mindenképp, vagy megosztja.


Ha a gondozó azt mondja, hogy nem vészes, akkor ne aggódj. Szerintem hagyd, majd idővel egyre "tapasztaltabb" lesz, látja, hogy a kölcsönadott kislapátot visszaadják, sőt esetleg ő is kap valamit cserébe.

2012. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne siettesd, majd megtanulja. Amit leírtál az bőven elég, mindig elmondod hogy jó megosztani aztán szépen beérik a nevelés. Azért képzeld el, neki a kislapát, a dömpere meg a játékai az élete, neki ezek fontosak. Te tudod, hogy ez apró műanyag kacat, ők nem, nekik ez értékes. Most képzeld el, hogy azt mondja egy vadidegen, hogy elviszem az autódat, addig kölcsön adom a motoromat. Jó szívvel adnád? Valaki meg azt mondja, ne légy irigy, csak kölcsön veszik, hamar visszakapod, nem lesz baja. Nekik meg ugyanígy értékes az a vacak 100 Ft-os fröccsöntött tucatáru.
2012. aug. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!