Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiamnál hogyan...

2,5 éves fiamnál hogyan mozdíthatnám elő szobatisztaság ügyét?

Figyelt kérdés

Akárhányszor ráültetem, mindig kiprésel magából több-kevesebb pisit (kaki még 1xsem sikerült), de magától sosem szól, ha rákérdezek a nyilvánvaló produktumot is tagadja. Alvás után mindig száraz, napközben is akár órákig száraz, de ha nem kapom el időben, akkor szétáztatja a pelust egyetlen adaggal.

Jutalmazás nem érdekli, megfelelni vágyás nincs benne e téren. Tudja mire való a Wc/bili, jó példát is lát a 4 éves nővérétől, az ilyesmi nálunk nem tabu (legfeljebb nem hagyom zaklatnia a nagyot ha az épp trónol, kérdezgetett egy időben, hogy hová megy a pisi stb, kapott is mindenre választ ő szintjén.


Próbáltuk egy ideig, hogy kisgatyóban volt itthon (kapott kedvenc mesehősős szettet), persze körbepisilte-kakálta a lakást állandóan, két hét után meguntam a folytonos takarítást+bejött a hűvösebb idő és visszaadtam rá a pelust...

Nem tudom, mit kezdjek, mert megmondom őszintén, már nem bírom pénztárcával a pelusozást :( (jó nagydarab pasi, és a 7-es libero az egyetlen, ami nem ázik át neki)


2012. nov. 21. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdv sorstárs!:( Tegnap egy ugyanilyen kérdést írtam ki de sajnos okosabb nem lettem!:((( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

(elírtam mert nem 1hónap múlva hanem márciusban lesz 3éves)

2012. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi

végigolvastam... az oké, hogy hagyni kell őket a saját ütemükben ésatöbbi ésatöbbi... de már marhára nem bírom kipengetni a 7-es libero-t, ha nem adok rá (vagy mást adok rá) akkor meg a takarítószerekkel+mosással ugyanott vagyok, csak még pluszban ugye a sok energia is, meg a gyereknek se lehet túl jó a sok kudarcélmény.

úgyohgy el vagyok keseredve teljesen :(

2012. nov. 21. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáld a zenélő bilit, egy ismerősömnél bevált.Vagy tetszetős wc szűkítőt.Sajnos a leírásodból azt veszem ki, hogy hiába látja a jó példát, még nem érett rá és ez ellen nemigen tudsz tenni.Ígérgethetsz neki jutalmat, de nemhiszem, hogy előrelépés lesz.Ha jó meleg van a lakásban, akkor én bizony nem adnék rá pelust otthon, egy idő után úgyis elkezdi zavarni, ha látja, hogy más nem pisil/kakil be csak ő.Bölcsibe nem jár?Hasonló korú szobatiszta gyerekek között talán lenne előrelépés.

23 hós kiscsaj anyuja

2012. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ha valaki én tuti megértelek!:(((

Én sokszor azon is kiakadok,mikor azt hallom hogy a 2évesem már szobatiszta.

Pont a héten kérdeztem egy bababoltban hogy mekkora a legnagyobb méretű pelenkájuk(ilyen zsákos),pont a miatt mert én sem bírom már anyagilag. 25kg-ig,de mikor megnéztem már ránézésre kicsi volt. Aztán az eladó megkérdezte kinek lesz,mikor a lányom ott volt velem,mert ő olyan 4évesnek nézte.

2012. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

bölcsis, lelkesen ráül ott is mindig, sikerül is pár cseppet belepréselnie hogy megdicsérjék (vagy le legyen tudva és mehessen a dolgára...). De magától soha nem kéredzkedik ki, a tele pelus se zavarja sajna.

Zenélő bilink is van meg sima is, a zenélő idegesíti ráülni se hajlandó, a másikra simán, de szívesebben wc-zik, mert azt látja a tesótól+tőlünk (meg számomra is arra ültetni az egyszerűbb, mint pár csepp pisi miatt minden alkalommal bilit takarítani).

Ígértem neki a rég vágyott játékot, finomságokat stb, de nem szól sohasem.... mondogatja, hogy ő is ovis akar már lenni mint a tesó, megmutogattam neki az ovis kiswc-ket és elmondtamhogy mindig wc-be kell és nem pelusba stb mert csak akkor lehet ovis, az óvónéni jó fej volt, kipróbáltuk az ovis wc-t és matricát kapott a sikeres pisiért a fiam...

de a gond nem ott van, hogy nem pisil bele, mert mindig belepisil (legalább pár cseppet ha többet nem is), hanem hogy nem jelzi, pedig már tudja tartani, tehát az ingert észleli :S

2012. nov. 21. 14:24
 6/7 A kérdező kommentje:
ja, mindenkinek ment a zöld kéz :)
2012. nov. 21. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindent próbáltál már, amit lehet, és az inspiráló környezet is adott. Nem érett a szobatisztaságra a kicsi, ez egyértelmű, nem tudod sürgetni.
2012. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!