Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiú adatai megfelel...

2 éves kisfiú adatai megfelel egy 4 évesnek. Baja lehet?

Figyelt kérdés

Ma elvittem a fiamat a dokihoz...hogy február óta nem eszik...akármit csinálok, akár milyen formában...semmi...csak a szalámit eszi meg, meg ritka alkalmakkor a virslit. A szeme folyton karikás, piros a szeme alatt.

Erre közölte velem a doktornő hogy dagadt a gyerek...s nem baj hogy nem eszik...legalább lefogy.

98 cm és 15 kiló. 2 éves múlott augusztusban.

Hozzá teszem, hogy terhességem alatt pajzsmirigy betegségem kiújult...s mikor megszületett a fiam, vissza jött a véreredménye hogy nincs rendben a pajzsmirigye... Újra levették a vért, akkor már jó volt.

Kb az év elején, rákérdeztem a doki nőtől hogy nem kellene-e megnézni újra..eltelt majdnem 2 év úgye...erre rávágta hülyeségből nem fogja ellenőrizni...

Erre ma meg megkaptam hogy inkább azt kellene kivizsgálni, hogy miért ekkora..

Nagy nehezen elküldte egy sima vérvételre...

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Teljesen tanácstalan vagyok...


2012. nov. 21. 13:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van! Van egy 3 éves kislányom ő 14 kg, 98 cm, de van egy két éves kislányom is ő 15 kg, és 96 cm. Kettő éves lesz 1 hónap múlva, és nem kövér kislány.
2012. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
lányom 2 éves és 98cm 14kg nem felel emg négy évesnek csak 3 nak :D:D:D no problémo
2012. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Az én fiam, januárban lesz 3 éves 93 cm és 15 kg. Semmi baja és soha nem mondta rá senki, hogy dagadt! Tény, hogy nem sovány, jó husis, de nem az a zsíros baba, hanem masszív erős gyerkőc. Az ért dagadt és erős között is van különbség. Minket is össze vissza vizsgáltak, mikor megszületett, de kutya baja.


Viszont, ha volt alapbetegség korábban, akkor a végletekig mennék, mindent kivizsgáltatnék. Én így is kérdeztem a dokit, hogy nem kellene-e vérvétel vagy valami, de azt mondta felesleges. Makk egészséges, és a mi sztorinkhoz az is hozzá tartozik, hogy majdnem 5 kg-mal és 59 cm-rel született.

2012. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Jah a doki úgy csinálta...hogy elvett egy könyvet...s ebből nézte ki hogy "könyv szerint mekkora lehet a gyerek" Erre megkérdeztem hogy de miért is kell össze hasonlitani más gyerekkel...persze letorkolt...hogy ő a doki...
2012. nov. 21. 14:08
 5/25 A kérdező kommentje:
ezt a sima beutalót is alig akarta odaadni...
2012. nov. 21. 14:09
 6/25 A kérdező kommentje:
Egyébként, mióta nem eszik, s beesett szeme... egyáltalán nincs már hasa se...
2012. nov. 21. 14:09
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a táblázatot szoktam nézegetni:

[link]


Simán belefér a 2 éves adatokba a fiadé, igaz közel van a felső határhoz.

Az más kérdés, hogy ettől még elvinném szakorvoshoz az előzmények miatt. Gondolom a házi gyerekorvosnál voltatok most.

2012. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igen sima háziorvosnál voltunk... nem tudom neki milyen adatai voltak... hát tuti nem ez amit belinkeltél...köszi :)
2012. nov. 21. 14:14
 9/25 anonim ***** válasza:
Az én fiam 27 hónaposan (októberben) volt 98 cm és 15 kg. Ő júliusban töltötte a kettőt, tehát csak 1 hónappal idősebb, mint a tiéd. A bölcsis csoportban ő volt a legmagasabb, de súlyban a többiek 20-30 dkg-t rávertek. Mindegyikük korának teljesen megfelelő mértékben fejlett. Ha izgulsz emiatt, akkor nézesd meg a pajzsmirigyét, de szerintem a súlya és a magassága is belefér a normális tartományba.
2012. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
az én lányom bizony 4 évesen rendelkezett ilyen adatokkal. teljesen átlagos kislány. szerintem nézz meg néhány növekedési táblázatot, ott láthataod, hogy azért 2 évesen túlzóak ezek az adatok, amiket írtál
2012. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!