Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrfújás probléma!?

Orrfújás probléma!?

Figyelt kérdés
Van egy 4éves kisfiam és a problémám a következő.Nem akarja kifújni az orrát.Már tud fújni,de ha szolok,hogy gyere fújjuk ki nem hajlandó és sírva fakad.Mit tudok tenni?Mikor hallom,hogy tele van az orra.

2012. nov. 13. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
MIvel ha tele van, mindenképp kell vele valamit csinálni, bepróbálkoznék az porszívós orrszívóval. Ha tiltakozik, akkor megmondanám neki, hogy vagy kifújod az orrod, vagy jön az orrszívó :) Esetleg ha nem jön be, akkor vegyél neki szép textilzsepiket, hátha abba megjön a kedve kifújni.
2012. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megfogok tenni mindent,hogy az orrfújás a számára jó dolog legyen neki és ne féljen tőle.Nem tudom,miért ilyen.De azért köszönöm a választ
2012. nov. 13. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztos dörzsöli az orrát e zsepi. Leszívnám orrszívóval. Nem erőltesd, minek, meg aztán nehogy kialakuljon benne egy ellenérzés. Úgyis ott az orrszívó, erre való.
2012. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én megjutalmaztam, ha kifújta az orrát, még akkor is, ha nem jött semmi. Az én fiam nem félt az orrszívótól sosem, csak utáltam, hogy bárhova mentünk, vittük az orrszívót magunkkal, ez akkor volt gond, ha nem működött a porszívó (családlátogatásra mentünk), ha meg vásárolni mentünk, akkor hazáig nem is tudtam vele mit lezdeni.


Szóval vettem neki egy szép füzetet, egy vagon matricát, aminek zömét ő választotta a boltban és minden orrfújásért matrica járt. :) Most már azért ügyesen fúj, csak nem mindig akar... ilyenkor azt mondom neki, hogy majd kórházba kerül és jól felszúrják az orrát... vagy édesgetem a matricákhoz... kaphat kettőt is, ha hajlandó fújni..

2012. nov. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az első hozzászóló vagyok, igen sajnos nem mindenhol van ott az orrszívó, tehát tényleg emg kéne tanulnia.

MI csupán agyondícsérgettük, ha kifújta, kb. 1,5 éves korától erre szoktattuk most nemrég múlt 2 éves, és már elég hatékonyan fújja. Ja, még az is segített, hogy amikor kellett, akkor mi is fújtuk, hogy lássa a jó példát :)

2012. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!