Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tegnap 3,5 éves kislányom...

Tegnap 3,5 éves kislányom fogacskáját szuvasodás miatt kifúrták. Vattát tettek bele amit ma reggel kellett cserélnem.2 hét múlva kap gyógytömést addig 2 naponta kell cserélni a vattát. Most nem fáj neki. Várható valami probléma?

Figyelt kérdés

2012. nov. 21. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mekkora luk volt, h vattát kellett beletenni? o.o

Meg én nem is hallottam még tejfognál gyógytömésről.... o.o

2012. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
pici szuvasodás volt,de állítólag muszály volt fúrni,mert gennyes volt és most tisztul ki.nagyon félek
2012. nov. 21. 10:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

És van, megnéztem, tényleg!! :)

Amúgy ha rendesen cserélgeted nagy baj nem lesz. Gondolom azt sajnos látni, ha megint gennyesedne, akkor menni kell azonnal.

2012. nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam,hogy nem bántják a tejfogat.De kiderűlt,mégis.pedig alaposan mos fogat napi 3x és mégis rossz lett az egyik.Fogorvos szerint a reflux is okozhatja.És sajnos ő refluxos volt,most tünetmentes,
2012. nov. 21. 10:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a fog is genetika kérdése. De elég neki még csak 2x mosni, és inkább Te mosd, mert ilyen korban még el tudják nagyon sinkofálni. Legalábbis az én fiam igen. Úgyhogy ő kezdi a fogmosást, én meg befejezem, mert ő 1 perc alatt "ki is pipálná" :)
2012. nov. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Reggel és este figyelem és besegítek neki,délbe nem birok mert az oviba mossa
2012. nov. 21. 10:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne edd magad, ez genetika!

Lányom este mos fogat, vagyis ő kezdi én befejezem, meg az Oviban mos délben, reggel nincs rá idő, szaladunk Oviba, dolgozni.

Sok édességet eszik, csak édeset iszik, cumizik, mégis gyönyörű hófehér egészséges fogai vannak!

Barátnőm Lánya fogai, elől mindd le annak csiszolva tövig, 3 éves korára, mert mindd annyira elromlott, nem lehetett vele mit csinálni, a Mami pedig fogorvos! mondta a Mami, ez van, ilyenek a fogai, annyira gyenge a zománc, hogy nem is az édesség, a gyümölcs is meg tudja marni, kilyukadt, és innéttől kezdve vége.

Ez még kipereg, bízni kell a maradandó fogai jobbak lesznek.

2012. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze tudom,csak nem jó mégse. Úgy tartok tőle,hogy valami gond lesz amíg a vatta van benne.Amúgy meg büszke vagyok mert hang nélkűl ügyesen tűrte a fogászatot.Megse gondoltam volna.
2012. nov. 21. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt, nem volt semmi gond. Mivel kifúrták, ezért a feszülés megszűnt (legalábbis nálunk azért kellett, mert fájt a foga). Azért kell ugye a vattát beletenni, hogy az ételmaradék ne menjen bele. Mi úgy csináltuk, hogy beraktuk reggel fogmosás után és este fogmosás előtt kivettük, úgy mostuk a fogát, hogy kimostuk a lyukat is. Aztán éjjel nem volt benne semmi. A kivitelezést nehézkes megoldani, mi szemöldökcsipesszel próbálkoztunk. :)
2012. nov. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mi is szemöldök csipesszel oldjuk meg.Nem egyszerű,de nem is vészes.Neki is fájt meg kis szuvasodás volt rajta és leakarták csiszolni,de tele volt gennyel és emiatt fúrták ki.Akkor nem lesz probléma? Gyógytömést is kapott utána? Nekünk 2 hét múlva lesz gyógytömés.
2012. nov. 21. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!