Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétnaponta lepisili a ruháját...

Kétnaponta lepisili a ruháját a fiam az oviban, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Itthon mindig állva pisil, az oviban meg ülve, és kétnaponta kipisil a wc-ből, mindig át van öltöztetve. Szóltam az óvónőnek, hogy biztos azért nem sikerül neki ülve, mert itthon is mindig állva szokott pisilni, azt mondták ott is lehet állva. De a fiam nem akar! Azt mondja az oviban ülve akar, itthon meg állva. És itthon nem is ül rá a wc-re, hogy legalább tanítsam, gyakoroltassam hogy kell. Félek, hogy az óvónők előbb-utóbb megunják hogy állandóan öltöztetni kell... Mi a megoldás?
2012. nov. 23. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én fiamat meg napjában többször is öltöztetik, ezért sosem szólnak, pedig már 3. hónapja jár.

Az elején nála is az volt a gond, hogy itthon állva pisil, ott is úgy akart, csak kicsi volt neki a wc és mindig lepisilte a ruháját. Aztán mondtam az óvónéniknek, hogy pisiltessék ülve. Ott szépen megtanították neki, hogy szorítsa össze a térdeit, így nem tud kipisilni. Nagyon édes volt, mikor itthon ment wcre a nagydolgát intézni, és összeszorította a térdeit, majd közölte, hogy Kata néni így tanította neki. Valamint ha mégsem szorítja össze, akkor az ujjával nyomja le a kukit.

Én mindig parázok, mikor megyek érte, hogy hány váltás ruha fog fogadni (nem mindig be/lepisiléstől, hanem pocsol, úgy akar öblíteni fogmosáskor, mint a nagyok, de neki még nem megy, vagy leeszi-leissza magát). Mondtam is az óvónéniknek, hogy mi lehet a gond, azt mondták, hogy semmi, nyugodjak meg, ő még kicsi, majd egyre ügyesebb lesz. Meg hát néha ők a hibásak, mert hiába szól, annyi gyerek van, hogy nem mindig tudnak időben kiérni vele.

2012. nov. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még én sem tapasztaltam rosszallást az óvónők részéről, mosolyogva mondják, hogy történt egy kis baleset... Egyébként az első hónapban sosem volt ilyen, a 2. hónapban meg nagyon gyakran van. Gondolom mert most már otthagyják, hogy egyedül intézze, nem segítenek neki mint az elején. Majdcsak megtanulja.
2012. nov. 23. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen korszaka az én fiamnak is volt, ülve pisilt az oviban, de mivel ugye az kisebb, mint az itthoni vécé, rendszeresen kipisilt belőle. Beletelt 1-2 hónapba, mire megszokta, aztán magától abbamaradt a dolog.
2012. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!